Zločin I

Vyšetřovatelka Sarah Lundová se těší na svůj poslední den u kodaňské policie a na stěhování za přítelem do Švédska. Všechno se ale změní, když je v lese za městem nalezena devatenáctiletá studentka Nanna Birk Larsenová. Znásilněná a brutálně zavražděná. Zatímco Nannina rodina se nedokáže vzpamatovat ze své tragické ztráty, místní politik Troels hartman žije volební kampaní, která jej má vynést do vytouženého křesla kodaňského starosty. V okamžiku, kdy nečekaně vyjdou na světlo světa spojnice mezi radnicí a vraždou, nabírá celá kauza naprosto jiný, nečekaný směr. V průběhu dvaceti dnů se v případu vynořuje jeden podezřelý za druhým a honbu za vrahem komplikuje eskalující násilí a nechutné politické intriky. Román napsaný na základě jednoho z nejsledovanějších seriálů součastnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180612/big_zlocin-i-DFx-180612.jpg 4.682

Zločin 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Jota

The Killing, 2012

Kniha Zločin I

Eicherik

Temná severská krimi. A taky docela složitá. Po přečtení jsem si musel nalistovat zpětně některé pasáže a pomohl mi i seznam hlavních postav uvedený na začátku. Chování některých z nich jsem sice úplně nechápal, ale i tak jsem si tenhle napínavý příběh velmi užíval. Politická linka byla hodně zajímavá. Atmosféra knihy byla parádní.

Páni, tak tato kniha je fakt pecka! :-) Opět jsem ji poslouchala jako audio v němčině a už dopředu jsem si říkala, jak zvládnu něco tak objemného, protože měla úctyhodnou délku 28 hodin a 18 minut. No ale nenechala jsem se odradit, když ji tady doporučuje celá řada mých oblíbených a všichni do jednoho knize dávají vysoká hodnocení. A ve výsledku můžu říct, že to fakt stálo za to! :-) Rozjezd je sice trochu pomalejší, autor postupně rozvíjí spoustu vedlejších dějových linek, ale ty jsou přesto přehledné a čtenář se v nich dobře zorientuje. Lundová je svéráz, práce je pro ni vším a rodina stojí až na druhém místě. I přesto jsem si ji oblíbila. Stejně tak jejího kolegu Meyera, který mi byl sympatický hned od samého začátku. Politiku sice bytostně nesnáším, ale zde se do příběhu hodila, takže se to dalo skousnout. Nejdřív jsem si říkala, co se bude - proboha! ;-) na tolika stránkách vyšetřovat, ale v případu se opravdu v průběhu vyšetřování stále objevují nové skutečnosti a podezřelí jsou snad všichni, kdo se objeví na scéně a zároveň se divně chovají - což je většina postav v knize :-). A když už se víceméně na konci knihy zdá, že je všechno jasné, Lundová si nedá pokoj, v případu šťourá dál a samozřejmě objeví dosud neobjevené - a závěr je jedno velké překvapení. Kniha je skvěle napsaná a zhruba od poloviny se už jen těžko odkládá, proto si určitě plný počet zaslouží. Jen mne mrzí, že do češtiny nebyly přeloženy další případy z této série...
PS: A nyní bych chtěla za doporučení této knihy poděkovat svým oblíbeným i.stefany, janina66, ddkk a dalším. Děkuji za tento výborný tip! :-)

ivoiro

To bylo slušné. Začatek takový roztahaný, konec pak ve zběsilém tempu.

janina66

120%
Hodně, hodně skvělá detektivka.
Moc děkuji za inspiraci k této knize i.stefany, Kerberos a trudošovi. Četba této bichle mě moc bavila. Ještě nikdy jsem tak rozsáhlou knihu nečetla. Byla velice čtivá. Spousta podezřelých, hodně linek vyšetřování a zvratů. Lundová mě bavila, i když byla svéráz. Opravdu doporučuji. Super detektivka.

i.stefany
22.11.2020

Výborné, napínavé, do detailu propracované. Obdivuji autora, kolik dokázal vymyslet vedlejších linek, aby nás parádně zamotal. Provázanost příběhu s politickou linkou mi nejdříve trochu vadila, pak se mi ale snad líbila i víc než osobní příběh Birk Larsenů. Podezírala jsem snad každého, stejně jako policie, motivů bylo více než dost. Doporučuji všem, kdo mají rádi složité kriminální případy.

Simstr
13.04.2020

TOP mezi severskými krimi. Škoda, že nevyšly další dva díly. Švédi celou sérii zfilmovali, velice dobrá podívaná !!!

Kerberos
21.03.2020

Skvělá detektivka ,ikdyž velmi obsáhlá a plná politiky.V průběhu vyšetřování mnoho podezřelých,záhady z minulosti rodiny.Svéhlavá vyšetřovatelka,která nehledí na rodinu ani spolupracovníky.Po přečtení si určitě seženu filmové zpracování.

cantona
26.05.2019

Kniha se mi líbila. Četla se dobře. Místy byla i napínavá, dokonce i závěr byl tak zamotaný, že jsem měl co dělat abych si to v hlavě srovnal. Ale knihu hodnotím kladně i když mezi megahity ji tedy neřadím.