Londýn prostě žeru

Lenka Požárová, známá jako zapálená kuchařka, přišla do Londýna nasbírat zkušenosti pro otevření vlastního bistra. Po pár letech, kdy se tam se svou rebelskou povahou prodírala prací ve slovutných restauracích, z něj odcházela nasměrovaná ke zcela jiné profesi, a to novinařině. V knize kombinuje tipy na to nejzajímavější jídlo či pití, co tu objevila, se svéráznými zážitky ze života v protisměru i svůdnými recepty. To město budete milovat i nenávidět spolu s ní! Svižný text vyšperkovaný autorskými fotografiemi je spolu s výjimečným grafickým zpracováním na knižním trhu lahodným osvěžením. Knížka je pro všechny, kdo Londýn znají a touží se dozvědět víc. Taky pro ty, co se tam teprve chystají. Nebo pro ty, kteří chtějí dělat výpady maximálně do lednice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448568/londyn-proste-zeru-004-448568.jpg 4.76
Cestopisy a místopisy, Kuchařky
Vydáno, Lenka Požárová

Kniha Londýn prostě žeru

Ditules
03.12.2020

Gurmánský bedekr Londýnem od známé autorky kuchařek, která v Londýně pár let žila. Až tam pojedu, tak si ho vezmu určitě s sebou. :)

lusicka
19.11.2020

Knihy Lenky Požárové miluji. Vždycky mě pozitivně naladí na cestování a také na zkoumání světových chutí a všech dalších radostí ze života.

i.stefany
09.11.2020

V Londýně jsem byla zatím jen jednou, ale díky této knize se moc těším na jeho další návštěvu. Moc pěkně, vtipně a barevně zpracované téma, co v Londýně navštívit, kam zajít na výborné netradiční jídlo, kde se dobře opít, koho potkat, zkrátka takový londýnský mišmaš obalený spoustou fotek. Tentokrát se to povedlo. :-)

zuzi.d
10.09.2020

Průvodce špikovaný recepty s kousky vlastních zážitků ozdobený spoustou fotografií.
Při čtení jsem si chvílemi připadala jako v Londýně.
... vlastní zážitky autorky mi ho ukázaly z úplně jiné stránky než jak ho jako turistka znám.
... průvodce s tipy na to co navštívit, rozdělené do různých kategorií včetně té kam zajít na gin nebo na trh, i nápady na to co si přivézt, mi pomohou si naplánovat další cestu.
... a recepty, na které se těším, až je vyzkouším, mi snad kousek Londýna přinesou i domů.
Nikdy by mě nenapadlo, že budu v posteli před spaním číst nejen žážitkové pasáže a doporučení, co navštívit, ale také všechny recepty!
Napadá mě pár mínusů, ale kniha je opravdu moc hezky zpracovaná jak vizuálně tak obsahově, takže jí leccos prominu:)