Tekutý písek

Osmnáctiletá Maja Norbergová, obyčejná dívka, výborná žačka a oblíbená kamarádka, se ze dne na den stala nejnenáviděnější osobou ve Švédsku, obviněnou z účasti na masakru na střední škole a vraždy svého chlapce a nejlepší přítelkyně. Maja však nebyla sama, kdo ten den střílel… Po devíti měsících začíná soudní proces. Po devíti měsících absolutní izolace se Maja pokusí dokázat, že se jen bránila. Veřejnost ani média jí ale nevěří. Případ však odkrývá mnohem hlubší příčiny – maska zdánlivě uhlazeného, bezproblémového života bohaté mládeže padá a vynořuje se skutečnost plná rasové i sociální šikany, drog, lhostejnosti a bezcitnosti… Tekutý písek byl vyhlášen nejlepší švédskou krimi roku, vychází ve 23 zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347161/tekuty-pisek-OGG-347161.jpg 3.6278
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

Störst av allt, 2016

Kniha Tekutý písek

Han-nah

Kniha, jejíž děj se odehrává ve Švédsku je napsaná formou vyprávění hlavní představitelky Maji a party mladých lidí. Drogy, pařby, sex, problémy s rodiči, život i násilná smrt. Toto vše se čím dále tím víc stává na všech místech světa.

MOu598

Co se stalo, je řečeno už na počátku, postupně se rozkrývají vztahy a zázemí. Jsem smutná, že život může být takový, jak se zde píše, a jsem ráda za svůj všední.

keri.H

Začalo to tak zajímavě, byly zde zajímavé pasáže. Ale pak to byla zas a znovu nuda. Ani nevím, co mě vedlo k tomu, abych knihu dočetla, asi hlavně zvědavost, jak to celé dopadne.

martineden

Silný příběh!

kachnat

Prvních cca 50 stran jsem hodně přemýšlela, zda knihu dočtu. Pak se ale najednou děj nějakým způsobem změnil, tedy, nejednalo se jen o popisování soudního procesu, ale toho, co se stalo předtím, než zemřeli spolužáci hlavní postavy. Silný příběh, ale soudní proces bńebyl zase až tak zajímavý.

Pavlína2019

Bohužel, po 16-ti stránkách - odkládám. Nemohu se začíst. Špatně se mi čte. Není to pro mě... Souhlasím s Anna 13...

Anna 13

Nemám nejmenší tušení, co tímhle chtěla autorka říci. O čem kniha vlastně měla být?
Proč na ni svého času byla upřena taková pozornost?
Jak mohla být prohlášena za kriminální senzaci roku?
Není to spíš slaboduchý román o nezletilých z Young Adult žánru?
Vždyť je směšné, že kvůli tomuhle nás média tak vytrvale masírovali a my podlehli.

Kniha zpočátku vzbudí zájem. Neobvyklý způsob vyprávění vás ihned nerozčaruje. To až později vám bude děsně vadit, že autorka používá minimálně přímou řeč. Není schopna vložit postavám do úst slova a všechno to odvypráví a okecá pohledem hlavní hrdinky.
Ta je mimochodem něčím opravdu zajímavá, vzbuzuje soucit, mladé dívky se na ni v něčem mohou napojit. Na druhou stranu je to jedna z těch hrdinek, která nemá žádné zábrany a zásady. Fetuje, vede rozbouřený nezodpovědný sexuální život, má problém některé věci uchopit, je arogantní a povýšená, občas na facku - pak vám vytře zrak a vy ji máte zase chuť litovat. Dlouho jsem nečetla o někom, kdo ve vás vzbuzuje tak rozporuplné pocity. Z té holky však zbyde pachuť. Neslanost nemastnost. Nic... Zapomenete na ni. Já určitě.

Tato kniha je utahaná, rozvleklá, bez atmosféry a snad jediného opravdu sympatického hrdiny, za kterého byste se postavili a dali za něj ruku do ohně.
Nechápu, co bylo pointou. Kde byl nějaký konec, který to alespoň trochu zachrání a vy vydechnete: "Wow, když už nic, tak těchhle pár posledních stran mě připravilo o dech."

Nevěřit obálce a reklamám na tento paskvil. Nenechat se rozrušit dalším nepovedeným "thrillerem". To vám doporučuji. O nic nepřijdete, když knihu rovnou zase zastrčíte zpět do regálu v knihkupectví či knihovně. To si troufám tvrdit.

Refadora

Kdybych mohla, dám deset hvězdiček! Kniha mně naprosto vtáhla, vyprávění hlavní postavy je tak autentické a otevřené, že si připadám, jako bych byla v její hlavě. Vůbec mi nevadí střídání popisu současnosti u soudu nebo ve vazbě a minulosti, ani to, že je vyprávění protkané ne vždy jasně uspořádanými myšlenkami hrdinky.. dodává to příběhu na autentičnosti, protože ani ve skutečnosti nejsou myšlenky vždy lineární a smysluplné. Příběh se s přibývajícími stránkami knihy prohluboval a na konci jsem už skoro nemohla přestat číst, ale taky jsem nechtěla přijít o žádnou myšlenku a každou stránku jsem si chtěla vychutnat. I na začátku mne ale kniha zaujala stylem psaní, který mne přenesl zpátky do kůže puberťačky. Knížku všem doporučuji a těším se, až se podívám i na seriál!

Sochař smrti
Sochař smrti