Lékaři

Příběh mladého amerického lékaře, který je žalován pro neodborný postup při léčení novorozence, jemuž je trvale poškozen mozek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/9025/big_lekari-AY1-9025.jpg 4.4126

Vydáno: , Svoboda

Physicians

Kniha Lékaři

Anavi8912
25.10.2021

Zajímavě napsaná kniha z lékařského a právnického prostředí. Drží čtenáře v napětí až do konce. Přečtena za dva dny. Doporučuji, stojí za přečtení.

lenyleny
30.06.2021

Tak nevím jak knihu ohodnotím. Začátek knihy se mi moc líbil , mělo to spád a vtáhlo mne to do děje velice snadno. Ale potom nastal zlom, kniha začala být moc popisná a tak trochu nudná . Ale znovu zlom a opět je to velice čtivý román, který nechcete odložit. Takže závěr všechno napravil. Ale stejně plný počet hvězdiček knize nedám.

Anasa
14.03.2021

Když jsem si přečetla informace na obalu knihy, matně jsem si vzpomněla na zmiňovanou televizní inscenaci. Věděla jsem, že se mi líbila, takže jsem se pustila do knihy. Rozhodně jsem nebyla zklamaná - oddělení pečující o ohrožené novorozence i prostředí soudu, kde se řešila žaloba na lékaře Chrise a Mika a Metropolitní nemocnici s sebou přinesla dramatickou atmosféru. Přitom se vlastně v obojím případě jednalo o"popis" toho, co se na oddělení a v soudní síni odehrává. Do soukromí postav se nahlíželo sporadicky. To je také jediná výtka, kterou ke knize mám. Milostný vztah, který tady vznikne, okolí dvojic jasně vidí, ale pro mne postrádá všechny jemné náznaky toho, že profesionální vztah přerůstá v lásku. Vyznívá naprosto ploše. Malý nedostatek, kniha stojí za přečtení a docela ráda bych si připomněla i stejnojmennou TV inscenaci.

SSTknihy
29.01.2021

Pokud vás baví příběhy z lékařského prostředí a zároveň napínavé případy ze soudní sítě, tahle kniha je skvělou kombinací. Čeká vás nekompromisní a dramatické pátrání po odpovědnosti za smrt novorozence, mocenské hrátky v nejvyšších kruzích a nečekaná odhalení na poslední chvíli. Mimochodem v roce 1988 vniklo televizní zpracování s Jiřím Bartoškou, Rudolfem Hrušínským, Martou Vančurovou a Milošem Kopeckým v hlavních rolích.

Jiho226
17.12.2020

Napínavý příběh plný intrik z lékařského a právnického prostředí. Boj spravedlnosti s nerovným soupeřem,který si je zcela jist svou převahou. Velmi poutavé čtení s překvapivým rozuzlením.

Drahuš
06.10.2020

Skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce. Super čtení!

Han-nah
07.09.2020

Tato kniha ukazuje zajímavý pohled na lékaře, právníky a prostředí, ve kterém pracují. Jeden mladý lékař je obžalován a ocitá se před soudem. Ten má dokázat - Je vinen? Zanedbal něco? Porušil lékařskou etiku? To má dokázat rozsáhlé soudní líčení, kde se propírá jak práce, tak osobní životy a osudy všech postav. Je velmi důležité, aby pacient sdělil svému lékaři vše, aby mu lékař mohl pomoci. Kniha je velmi zajímavá a závěr překvapí.

martinaandulka
14.06.2020

Po letech jsem si znova přečetla příběh lékaře,který se ocitnul před soudem za údajně neodborný postup pří léčení novorozence,který vedl k trvalému poškození mozku.Román spisovatele je napsaný čtivě,odborné medicínské praktiky a i ze soudní síně.