i.stefany i.stefany komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dlouho jsem se na Chirurga těšila, ale nakonec to moc nedopadlo. Věřím, že se autorce podařilo ukázat stav dnešního zdravotnictví, i na psychický rozklad lékaře, jež se kvůli alkoholu ocitl z pražské kliniky až v příhraniční vesnici. Ale to je asi vše. Nic to ve mě nezanechalo a rušil mě vulgární projev, kterým je kniha napsaná. Na můj vkus tam toho bylo zbytečně moc.

24.08.2020 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Psychologicky laděná česká detektivka. Hodnotím knihu jako povedenou, líbila se mi zápletka, temné ponuré prostředí, místy až s hororovými prvky a především domněnky a pátrání kamarádek po tom, proč vlastně Lída zemřela... Když si zpětně promítám indície, měla jsem něco tušit, ale tentokrát jsem měla úplné temno. Musela jsem dočíst až do konce, abych se dozvěděla, jak to bylo. A takhle to mám ráda, napínavé až do finále.

22.08.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tohle byla moc příjemná romantická pohodovka zalitá sluncem a teplým mořem. Je to sice jednoduchý a předvídatelný příběh, ale do těchto horkých dní padne jako ulitý. Doporučuji všem romantičkám, které se letos nedostaly k moři. S touhle knížkou zaručeně strávíte krásnou dovolenou. Těším se na předešlé knihy.

21.08.2020 4 z 5

Memento Memento Radek John

Radek John nás vzal na exkurzi do světa feťáků. Memento je varování - prach jsi a v prach se obrátíš. Je na každém z nás, jak se svým životem naložíme. Kdo jednou zkusí drogu, nevěří, že mu ublíží. Naopak, pomůže, zlepší náladu, rozpustí chmury, zajistí únik a výdrž... Ale co dál. Jak z toho ven? Je naděje ještě přestat a vrátit se do normálního života? Existuje nespočet závislostí, ale droga, ta si nebere servítky... Michal o tom ví své.

19.08.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Mě se to moc líbilo, výborně četlo a mrzí mě, že už vím, kdo to byl...
Jeden z nich.
Spořádaní obyvatelé malého newyorského předměstí mají co přetřásat... Někdo se vloupal do sousedních domů a největšímu krasavci utekla manželka... Ale to pořád není všechno, o pár dní později se najde mrtvola místní ženy... Rozjíždí se vyšetřování a vychází najevo, že každý něco tají.

19.08.2020 5 z 5

Za branami paláce Za branami paláce Nigel Dempster

Tuhle trochu skandální, ale hodně retro knížku jsem našla ve vyřazených knihách v knihovně. A jsem ráda. O Charlesovi a Dianě bylo již mnoho napsáno, tady jde především o vztahy jak předmanželské, tak později i ten společný, manželský. Četlo se to moc dobře, je to parádní drbárna, ale seriózní tahle knížka moc nebude. Záleží jen na nás, čemu z toho všeho budeme věřit... :-)

19.08.2020 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Temné hlubiny jsou další skvělý příběh od Roberta. Nesou se na stejně dobré vlně jako předešlé knihy, napínavé, svižné, čtivé, Erika se svou partičkou ve svém živlu a mě prostě baví jejich policejní práce. Moc se těším na další případ. Čekají mě ještě dva, než se poznám s Kate Marshallovou. :-)

12.08.2020 5 z 5

Máňa a my druzí Máňa a my druzí Simona Bohatá

I když z dnešního pohledu není na popisované době nic chvályhodného, mám retro ráda a často se k němu vracím. Paní Simona naprosto vtipně a nenásilně vylíčila pocity a emoce dospívající dívky v době přímo plastové. Myslím, že podobně jsme se cítili všichni narození v této fázi naší historie. :-)

11.08.2020 5 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Zvláštní příběh. Tolik negativní energie, beznaděje a psychického trýznění v jedné knize. Jsem ráda, že mám dočteno. Začátek má pomalejší rozjezd, od půlky už je to napínavé i přes ten hutný obsah a konec? Ten s vámi zamává... Myslím, že tahle knížka zůstane dlouho v paměti čtenářů.

