Chopinův rukopis

Harold Middleton viděl na vlastní oči zvěrstva páchaná v bývalé Jugoslávii. Beznadějná snaha vypátrat válečné zločince a vydat je spravedlnosti ho však připravila o iluze, a tak se dnes věnuje sběratelství a ověřování pravosti rukopisů. Jeden z nich, partitura skladatele Frederyka Chopina, však skrývá tajemství, které může ohrozit životy tisícovek Američanů. Middleton odváží partituru z Polska k analýze a ani v nejmenším netuší, že se právě stal terčem vražedné štvanice. Je obviněn z vraždy, pátrají po něm federální agenti, pasou po něm hrdlořezi. Největší hrozbu však představuje temná postava z Middletonovy minulosti: záhadný muž, jenž si říká Faust… Román Chopinův rukopis je dílem patnácti spisovatelů, kteří patří k nejlepším světovým autorům thrillerů. Základní obrysy vtiskl příběhu Jeffery Deaver, jenž napsal úvodní a dvě závěrečné kapitoly, ovšem jinak ponechal zcela volnou ruku spoluautorům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14471/chopinuv-rukopis-14471.jpg 3.5138
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

Chopin manuscript, 2006

Kniha Chopinův rukopis

ber-tram
18.11.2019

Lehčí štafetová detektivka s hudební naukou, proč ne. Patnáct písmoběžců si předává psací kolík a každý zůstává natolik egoistou, aby do své kapitoly vcucnul další postavy, načež je pokračovatel efektně utopí v krvi, aby nebylo přelidněno. Kdo to má nejtěžší? Ten, co navazuje na čím dál více předchozích kapitol a má rozvinout a zároveň neopustit dějovou nit anebo primas Deaver, který začátek hochštaplersky rozjel a finále detonoval v komiksové zkratce? Ovšem štafetáři se přece potkávají v domluvených bodech čili jakási traťová osnova musela být předem kolektivně načrtnuta, ne? 44/19

JoeSurikata
22.03.2019

Působilo to na mě poněkud zmateně. Velká bublina a nic. Jo, holt 15 autorů je na jeden román asi moc :)

nycol
24.09.2018

Za mě ne. Těšila jsem se na práci zvučných jmen a přišlo zklamání.

witko
02.03.2018

Na to, že to nepsal jen jeden autor, ale bylo jich víc, je to docela slušné. Závěr byl zcela typický pro Deavera.

JIVaJaH
25.10.2017

Nejen pro milovníka hudby dobrá a napínavá zápletka, občas bych nepohrdla "kompasem", abych se vyvedela ze zmatenosti z množství postav, předstupeň největšího lumpa jsem odhalila, hlavního ne. Ráda se k tomuto autorovi vracím, oceňuji, že v tolika lidech "deaverovina" byla zachována!

Půca4
02.05.2017

Přestože to bylo napsáno několika autory, je to taková klasická Deaverovka. Nebyl znát nějaký velký rozdíl mezi stylem psaní. Na tak krátkou knížku byla možná až moc překombinovaná. Doporučila bych ji číst co nejkratší dobu, protože se tam objevuje poměrně dost postav a s delšími přestávkami by se mohli plést. Není to přímo typ knížky, u které bych si řekla "wow, to bylo něco", ale zároveň to opravdu něco bylo. Dávám 4,5*.

NachlJ
12.04.2017

Kniha byla velice zajímavě napsaná i když jsem se na začátku trochu ztrácela jak to každý psal svým způsobem tak nakonec to bylo velice čtivé. Od někoho to bylo lepší od někoho se to četlo hůře, ale tim se to doplňovalo a byl to velice dobrá kniha a dobrý příběh se záletkami které bych třeba vůbec nečekala.

MichalHoráček
23.03.2017

Připadalo mi, že někteří autoři jednotlivých kapitol tomu nedali to pravé nadšení. Občas se děj poněkud rozcházel a bylo tam až moc zápletek... Ale nápad aby každou kapitolu napsal někdo jiný se mi celkem zamlouval, jen to chtělo trochu víc snahy a zaujetí pro společný cíl.

Tak to je, tak to bude
Tak to je, tak to bude