Čas zemřít - série brutálních vražd ve stínu Vatikánu

Čas zemřít - série brutálních vražd ve stínu Vatikánu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1637/bmid_cas-zemrit-serie-brutalnich-vrazd-v-5JN-1637.jpg 4 56 13

Nick Costa série

Napínavý detektivní příběh, který se odehrává uprostřed nejparnějšího měsíce roku v Římě. Objevuje se zde záhadný sériový vrah, který své oběti před smrtí krutě mučí - snaží se tak napodobit mučednickou smrt raně křesťanských světců. Detektivové Costa a Rossi, kteří dostanou za úkol tento případ vyřešit, narážejí při své práci na řadu překážek ze strany nadřízených a Vatikánu. Celý případ jen zkomplikuje, když se jeden z detektivů zamiluje do tajemné ženy, kolem níž se všechny tyto záhadné vraždy točí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

A Season For The Dead , 2003

ludek.n
30.01.2020 4 z 5

David Hewson se rozhodl vyprat špinavé vatikánské prádlo. Do svého detektivního thrilleru přimíchal něco z mystiky křesťanských mučedníků, přihodil odkazy na umění slavného malíře Caravaggia a atraktivní prostředí věčného města Říma. Vznikl zajímavý koktejl, který nepostrádá uhrančivou zápletku, napětí i vesměs sympatické a originální postavy. Ani jedna z ingrediencí přitom není vysloveně černá nebo bílá. Hewson umí navodit atmosféru, pohrát si s očekáváními, a současně se vyvarovat toho, aby věci příliš zamotával nebo komplikoval. Občas se pravda nevyhne jisté statičnosti a také rozuzlení oné série brutálních vražd je docela předvídatelné, ale i s těmito handicapy je Hewsonova kniha velice čtivá a pozoruhodně upřímná. Vlastně to jediné, co ji dělí od strhujícího hodnocení je fakt, že v rozhodujících okamžicích jakoby ztrácela dech a vydala se cestou nejmenšího odporu.

Sumatrae
19.08.2019 2 z 5

Nemohla jsem se do knihy zacist Zapletka zajimava, avsak trosku prekombinovane, nekdy uplne nedotazene, obcas jsem mela potiz pochopit, co tim chtel autor rici

trudoš
17.05.2019 2 z 5

Přestože David Hewson rozehrává stylovou zápletku, s přibývajícím počtem stran pouze sklouzává do osidel průměru. V závěru jsem už měl problém porozumět třebas jen motivům prakticky kohokoliv, ačkoliv se mi autor snažil poctivě všechno vysvětlit. Neříkám, že mluvil do větru, jenom jsem mu zkrátka nevěřil. Ono na papíře zvraty ještě fungují, ale s reálnými lidmi to moc společného nemá. Na to se tu příliš kombinuje - ať totiž na zločiny koukám z kteréhokoliv úhlu, celou věc šlo udělat mnohem jednodušeji, aniž by se přitom riskovala mediální pozornost, únik oběti nebo zbytečně zabití civilisté. Přičemž vrahova dějová linie v kontrastu s detektivním vyšetřováním působí esteticky nesourodým dojmem, jako by spisovatel tvořil obě části nezávisle na sobě a pak je teprve spojil do jednoho celku.
Jedinou zajímavostí tak pro mě byl vývoj hlavního hrdiny, který zde nevystupuje právě jako ten nejchytřejší a komicky dlouho trvá, než začne brát vážně očividné souvislosti. Jenže i to se brzy přejedlo.

veveronka
04.05.2019 2 z 5

Tahne se to jako zvykacka.Titul sliboval napeti,dostala jsem zklamani

JIC
05.11.2017 5 z 5

Kniha se mi celkove libila, ikdyz nedosahla urovne knihy Zlocin 1!

konicekbily
21.04.2017 3 z 5

Žádný velký průlom do nejlepších detektivek se nekoná, pokud knihu nepřečtete o nic nepřijdete.

tuldas
25.08.2016 3 z 5

šlo to přečíst,ale trvalo mi dele

jarin58
13.09.2015 4 z 5

Normálně bych dal tři hvězdy,ale za postavu Marca která nedostala mnoho prostoru dávám čtyři.

jaja1989
13.03.2015 1 z 5

na zadni strane komentare jsou komentare ze je tato kniha lepsi nez sifra coz ROZHODNE NEIIIII
velky zklamani.
ktery otec posle slapat svoji dceru jen aby si zachranil kejhak to nechapu.

pobijecmuch
27.06.2014 5 z 5

Kniha se mně líbila i když na toto téma existují lepší. Mně spíše zajímá proč zrovna 1.díl ze série Nick Costa má od čtenářů nejmenší hodnocení. Že by zrovna příběh z Vatikánu bylo pro čtenáře nezajímavé nebo to někteří berou jako velké tabu? Tento díl není o nic horší než následující.

efka.saf
27.01.2014 4 z 5

Tuto knížku jsem četla již před delší dobou, proto teď popíšu spíše pocity, které ve mě zanechala. Samotný příběh určitě nebyl špatný, skoro bych řekla, že vlastně velmi kvalitní, ale přesto mi ze všech Hewsonů přijde první díl nejslabší. Snad proto, že se jedná o rozjezdový díl, kde Hewson ještě nevykreslil úplně charaktery postav, do jisté míry mi vadila i podobnost s Brownem ve spojitosti s Vatikánem. Přesto autor ale do Brownovské linie nezapadá jednoznačně, děj se sice odehrává v Římě a ve Vatikánu, lidé umírají smrtí mučedníků, které dotyční mrtví mají představovat (což mi evokuje Browna), ale přesto samotná zápletka má ryze světskou podstatu a důvodem k hrůzným činům je opět lidská slabost a zvrácenost plynoucí ze základních lidských pudů.
Hewson je určitě kvalitní autor, ale myslím, že v dalších titulech svůj spisovatelský styl propracovává více do detailů, proto mi příběhy navazující na tuto knihu přijdou o stupeň lepší.

Michaela91
28.06.2013 3 z 5

Čekala jsem od této knihy mnohem víc. Detektivka určitě zajímavá ale nějak mě to nechytlo tak jako obvykle. Něměla jsem potřebu číst rychle abych co nejdříve věděla jak to dopadne.

LG73
07.06.2013 5 z 5

První díl detektivních příběhu z pera Davida Hewsona, s hlavním hrdinou v podobě italského detektiva Nica Costy, ve mně zanechal trochu rozporuplné pocity. Zajisté jde o kvalitně vykreslenou detektivku, ale narozdíl od dalších pokračování na mě působí trošičku slabším dojmem. V každém případě oceňuji napínavou zápletku se sérií vražd, kdy zavraždění umírají smrtí raně křesťanských světců a jejich těla jsou nalézana v římských kostelech. Postupně se rozplétající osnova děje ukazuje skutečné důvody vedoucí vraha k těmto ohavným činům a odhaluje boj mocných o peníze a jejich postavení.

Řím thrillery Vatikán severská krimi mučedníci

David Hewson
britská, 1953