06.08.2020 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Mlsná huba je typický produkt paní Váňové. Od nejpodivnějších jmen hlavních postav, přes jejich charakterové rysy a vlastnosti, propracovaný děj a nečekané rozuzlení. Tak jako ve všech jejích knihách jsou i zde postavy kladné i záporné, naivní i mstivé a dokonce i moudré. Příběh se svižně čte a baví vás.

26.07.2020 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Spíše než plnohodnotný cestopis autorka stvořila motivačně emotivní zpověď o hledání sebe sama. Kniha je ale psána s humorem a dodatečným nadhledem a určitě zaujme vtipnými historkami i obrovskou odvahou, a to nejen odhalením svého nitra. Málokdo z nás by něco takového dokázal. Klobouk dolů.

26.07.2020 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Thriller plný napětí a zvratů, další z řady podobných knih postavených pouze na lžích. Téma je výborné... Hlavní hrdinka se probudí v posteli vedle mrtvého muže a nic si nepamatuje...
A všechny další postavy, mají co skrývat... Co se vlastně stalo a proč?

08.07.2020 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Výborný, napínavý a nesmírně čtivý psychothriller. Příběh je napsán tak lišácky, že něco odhadnete, něco tušíte a s něčím vůbec nepočítáte !!! Dokonale falešné, a proto jasných 5*.

01.07.2020 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Rozhodně zase za 5. Je to moje druhá kniha od M. Robothama a již teď vím, že musím doplnit i ty zbylé, zatím nepřečtené. Kniha má přes 500 stran a ani jedna není nudná nebo navíc. Chcete jenom číst a číst. Výborně vybraný námět, osobitě zpracované postavy, profesor "Lulin" je prostě třída. Tohle je opravdu povedený krimi román. Dovolím si doporučit.

16.06.2020 5 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Henry Denker je vynikající vypravěč. Jeho knihy jsou zaměřeny na lékařské prostředí, především se v nich zabývá etikou, ať už lékařskou či právnickou. V tomto případě jde o silný příběh mladého lékaře, jehož okolnosti doženou až před soud, kde čelí obvinění pro neodborný postup při léčbě novorozence. Kniha je opravdu velmi napínavá, byť se celá točí okolo soudního procesu.

31.05.2020 5 z 5

Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Bílá čarodějka - Moje africké dobrodružství Ilona Maria Hilliges

I když mám knihy o Africe ráda, tahle se mi moc nelíbila. Nedovedla jsem pochopit chování Ilony ani jejího otce, ani to, proč se do Afriky znovu vrátila za prací... Rituály a černá magie pro nás Evropany zajímavé, ale z dnešního pohledu až neuvěřitelné.

15.05.2020 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Tak jako první kniha i Ohníčky jsou velice povedené. Klaním se před autorkou, jak dokázala opravdu přirozeně vystihnout vlastnosti a povahy všech postav, především ale těch ženských, ať už kladných nebo záporných. Jak z obyčejné zápletky sestavila tak vztahově propletený a komplikovaný příběh a jakou udělila lekci rodině Richardsonových. Úžasné!

09.05.2020 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Let do nebezpečí je i po letech skvělá volba. Jde o dramatický příběh pasažérů dopravního letadla na lince Winnipeg - Vancouver. Oba piloti i část cestujících se během letu přiotráví jídlem... Co bude dál? Poslouchali jsme na základce při suplování a vzpomínám si, jak jsme se nemohli dočkat příští hodiny, až uslyšíme pokračování. V té době to bylo něco exotického, nepředstavitelného, nikam se nelétalo, a tak představivost pracovala na plné obrátky... A dnes při poslechu rozhlasového zpracování se mi vše vybavovalo. Tento let pro mě navždy zůstane srdcovou záležitostí. :-)

07.05.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Strašně dlouho už se chystám na nějakou Agathu a teď konečně přišla ta správná chvíle. Ještě než znovu otevře knihovna, zmákla jsem tuto výbornou klasiku a jsem nadšená. Moc jsem si vyšetřování užila, hlavně pro tu hutnou atmosféru a nepříznivé okolnosti, nikdo nikam neuteče, Hercule má všechny pasažéry jako na dlani a odhalení na jazyku... Velmi čtivá a napínavá záležitost.

03.05.2020 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Příjemná jednohubka v podobě historické romance s jemnou dávkou napětí a nádechem exotiky. Pěkně se četla.

21.04.2020 4 z 5