Vila mystérií - Temné přízraky minulosti ožívají

Vila mystérií - Temné přízraky minulosti ožívají https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1635/bmid_vila-mysterii-temne-prizraky-minulo-nx9-1635.jpg 4 39 8

Nick Costa série

V jednom římském rašeliništi je náhodou nalezeno tělo mladé ženy. Patoložka Tereza Lupová se domnívá, že se jedná o oběť starodávného pohanského rituálu, kterou by se měli zabývat spíše archeologové. Jenže inspektor místní policie Leo Falcone je přesvědčen, že tento případ pochází teprve z nedávné doby a že hrozba je stále ještě až příliš živá. Dva policisté, kteří dostávají případ na starost, mají zrovna teď sami svých problémů dost - Nic Costa se pokouší přestat s pitím, se kterým začal po smrti svého kolegy a Gianni Peroni se vyrovnává se skutečností, že po jednom šlápnutí vedle přišel o kariéru na mravnostním oddělení i o rodinu. Přesto se s vervou pouštějí do vyšetřování, které je zavede hluboko do temného podzemí současného Říma, plného znepokojivých a děsivých tajemství. Pátrání ve světě organizovaného zločinu se navíc zkomplikuje, když někdo začne usilovat o život tvrdohlavé patoložky. A pak náhle zmizí další krásná dívka….... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

Villa of Mysteries , 2006

666Jitka
14.07.2021 5 z 5

Kniha se mi dobře četla, líbí se mi autorův styl psaní. Příběh mě rychle vtáhnul do děje v očekávání, jak se dále bude vyvíjet a vyplivl mě až na konci. Podle mého názoru dobrá detektivní práce protkaná mysteriózní atmosférou.

ludek.n
30.01.2020 4 z 5

Druhý román Davida Hewsona, spojený s postavou mladého detektiva Nica Costy, se rozjíždí pomalu, opatrně a malinko těžkopádně, jako by se mu ani nechtělo zabývat se případem mrtvé dívky, která zmizela před šestnácti lety. Dokonce sám Nic Costa, coby ústřední postava celé Hewsonovy románové řady, nehraje v první polovině knihy nikterak stěžejní roli a přenechává místo na slunci svým kolegům - detektivovi Gianni Peronovi a především patoložce Tereze Lupové. Vyprávění se v této části ospale kolébá a ději chybí dynamika i napětí. Už si říkám, kam se ztratily všechny ty uhrančivé okamžiky z předchozí knihy, když přichází zlom a najednou je všechno jinak. Příběh dostává křídla a nadopovaný adrenalinem letí vstříc dramatickému finále. Současně se proměňuje i nálada a atmosféra. Po lenivé ospalosti a neohrabanosti začátku nezůstala ani stopa a vyostřují se i jednotlivé charaktery. Dějové zvraty buší silou hydraulického kladiva do jemně tkané osnovy příběhu a mění ji na spleť náznaků, očekávání a překvapivých odhalení.

Lenyaa
27.05.2016 5 z 5

Knihu jsem zvolila jako oddechovku "na víkend" ale nakonec mě docela překvapila a teď nemohu jinak, než dát 5*!! Styl psaní mi vyhovoval, má rychlý spád a zamilovala jsem si všechny hlavní postavy v knize!! Určitě si přečtu i další knihy ze série.....

edisek83
11.02.2016 3 z 5

Líbila se mi, taková oddychovka.

Astarothh
12.02.2014 2 z 5

Kardinální blbost. Je to přesně ten typ knihy, kterou čtu a při tom myslím na to, co budu vařit k večeři. Měla jsem co dělat, abych to dorazila do konce a neusnula u toho. Posledních 100 stránek jsem docela už dřímala. Plno zbytečných pasáží, zbytečně dlouhé a protáhlé. No nuda, nuda a zase nuda. Co mě také vytáčelo - nespisovné výrazy: takovéhohle, takovéhleho apod. (za což může překladatelka - objevilo se to tam asi 6x a pěkně to bušilo do očí!!) Dočetla jsem to před chvílí a už nevím, o čem to bylo.

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Opět další výborný Hewson. S kažkou knihou tomuto autorovi přicházím na chuť víc a víc. Kniha byla opět skvěle konstruována, napětí podávané v malých, ale pravidelných dávkách nakonec vyvrcholilo v poměrně zajímavém závěru. Jistě by někteří mohli namítat, že jak kniha dopadne poznali už cca na 13. straně, ale pro mě některé události a informace byly poměrně zajímavým a nečekaným zvratem, byť spousta věcí se samozřejmě vyvodit dala. Opět se mi srovnání s Brownem po obsahové stránce zdá naprosto zcestné, ale co do čtivosti si tito dva pánové v mých očích už rozhodně můžou podat ruce.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Další skvěle napsaný díl z pera Davida Hewsona se zajímavě pojatou zápletkou a s nečekanými zvraty, které vás nechávají v napětí až do úplného závěru. Hewson rozhodně překonal tímto pokračováním svůj první díl.

magickajana
17.10.2011

Tahle kniha se mi zdála dost plitká...jakože na detektivku slušné, plynulý děj s celkem rychlým spádem, zajímavá zápletka...jen se mi zdá, že pachatel byl na závěr až moc očekávatelný a taky mě celkem zklamalo provedení, co se té sektářské tématiky týče - osobně mám takovéhle věci ráda, takže když jsem v knížce narazila na první zmínku o sektě, mnula jsem si ruce, ale celý ten motiv byl spíše zveličením skutečnosti, že to byli prostě prasáci...prostě jednoduše nezklame a nepotěší...z této série jsem četla ještě Skleněný hrob a ten se mi zdál o dost lepší.
Autor hodně staví na rodinných vztazích a tedy i sporech. Zkusím si dočíst i ostatní knihy ze série a uvidím, ale tahle se mi zdála trochu moc předvídatelná. Vypravěčký styl je ale dobrý, to musím uznat.