i.stefany i.stefany komentáře u knih

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

První příběh s novinářem Markem Vrázem. Bála jsem se, jaká bude nová řada, když ta s Mikem byla prostě dokonalá. Už se nebojím. Bude to stejná paráda nebo ještě lepší. Skoro jsem již zapomněla, jak moc dobře se čtou knihy Martina Goffy a jsem moc ráda, že jsem měla zase možnost si to připomenout. Moc se těším na další díly a doufám, že jich bude hodně!!!

16.03.2021 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Všechny knihy, které jsem od Charlotte Link četla se mi moc líbily a ani tato není výjimkou. Opět se jí povedl mistrovský kousek, tentokráte na téma zmizení mladých dívek. O co pomaleji se příběh rozbíhá o to větší grády nabírá s každou stránkou. Je to napínavé, zamotané, temné a děsivé, a přesto tu netečou potoky krve. Knihy Chatlotte mám ráda hlavně proto, že umí stvořit uvěřitelné a reálné postavy, kterým to prostě věříte a nakonec přijde nějaké překvápko a vše, čemu jste věřili je nenávratně fuč. :-) Výborné!

16.03.2021 5 z 5

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Tak já jsem pořád na rozpacích... Kniha se věnuje tématu obludných a nebezpečných sociálních sítí, jejich síle a moci, jejich anonymitě a zároveň vaší ztrátě soukromí. Je děsivé, co všechno se může stát s pomocí těchto médií a tuším, že se asi i děje. Zpočátku jsem byla napnutá a příběh mě bavil, ale s blížícím se koncem už jsem byla docela otrávená, a všechno mi to přišlo už tak nějak přes čáru... 3+

07.03.2021 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

První díl z nové série se mi opět líbil a řekla bych, že autor nasadil laťku poměrně vysoko, co se týká tématu a brutalit. Série s Erikou byla poněkud jemnější, ale Tristan i Kate mají mé sympatie a přiznávám, že osud Kate mě šokoval. V každém případě se ale těším, jak s ním bude autor pracovat dále a co chystá za další překvápka.

02.03.2021 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Ufff. Dočteno a mám toho plné kecky. Příběh je o lásce, o lásce mateřské, partnerské, milující, oddané, ale přesto jiné, než jakou většina z nás poznala nebo prožívá. Několikrát jsem chtěla knihu zavřít... nejprve proto, že se do půlky nic moc nedělo, poté proto, že se toho dělo až moc. Po přečtení jsem totálně emocionálně vyždímaná a teď potřebuji od všech matek, tchýní a jejich citů oddech.

23.02.2021 4 z 5

Nočník neohrožené ženy Nočník neohrožené ženy Eva Benett

Eva Benett je pro mě neznámou autorkou. Její "nočník" mi zapůjčila kolegyně a musím říct, že udělala dobře. Není to nijak vysoká literatura, ale pobaví, vyloudí úsměv a někdy i dotlačí k zamyšlení, jak by se člověk zachoval ve stejné situaci... I když v podstatě kniha není příběhem, je složená z různých střípků, prožitků, postřehů a pocitů, užila jsem si ji. :-)

21.02.2021 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Tak jsem dočetla Lososa a říkám si, že autorka má dar. Dar velmi plasticky vystihnout pocity, emoce, myšlenky a charaktery postav různých věkových generací. S břitkým humorem vypráví o hlubokém vztahu vnučky se svou babičkou, mezi řádky ukrývá ta životní moudra a pravdy a nutí nás k zamyšlení... Co je vlastně po smrti?...
Jestli je to alespoň zlomek toho, o čem jsme četli, pak z toho mám radost a vím, že i ke mně přicházejí znamení. :-)

17.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel jsem dlouho přehlížela, protože jsem si myslela, že by mě nemohl bavit... Nemohla jsem se více mýlit. Od první věty jsem byla unešená... Je to neskutečně čtivým stylem sepsaná kronika o těžkém životě havířů na Karvinsku, o následném česko-polském konfliktu, ale také o naději k lepším časům. Autorka nám umožnila nahlédnout do historie na část dějin, o kterých my Pražáci asi nemáme ani ponětí a dovolila na pár chvil prožívat s postavami jejich životní příběh. Byl to pro mě ohromný čtenářský zážitek. Děkuji, paní Lednická!

