i.stefany i.stefany komentáře u knih

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

Velmi jednoduchá a prvoplánová červená knihovna s detektivní zápletkou. Žádné napětí, od začátku je jasné, kdo za vším stojí a vášeň Liliany a Artura mě moc nebrala. Tuhle knížku jsem četla rekordně dlouho a zřejmě jsem to vydržela jen proto, že momentálně už nemám nafasováno z knihovny. Nic moc.

29.11.2020 3 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Výborné, napínavé, do detailu propracované. Obdivuji autora, kolik dokázal vymyslet vedlejších linek, aby nás parádně zamotal. Provázanost příběhu s politickou linkou mi nejdříve trochu vadila, pak se mi ale snad líbila i víc než osobní příběh Birk Larsenů. Podezírala jsem snad každého, stejně jako policie, motivů bylo více než dost. Doporučuji všem, kdo mají rádi složité kriminální případy.

22.11.2020 5 z 5

Londýn prostě žeru Londýn prostě žeru Lenka Požárová

V Londýně jsem byla zatím jen jednou, ale díky této knize se moc těším na jeho další návštěvu. Moc pěkně, vtipně a barevně zpracované téma, co v Londýně navštívit, kam zajít na výborné netradiční jídlo, kde se dobře opít, koho potkat, zkrátka takový londýnský mišmaš obalený spoustou fotek. Tentokrát se to povedlo. :-)

09.11.2020 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Začínám těm seveřanům přicházet na chuť, i když jsou parádně vyšinutí. :-)
Jak tenká je hranice mezi nadějí a šílenstvím? Tak na tuhle otázku vám dá odpověď tato kniha, pokud vydržíte a nenecháte se zviklat pomalejším rozjezdem. Ten ale být musí, abychom procítili situaci a vnořili se do napínavého příběhu. Bavilo mě to a nově připravovanou knihu autorky si určitě nenechám ujít.

03.11.2020 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Kniha by mohla mít daleko větší potenciál. Střípky z cestování po Panamě a Salvádoru, místní obyvatelé, kultura a příroda, exotické recepty, to všechno je velmi lákavé a zajímavé, kdyby to ovšem autorka podala trochu jinak. V tomto provedení na mě kniha (sice s krásnou obálkou), působila jako takový kočkopes. Ani cestopis, ani kuchařka, zato dost intimností, na které asi nikdo v takové knize není zvědavý.

02.11.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Famózní zakončení série s Erikou Foster. Všechny příběhy byly perfektní, každý na jiné téma, ale styl, ten zůstal u všech stejný. A to je to, oč tu běží. Napínavé, čtivé, neotřelé, zkrátka takovou detektivku bych ráda četla každý den. Jednoznačně 5* a těším se, že nová série bude minimálně stejně dobrá jako tato.

26.10.2020 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Tak tohle se opravdu povedlo. Na prvotinu je to velice zdařilá kniha. Má šikovně promyšlený děj, uvěřitelnou psychologii obou hlavních postav Suzan i Rachel a každá z nich vypráví svůj složitý osobní příběh. Je to nečekané, napínavé a čtivé a ten závěr... ten vás donutí k zamyšlení nad vlastním životem. Doporučuji.

16.10.2020 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Výborný, dokonale čtivý psychothriller. Autorka rozehrála napínavý příběh plný lží, manipulace, vášně a posedlosti. Bohatá žena, jíž se rozpadá dokonalý život, záletný manžel s ruskou milenkou a mladík, jehož minulost není příliš líbivá. Kdo z nich lže a kdo si s kým pohrává?...

12.10.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi se nebudu komentářem lišit od ostatních. Se smíšenými pocity jsem ke knize přistupovala a se stejnými pocity ji zavírám. Dvanáct hlavních postav a neméně dramatických propletených osudů, v podobě silných společenských témat, která v konečném výsledku vyznívají velmi smutně až depresivně. Je toho tady na jednu knížku až moc. Méně, je někdy více.

07.10.2020 3 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Povedený detektivní román s velkou dávkou rodinné tragédie, okořeněný špetkou erotiky, lásky, psychologie, hysterie i paniky. Knihy Markéty Harasimové jsou všechny velmi čtivé, ani tato není výjimkou a čtenář si určitě přijde na své.

