Falešní hráči

Falešní hráči https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2188/bmid_falesni-hraci-3Lf-2188.jpg 4 250 50

Kniha vypráví o manželských problémech, a o tom, jak to dopadá, když se muž nezávazně zaplete s manželkou jiného muže. Nejen nevěra však hraje v tomto příběhu velkou roli. Jsou to lži, intriky, žárlivost, sobectví a dokonce i vražda...

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Dialog

vojteska70
22.02.2024 4 z 5

Dočetla jsem ji poněkolikáté a vždy se bavím.
Moc pěkné

Dimas
06.10.2023 5 z 5

Poprvé i po x-té zůstává mou srdcovkou! Zdena Frýbová mi moc chybí

konicekbily
01.09.2023 4 z 5

Humorná kniha s hodně velkou nadsázkou, s podrobně analyzovanými postavami a hlubokými myšlenkami autorky na téma mezilidských vztazích v soužití v párech. Tři různé páry jsou vystaveny poměrně složité životní situaci a každý z nich volí trochu jiná řešení. Různé varianty, různá řešení - různé závěry!

Avinea
16.08.2023 4 z 5

K této knize jsem si nejdřív hledala cestu. Zpočátku mě nudila, přeskakovala jsem pasáže, už jsem myslela, že knihu nedočtenou odložím, když mě chytila a během krátké doby jsem ji dočetla. Bavily mě hlášky osudu, který glosoval jednání jednotlivých postav; taky perfektně vylíčené psychologické portréty hlavních aktérů. Velmi uvěřitelný příběh, protože je ze skutečného života.

fruitbueno
19.07.2023 4 z 5

Příběh, který se mohl klidně odehrát vedle u sousedů. Odpozorovaný z reality, vtipně, věcně, střízlivě podaný, přesto mrazivý tím, že se opravdu něco podobného děje. Jak zpívá Tomáš Klus: Zločiny z vášně, znáš mě, nenech se otrávit!

pedroK
17.07.2023 5 z 5

Tak to byla pecka! Tři páry, šest hráčů a každý z nich originál na slovo vzatý. A Alenka, která všechny spojovala, perla největší, byla za osmnáct! Jožín, skřet, byl bez dvou za dvacet! Závěr jsem tedy nečekala a nedivím se, že spoluvypravěč Osud byl na infarkt zrovna tak. Brilantně vyprávěný propletenec lidských slabostí. Zasmála jsem se u některých komentářů, ale v pravdě to byl příběh mrazivý, protože byl skutečný..

Eicherik
12.02.2023 5 z 5

Psychologický román plný humoru, v kterém dojde k pomyslné srážce několika rodin s katastrofálními následky. Jelikož autorka na knize spolupracovala se specialistou na vztahy s MUDr. Miroslavem Plzákem je celý román až odborný. Velmi se mi líbilo, že některé situace jsou nahlíženy z různých úhlů a pohledů a že jednou z postav v knize hovořících byl i samotný osud.
Citace: "Co teď? Co teď?" drmolil Jožín.
"Co teď?" opáčila lehce Anna Dvořáková. "Jsi chlap, tak jednej."
A chlap Jožín, roztřesený hrůzou, se rozhodl, že bude jednat.
"Tady nezbývá než nasadit doktora Konvalinku s plnou vahou jeho autority," přichytil se své oblíbené berličky, takže promluvil téměř důstojně.
Můj ty bože, povzdechla si Anna Dvořáková, to jí snad má dát pár přes hubu doktor Konvalinka?

Nofar197
08.12.2022 5 z 5

Alena a Josef Dvořákovi - ti dva se tedy hledali. Bylo jen otázkou času, kdy jeden druhého zamorduje a upřímně řečeno se divím, že na lavici obžalovaných neseděla Alena. Jinak vyborna kniha.

