Zlatý řez

Zlatý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1636/bmid_zlaty-rez-Wgs-1636.jpg 4 34 7

Nick Costa série

Je před Vánoci. Řím zasáhla sněhová bouře a v Panteonu je nalezeno tělo mrtvé ženy, naaranžované do podoby Vitruviovy figury Leonarda da Vinci, s ošklivě zohavenými zády. Detektivové Costa a Peroni, kteří mají případ vyřešit, stojí před nelehkým úkolem. Budou se muset vypořádat nejen se šíleným vrahem, jenž si libuje v tajemných obrazcích, ale i s agenty FBI, kteří na vyšetřování pracují, protože mrtvá žena byla Američanka. Ti ovšem nejeví příliš ochoty ke spolupráci. Nakonec alespoň přiznají, že mrtvá žena nebyla první obětí, že podobných těl bylo v různých částech světa nalezeno víc. Oba detektivové postupně odhalují tajemství sahající řadu let zpátky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

The Sacred Cut , 2005

ludek.n
30.01.2020 4 z 5

Když se elitní americký voják utrhne ze řetězu, v Římě z toho začnou mít detektivové těžkou hlavu. A nejen oni, ale i povolaní agenti F.B.I. David Hewson pokračuje s dvojicí Nic Costa a Gianni Peroni a v novém příběhu po-řádně vyzkouší jejich smysl pro čest a spravedlnost. Nijak si přitom nezadá, nekomplikuje zbytečně zápletku, ani se nesnaží ohromit za každou cenu. Přestože některé asociace jdou tak trochu do ztracena a jejich důležitost, která se zpočátku zdá nad jiné významná, nakonec praskne jako bublina, daří se Hewsonovi udržet výbornou čtivost, napětí i poutavost vyprávění nad hladinou běžného průměru. Jeho postavy jsou skutečné a jejich charakterové profily uvěřitelné. Dokáže k nim být vstřícný i odtažitý, jak si to situace žádá. Nuda v této knize nemá místo, i když neoplývá bombastickými scénami ani vysoko oktanovými akcemi. Hewson je prostě poctivý k sobě i ke svým čtenářům. Za čas strávený se Zlatým řezem jste po zásluze odměněni, ani moc ani málo, ale tak aby nebyl nejmenší důvod ke stížnostem.

encyklopedie
02.10.2018 5 z 5

Hewson....to je záruka kvalitního čtiva.... mám rád knihy, které se prolínají něčím ....
tady třeba obrazem Leonarda....

JIC
05.11.2017 3 z 5

Prvni cas knizky mne velmi bavila, pak jsem docital knizku vice mene s povinnosti. Celkove jsem cekal vice , pote co jsem si precetl Zlocin 1, ktery byl naprosto skvely!

Lenyaa
23.05.2017 3 z 5

Zhruba půlka knihy mě bavila, ale zbytek... No řekněme, že jsem měla co dělat, abych jí neodložila. Vila Mystérií mě bavila víc, proto tentokrát jen 3*

KKK
03.06.2015

Tak já také byla velmi překvapená,že je to třetí díl a ne druhý.Naštěstí jsem si koupila všechny čtyři,tak to doženu.Jinak docela dobré,jen na konci jsem byla trochu mimo.

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Tento díl se mi líbil o poznání víc, než první - upozorňuji ovšem na fakt, že se jedná o díl v pořadí třetí, nikoliv druhý, jak jsem se domnívala podle roku vydání! Zmatenost v této oblasti ovšem nijak neohrožuje fakt, že Hewson je očividně velmi dobrý spisovatel i vypraveč. V knihách nedochází k nějakým zásadním zvratům, ale informace jsou podávány v plynulém toku po celou dobu četby až do konce. Rozhodně bych ale knihu nesrovnávala s Brownem - samozřejmě chápu, že tato srovnání jsou dokonalým marketingovým tahem - ale jako jedinou spojitost bych viděla maximálně italské prostředí (Andělé a démoni). Hewsonovy zápletky vychází z úplně jiných základů, náboženství jako takového se téměř nedotýká a už vůbec nečekejte nálezy typu hrob Máří Magdaleny :). Každopádně se ale jedná o čtivo velmi kvalitní ve svém žánru a rozhodně jej milovníkům krimi doporučuji.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Třetí díl mě prozatím zaujal nejvíce. Hewson opět dokázal vytvořit skvělou zápletku s několika neočekávanými zvraty. Děj plyne velice rychle a nechává čtenáře v neustálém napětí a samotné vyvrcholení příběhu pro mě bylo velmi neočekávané.