Byla to tichá dívka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/big_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4.1349
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

She Was the Quiet One, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (124)

Kniha Byla to tichá dívka

princeznaaura
17. listopadu

Autorka zaujme svym stylem psani, prolina se zde nekolik vypraveni (prepis vyslechu policie, vypraveni 1.divky, 2.divky a dalsich osob), coz ale zaroven na sebe navazuje. Kniha byla ctiva a vtahne vas rychle do deje, atraktivni prostredi koleji, jedna hvezda dolu za obsirne popisky,ktere jsem preskakovala a trochu nerealny konec.

JancaKube
15. listopadu

(+ SPOILER) První pulka knihy byla vazne super. Řikala jsem si ze to urcite bude ma oblibena kniha. Hrozne me bavila a zajimalo me co se bude dít dál a dal. Kdyz doslo k vrazde a zacalo samotne vysetrovani tak uz jsem se trochu nudila. Nic prekvapiveho se nekonalo, vraha jsme odhalili pomerne hned. Chybi mi vysvetleni co se v dannou chvili u jezera opravdu stalo, proc k vrazde doslo. To me trochu mrzi. Kazdopadne knizka je ctiva a styl autorky se mi libi.


andrea4468
01. října

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a opět velká spokojenost. Od začátku byl děj čtivý a já se těšila na každou chvíli, kdy se posunu v příběhu dál. Soupeření, zloba, pomsta, zápletka....kniha má vše :)

Hakate
12. září

První setkání s autorkou a opravdu nemám vytknout.
Krásná poutavá obálka. Skvěle propracované postavy. Velmi zajímavý nápad a provedení. Velké + za způsob, kdy dlouho nevíte, která ze sester je vlastně mrtvá a to působí více fantazie, kdo může být vrahem a z jakého důvodu. Příjemným okořeněním jsou policejní výslechy. Super kniha, doporučuji.

makul
29. srpna

Kniha je hodně čtivá, popravdě jsem se od ní nemohla odtrhnout, a tak jsem ji měla během 2 dnů přečtenou. Mám snad jednu jedinou výtku - celkem brzy se dalo odhadnout, kdo je vrahem. Na druhou stranu se mi líbilo, že jsem až do poslední chvíle nevěděla, která z dvojčat bude zavražděna. Co se týče postav - buď jsem se s nimi dokázala ztotožnit, a nebo jsem je nesnášela. Nic mezi tím.
Jednu hvězdičku ubírám kvůli závěru knihy (ne samotnému konci, ten byl v pohodě) - přišlo mi, že se autorka nechala trochu unést, na můj vkus to potom začalo být až moc přehnané.
Jinak ale knihu určitě doporučuju.

Denisa121
19. srpna

Perfektně vykreslené postavy, každá jiná a přitom všechny jednající ve svůj prospěch. V knize je až děsivě znát, jak někteří lidé manipulují ostatními a jak může být lidská psychika křehká. Napínavé, strhující. Doporučuji!

kalache
15. srpna

...děvčata,někdy z vás jde strach...

Belanna
11. srpna

Moje první setkání s autorkou.
Líbí se mi styl jejího psaní. Knížka se velmi dobře čte, prostředí i námět jsou zajímavé.
Upoutalo mě celkové rozložení knihy a také to, že jsem dlouho nevěděla, kdo byl vlastně zabit. Proložení dějové linky výpověďmi zúčastněných bylo pro mě rovněž zajímavým aspektem.

1