Chopinův rukopis

Harold Middleton viděl na vlastní oči zvěrstva páchaná v bývalé Jugoslávii. Beznadějná snaha vypátrat válečné zločince a vydat je spravedlnosti ho však připravila o iluze, a tak se dnes věnuje sběratelství a ověřování pravosti rukopisů. Jeden z nich, partitura skladatele Frederyka Chopina, však skrývá tajemství, které může ohrozit životy tisícovek Američanů. Middleton odváží partituru z Polska k analýze a ani v nejmenším netuší, že se právě stal terčem vražedné štvanice. Je obviněn z vraždy, pátrají po něm federální agenti, pasou po něm hrdlořezi. Největší hrozbu však představuje temná postava z Middletonovy minulosti: záhadný muž, jenž si říká Faust… Román Chopinův rukopis je dílem patnácti spisovatelů, kteří patří k nejlepším světovým autorům thrillerů. Základní obrysy vtiskl příběhu Jeffery Deaver, jenž napsal úvodní a dvě závěrečné kapitoly, ovšem jinak ponechal zcela volnou ruku spoluautorům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14471/chopinuv-rukopis-14471.jpg 3.5127

Chopin manuscript (2006)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

nycol

Za mě ne. Těšila jsem se na práci zvučných jmen a přišlo zklamání.

witko

Na to, že to nepsal jen jeden autor, ale bylo jich víc, je to docela slušné. Závěr byl zcela typický pro Deavera.

JIVaJaH
25.10.2017

Nejen pro milovníka hudby dobrá a napínavá zápletka, občas bych nepohrdla "kompasem", abych se vyvedela ze zmatenosti z množství postav, předstupeň největšího lumpa jsem odhalila, hlavního ne. Ráda se k tomuto autorovi vracím, oceňuji, že v tolika lidech "deaverovina" byla zachována!

Půca4
02.05.2017

Přestože to bylo napsáno několika autory, je to taková klasická Deaverovka. Nebyl znát nějaký velký rozdíl mezi stylem psaní. Na tak krátkou knížku byla možná až moc překombinovaná. Doporučila bych ji číst co nejkratší dobu, protože se tam objevuje poměrně dost postav a s delšími přestávkami by se mohli plést. Není to přímo typ knížky, u které bych si řekla "wow, to bylo něco", ale zároveň to opravdu něco bylo. Dávám 4,5*.

NachlJ
12.04.2017

Kniha byla velice zajímavě napsaná i když jsem se na začátku trochu ztrácela jak to každý psal svým způsobem tak nakonec to bylo velice čtivé. Od někoho to bylo lepší od někoho se to četlo hůře, ale tim se to doplňovalo a byl to velice dobrá kniha a dobrý příběh se záletkami které bych třeba vůbec nečekala.

MichalHoráček
23.03.2017

Připadalo mi, že někteří autoři jednotlivých kapitol tomu nedali to pravé nadšení. Občas se děj poněkud rozcházel a bylo tam až moc zápletek... Ale nápad aby každou kapitolu napsal někdo jiný se mi celkem zamlouval, jen to chtělo trochu víc snahy a zaujetí pro společný cíl.

Nunynka
18.10.2016

Az do konce knihy jsem dej tak nejak nepochopila. Bylo hodne znat,ze kazdou kapitolu pise nekdo jiny a jde si svou vlastni cestou. Cetla jsem vzdy jednu kapitolu pred spanim a do druheho dne jsem zapomnela o cem o cem vlastne kniha je. Urcite se k ni vracet nebudu.

Daryll.x
19.07.2016

Knihu asi pošlu dále, nijak mě nezaujala... jen některé pasáže byly opravdu dobré.

