koupit knihy

Lenka Požárová

česká, 1972

Nahrávám...

Nová kniha

Londýn prostě žeru

Londýn prostě žeru - Lenka Požárová

Lenka Požárová, známá jako zapálená kuchařka, přišla do Londýna nasbírat zkušenosti pro otevření vlastního bistra. Po pár letech, kdy se tam se svou rebelskou povahou pro... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 22 knih

Komentáře (2)

Přidat komentář
Frakira
03.02.2012

Originální autorka s originálními kuchařkami, a to jak po stránce zpracování, tak obsahu. Doporučuju všem milovníkům dobrého jídla :o)

Judy24
23.06.2011

Kuchařka je zvláštní a velmi specifický "literární žánr", jestli to tak jde říct. A jestli někdo umí dělat (to není jenom o psaní!) perfektní, naprosto bezchybné knihy s recepty, tak je to právě Lenka Požárová.
Její recepty jsou doopravdy jednoduché, takové, že je zvládne každý a jsou ze surovin, které jsou naprosto běžně dostupné, jsou originální (doopravdy si nemyslím, že by je okopírovala odjinud), jsou zábavné a v neposlední řadě chuťově skvělé. Její kuchařková řada - Což takhle dát si... - je navíc skvěle rozdělená, nemusíte se po určité surovině dlouho shánět, chřest má třeba velmi krátkou sezonu, kdy se dá sehnat čerstvý.
Je znát, že Lenka Požárová je dost tvrdohlavá, vysnila a vyprojektovala si svou verzi a šla si za ní, dokud se jí vše nepodařilo. Vydávat knížky v kroužkové vazbě je určitě o dost dražší, než je vydávat v té klasické, ale u kuchařek to má své opodstatnění (nechápu, že to někoho nenapadlo dřív). Ta knižka je totiž o dost odolnější a NEZAVÍRÁ SE, což při vaření oceníte více, než kdy jindy. Díky.