05.10.2020 4 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Stejně dobré jako první díl. Tušila jsem, že to bude nějak takhle, i přesto jsem si užívala každou větu. Miko je správnej chlap se všemi ctnostmi i neřestmi a doufám, že otevřený konec nahrává dalším pokračováním. Určitě těch případů za svůj profesní život zažil daleko víc a neměl by si je nechávat jen pro sebe. :-)

29.09.2020 5 z 5

Primární důvěra je to, co od nejbližších přátel a rodiny očekáváme. Ale co když je po vás žádána i přes všechny důkazy, které jednoznačně svědčí proti? Zapochybujeme? Ať se na to díváte z jakékoliv strany, nevidíte světlo na konci tunelu,... ale možná bude stačit, podívat se na to z jiného úhlu pohledu.

25.09.2020 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Markéta Harasimová

Zlo je silné tam, kde dobro mlčí... Naprosto výstižný citát pro tuto knihu. Výborně zpracovaný příběh o domácím násilí a manipulaci. Již jsem na toto téma četla více knih, ale tuhle jsem prostě nemohla ani na chvíli pustit z ruky. Povedené, čtivé a napínavé do poslední řádky. Určitě ráda doporučím.

23.09.2020 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Po delší době opět setkání s Mikem a Tonym a byl to další povedený kousek z českého rybníka. I tenhle příběh z Mikovy rodné vísky má strhující téma, výborně se čte a já jsem zase na vážkách, jestli se opravdu něco takového stalo nebo nás autor pěkně tahá za nohu. Až na ty pasáže se zvířaty jsem byla opět nadšená.

21.09.2020 5 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Souhlasím s komentáři níže. Příběh je čtivý, má spád, ale za mě postrádá napětí, je předvídatelný a téma celkem dost obehrané. Takový průměr. Faleš mě bavila daleko víc.

17.09.2020 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Je mi líto, ale tohle nebyl můj šálek kávy. Chtěla jsem zkusit nějakého Kinga, ale bohužel jsem ztratila zájem zhruba v polovině knihy. Začátek byl skvělý, mělo to spád a napětí, ale po nástupu Holly jsem se začala ztrácet, neholduji mystice a nadpřirozenu a tady už jsem nedokázala udržet pozornost, prostě mě to přestalo bavit.

15.09.2020 2 z 5

Odpusťte mi Odpusťte mi Daniel Palmer

Začátek knihy je velmi poutavý, i přesto, že téma je spíše pro silnější povahy. Obchod s bílým masem provozovaný na mladých a naivních dívkách, které utekly z domova je provázený psychickým i fyzickým týráním. Případu zmizelé Nadine se ujímá šéfka detektivní agentury Angie, která ze soukromých důvodů založila agenturu na vyhledávání nezvěstných dívek... Příběhem Nadine se současně prolíná i osobní život vyšetřovatelky, který mě ale tolik nezaujal a dočítala jsem již jen pro formu, abych neodložila nedočtenou knihu.

12.09.2020 3 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Paní Frýbová je zkušenou vypravěčkou lidských osudů, umí výborně proniknout do niterných hlubin všech postav. V tomto květnatém retro příběhu stvořila tři povedené manželské páry, jejichž cesty se protnou a to je teprve jízda. S humorem a nadsázkou popsaný příběh, kam až může zajít faleš a pokrytectví v partnerských vztazích.

06.09.2020 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knížky Roberta Bryndzy jsou sázkou na jistotu. I když vím, že si náramně užiju skvělou detektivku, nepřestávám žasnout, jak je každá originál a přitom stále lepší a lepší... Série s Erikou mě moc baví a mrzí mě, že už se blížím do finále. Zbývá mi poslední díl.

06.09.2020 5 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Nebylo to špatné. Psychologický román z lékařského prostředí, který se dobře čte. Zápletka byla docela zajímavá, dialogy se mi zdály přirozené, jen mě v některých spojeních hrozně štval výraz "Ach". To přece nikdy nikdo neřekne. A ještě poznámka, ohledně jména postavy... V jedné z kapitol bylo místo Luboš uvedeno Leoš.... To by se nemělo stávat. Jinak dobré čtení.

01.09.2020 4 z 5