DickBach
20.04.2016

Velmi mně zaujal nápad spojení mistrů pera do jedné knihy v jedné dějové linii. Povídkové knihy nemám ráda, protože se děj nestačí rozvinout a už končí, takže tohle slibovalo uspokojení mé touhy po délce knihy, obsahové plnosti a rozvinutosti.
Zpracování bohužel nefungovalo ani trochu. Každý autor si dosadil vlastního hrdinu, vlastní děj, místy se zdálo, že jsme hrdinu zapomněli kdesi na letišti a nevíme jestli se pro něj chceme vrátit.

vangog
31.01.2016

Asi ne úplně špatné to nebylo,ale na můj vkus bych řekl trochu"sešité"Není to kniha ke které bych se vracel.

jiri77
19.01.2016odpad!

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Děj knihy byl až vynuceně poslepovaný s nepřeberným počtem postav,když si každý autor málem dosadil tu svou. Těch mrtvých je tam taky nějak moc. Ke knize se určitě už nikdy nevrátím. Ztráta času.

trudoš
05.10.2015

Na celé knize se mi v důsledku líbil pouze nápad, že se o případu dá rozjímat jako o symfonii. Jako celek mi však přišla natvrdlá - zápletka je příliš překombinovaná a závěr navíc naznačí, že ne vše je zdaleka vyřešeno. Je sice sympatické, že sem tam zemřou postavy, u kterých to člověk nečeká, ale jinak vše spěje k od začátku tušenému konci. Dost mě zaskočilo i umělé chování postav, které se projeví nejvíc, když hlavní padouch před zatčením začne vykřikovat „To ne já, to někdo jiný!“, což je mu následně uvěřeno a vzápětí už dotyčný uniká s lišáckým úsměvem na rtech. Kde to proboha jsme, na sjezdu veselých fotbalistů po lobotomii?
Samozřejmě, že se dočkáme nejednoho nečekaného odhalení, ale nevím, jestli je to mnou nebo autory, ale jejich „nečekaná“ odhalení mi přišla spíš komická, než překvapivá. Ač se snaží přesvědčit všemi dostupnými prostředky, že situace se má tak a tak, od prvních vět je poměrně jasné, že věší čtenáři bulíky na nos, stejně jako postavám v románu.

Brace
25.05.2015

Profesionálně, přesto poněkud sterilně odvedená práce. Což ovšem nemůže překvapit nikoho, projekt tohoto typu ani nemohl skončit jako literární bomba. Na cca 200 stranách příliš mnoho dějových zvratů, příliš mnoho postav. Zatímco jeden autor rozvine postavu, protože je mu nejspíš sympatická, další ji naopak pohřbí či zcela ignoruje. Přesto se tu operuje s poměrně zajímavých příběhem, přesně ve stylu knih Jefferyho Deavera. Takže přesně za 3. Zajímalo by mě, jak by podobný projekt dopadl v rukách českých autorů.

proton
02.02.2015

Ušla, jen ve mně nic nezůstalo.

lanusinka
18.06.2014

Moc krátké, moc jednoznačné a poslední kapitola navíc. Jako špatné to úplně nebylo, ale už se k tomu nejspíš nevrátím....

kadgam
21.04.2013

Najzaujímavejšie na knihe je, ako si autori podávajú štafetu deja. Nájročnejšie bolo "preladiť" sa stále na iný štýl písania autora.
Zápletka ma zvlášť nezaujala, zdalo sa mi. Dej samotný ako aj zasadenie sa o hľadanie vojnových zločincom mi pripadalo druhoradé. Myslím tým, trošku odfláknuté.

mfe
09.03.2013

Kniha se mi zdála poněkud násilně slepená od jinak vynikajících autorů.

Patapuf
13.06.2012

Od Deavera sem nikdy nic nečetl, šel sem spíš po Childovi, ale po přečtení se do něj asi pustím, nebylo to vůbec špatné čtení...

Fiza
26.06.2011

Začátek se trochu vlekl, než se začalo něco dít, ale poté měla kniha poměrně dobrý spád. Někteří autoři se četli dobře, jiní méně, jeden nebo dva se mi vyloženě nelíbili, ale ve finále je to opravdu Deaverovka, na kterou jsme všichni (kdo Deavera čtou) zvyklí.