Naias
02.12.2022 5 z 5

Jedna z Frýbovej najlepších kníh, psychologický román s výborne vykreslenými charaktermi a presvedčivo opisujúci manželské i mimomanželské peripetie, ktoré napokon vedú k vražde. Nejde o detektívku - tie Frýbová kritizuje ako psychologicky nevierohodné - vraha pozná čitateľ od začiatku, pátranie po ňom nehrá prvé husle, autorka sa sústredí na opis toho, ako táto tragédia pôsobí na vraha, jeho rodinu, na tých, ktorých sa priamo i nepriamo dotýka, aké to má pre nich následky, aký postoj zaujímajú, či berú na seba časť viny s tým, že bez ich prispenia by sa to nestalo, alebo ju alibisticky odmietajú, či myslia na druhých alebo predovšetkým na seba... Ale aj to je len časť knihy, k vražde dôjde, až keď autorka čitateľovi dôkladne predstaví vnútorný svet postáv, aby ich dôverne spoznal a mohol si vychutnať ich postupný a uveriteľný vývoj. A to všetko je popísané pútavou a vtipnou formou. Keby ma mali deložovať na pustý ostrov, zaručene by som si nezabudla pribaliť Falošných hráčov.

Šajler
07.07.2022 2 z 5

Knihu jsem tak tak dočetla,dala jsem si dokonce 2-3 týdnu pauzu. Příběh mi přišel zdlouhavý a nedokázala jsem se pořádně začíst.

Pavelpi
22.05.2022 4 z 5

Docela dobré čtení z dávno minulé doby. Napínavé a vtipné čtení o manželských párech. Je také poznat, že autorka spolupracovala s MUDr. Plzákem, jeho rukopis je také znát.

hannina
31.03.2021 4 z 5

Ze života lidí.... vtipně, s nadsázkou a detailně propracovanou psychologií zúčastněných. Za přispění p. Plzáka. Děj zasazen do doby dávné, lidi jsou však pořád stejní.....

rudek.m
18.09.2020 5 z 5

Propracovaný příběh,od kterého se nelze odtrhnout.Doporučuji.

i.stefany
06.09.2020 4 z 5

Paní Frýbová je zkušenou vypravěčkou lidských osudů, umí výborně proniknout do niterných hlubin všech postav. V tomto květnatém retro příběhu stvořila tři povedené manželské páry, jejichž cesty se protnou a to je teprve jízda. S humorem a nadsázkou popsaný příběh, kam až může zajít faleš a pokrytectví v partnerských vztazích.

Buchwurm
25.05.2020

Popis faktorov, ktoré ovplyvňujú rozhodnutia na súdoch bol veľmi výstižný a napriek tomu, že bol podaný s humornou nadsázkou, bohužiaľ skutočne odzrkadluje realitu.

rodak
24.03.2020 5 z 5

Opět nezklamala p Frýbová.Vtip,nadhled, vyprávění které prožíváte.Pan Ing Dvořák to byl kus vola.

KBTP
21.02.2020 5 z 5

Dokonalé úžasné

jana14
18.02.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih paní Frýbové. Napínavá, vtipná, svižná. A přitom autorka udivuje hlubokou znalostí lidské psychiky. Spolupráce s MUDr. Plzákem a manželskými poradnami měla něco do sebe. V jejích knihách jsem si často doplňovala to, co mi maminka o realitě partnerských vztahů nikdy neřekla.

Radka1911
26.08.2019 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla v mých nějakých "nácti" a už tenkrát se mi moc líbila. Po nějakých třiceti(?) letech si z ní odnáším zase něco úplně jiného, ale autorce se rozhodně nedá upřít až neskutečná znalost lidské psychiky. Kniha byla napsaná ve spolupráci s vyhlášeným psychiatrem MUDr. Miroslavem Plzákem, a jedná se o opravdu dokonalou sondu do lidské duše. Zdena Frýbová patří mezi mé oblíbené spisovatelky, a Falešní hráči mezi její nejlepší knihy.

Dimas
07.01.2019 5 z 5

Podle mého jsou Falešní hráči nejlepší autorčinou knihou. Poprvé i po x-té. Příběh, od kterého se nelze odtrhnout...