15.02.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kdo by neznal Péťu Bajzu, Zilvara z Chudobince, Rampepurdu a další postavy... Krásné, vlídné a s laskavým humorem vyprávěné historky a dobrodružství party mladých kamarádů za první republiky. Poslouchala jsem jako rozhlasové vydání, pan Filipovský načetl výborně, viděla jsem seriál, Zilvar je totiž skoro soused a kamarád a to jsem si nemohla nechat ujít. Všechna vydání se moc povedla.

07.02.2021 5 z 5

Kámošky až za hrob Kámošky až za hrob Pavel Jansa

Jednoduchá, předvídatelná česká detektivka, která ve vás nic nezanechá. Je to jen rychlé nenáročné čtení. Chybělo mi napětí, náboj, zápletka, prostě to, co vás žene číst dál a dál. Nakonec jsem dočetla, ale žádný požitek se nekonal.

03.02.2021 2 z 5

Vysoká hra Vysoká hra Patrik Rozkovec

Jejda, tak to bylo slaboučký. Oproti současným detektivkám opravdu čajíček. Parta kamarádů se pouští do boje s podsvětím, nechybí milostná linka, není tu nic, co by opravdu zaujalo...

03.02.2021 2 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Velké bravo autorce!!! Tuhle nenápadnou knížku jsem dostala jako dárek, já sama bych ji v knihovně s ledovým klidem obešla. A to by byla velká chyba. Jak píše Daenerys ve svém komentáři, nedalo se odtrhnout, přečetla jsem ji na jeden zátah. Je to výborná psychologická sonda do duší všech postav. Jeden hlavní příběh, který se paralelně rozpadá na tři důležité vztahové linie. Osobně chválím i rady psycholožky Evy, mohu z vlastní zkušenosti jen souhlasit. Za mě to je výborně složený příběh a těším se na Lososa. :-)

01.02.2021 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Krásný druhý díl ze série sestřiček. Po všech těch hrůzách, které vidíme v televizi nebo čteme v knihách, je tahle řada jako balzám na duši. Pohodové, milé, odpočinkové. Moc jsem si užila pokračování životních peripetií Millie, Dory i Helen a těším se na další díl.

26.01.2021 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Mám ráda soudní procesy. Obzvláště ty, kde hlavní roli hrají děti. Vzhledem k mediální masáži a naopak nízkému hodnocení tady na DK jsem ke knize přistupovala s rozporuplnými pocity, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla a nakonec se mi moc líbila. Jen jsem nepřišla na to, proč se to jmenuje Tekutý písek...

25.01.2021 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Jak jinak? Od Michaela Robothama nemůže být žádná kniha nedokonalá. :-) Strhující, do samotného konce napínavý a prvotřídně propracovaný thriller. Jak jinak? Opět exceluje duo Vincent a Joseph a jak jinak? Bez nich by byla policie namydlená a my bychom na únosce dívek nikdy sami nepřišli. Jak jinak? Autor prostě umí!!!

21.01.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

400 stran napětí. Moc příjemná detektivka z prostředí prestižní střední školy, sebevědomých studentů a jejich bohatých rodičů. Kniha je moc dobře napsaná, prokládaná výslechy svědků a je napínavá až do finále. Dlouho není zřejmé, která z dívek zemřela, a i když se zdá, že indicie vedoucí k pachateli jsou od začátku jasné, není to tak úplně pravda. Podezřelých je víc. Moc jsem si čtení užila.

14.01.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

No pane jo. Podle recenze to vypadalo jako obyčejná detektivka a zatím se z ní vyklubal brutální morbidní thriller plný násilí a krve. Na první díl série celkem ostrý nástup. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale pozadí příběhu, kam byl zasazen, mi nic moc neříká. Závěr mě totálně šokoval. Každopádně napínavě napsáno, zkusím i další díl.

03.01.2021 4 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Téma příběhu jako takové mě bavilo, ale to zpracování... Rozvleklé, zbytečně natahované, tím příběh ztrácel na napínavosti a chvílemi i nudil. Škoda, dalo se z toho vymámit víc.

29.12.2020 3 z 5

Osmnáct Osmnáct Markéta Harasimová

Příběh provází velmi silná témata, nicméně si myslím, že minimálně polovinu problémů si mohla hrdinka ušetřit, kdyby přijala pomoc někoho z těch, kteří jí podávali pomocnou ruku. Celkově bych řekla, že to bylo až přehnané a nereálné, ale četlo se to dobře.

29.12.2020 4 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Docela dobré téma pro detektivní příběh s nečekanými zvraty a zápletkami. Začátek se mi zdál napínavý, prostředek táhlý a konec trochu překombinovaný, ale i tak jsem strávila několik příjemných večerů s touto knihou.

25.12.2020 4 z 5