Primární důvěra - úhel pohledu

Detektiv Miko Syrový se po zatčení svého nejbližšího kolegy a přítele ocitá sám uprostřed bouře. Ještě těžší, než najít skulinu v neprůstřelných důkazech, je připustit si, že by se mohly zakládat na pravdě. Každým svým krokem totiž jen odkrývá další nepříjemná tajemství a pozůstatky minulosti. Když už se však Miko pomalu začíná smiřovat s neodvratným, díky podivnému telefonátu od neznámého muže pochopí, že k poznání skutečnosti někdy stačí jen změnit úhel pohledu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407714/big_primarni-duvera-uhel-pohledu-FKW-407714.jpg 4.7169

Kniha Primární důvěra - úhel pohledu

Iki1

Musel jsem hned sáhnout po pokračování předchozí knihy, tak mě děj příběhu vtáhl. Autor tady pokračuje v krasojízdě. Příběh má neuvěřitelný tah na branku. Autorovy nepříliš dlouhé větné celky stupňují napětí okořeněné humorem a vtipem hlavní postavy. Realita je popisována tak, jako bych byl přímým účastníkem. Trochu rozplizlý konec mi příliš nevadil, série přece pokračuje...

Francoa

Zase výborné čtení.Moc a moc mi to baví a vychutnávám si skoro každou větu.Ale jako vždy konec to zkazí, prostě tam něco schází a proto o jednu hvězdu méně.Jedna kapitola navíc by tomu slušela..

haski
17.08.2021

Je to zase Goffa jak jsem na něj zvyklá. České prostředí, napínavé, vtipné a uvěřitelné. Těším se na další pokračování.

ZuK1
28.07.2021

Výborné!!! Přečteno jedním dechem a když už si člověk myslí, že se konečně dozvídá jak to asi bylo, je najednou všechno úplně jinak ... a ten závěr!
Ještě že už je zveřejněné vydání prvního dílu série Miko Syrový II. Škoda jen, že až v roce 2023 .
Každopádně celou sérii řadím mezi nejlepší, které jsem četla - skvěle napsaná, čtivá, vtipná, uvěřitelná ...

čef
31.05.2021

Pokračuje zde děj z předchozího dílu, něco se zlepší, něco naopak hodně zhorší. Víme, že jsou další díly, takže se přeci jen o život hlavního hrdiny bát nemusíme. Zase je zde přehršel duchaplnosti, vtipu a ožraleckých scén. Také samozřejmě znalost policajtského prostředí a napínavá zápletka. To všechno vás jistě donutí sáhnout po dalším díle, pokud ho ovšem máte v dosahu.

99jana99
09.05.2021

Tak tohle bylo zatím nejlepší od Goffy, pět hvězdiček nestačí. Ani mi nevadí otevřený konec, protože pokud to nedopadlo pro Mika dobře, tak to vědět nechci. Goffa píše čtivě, vtipně,popisuje reálné scény, vůbec nevadí, že není na každé stránce napětí. Zato v každé knížce Miko řídí poté, co se něčeho napil:-(

akcive11
25.04.2021

Druhý díl Primární důvěry a 10.díl příběhu v hlavní roli s detektivem Mikulášem Syrovým. Dvojice detektivů v podání Mika a Tonyho doufám není u konce! Skvělé.
Prosím o další příběhy těchto sympaťáků.

Harmonika_one
07.04.2021

Konec mě zaskočil a překvapil, po prvotním šoku však musím autorovi poděkovat, že zvolil právě tento konec, kdy nechal jeho vyznění na čtenáři samotném, přesně podle hesla "úhel pohledu". A to říkám jako někdo, kdo potřebuje jasně s jistotou vědět, dopadlo to tak a tak. :-) Zde to není natvrdo napsáno nebo dovysvětleno odstavcem "o půl roku později" – a snad právě proto hodnotím závěrečný dvojdíl jako bravurní.
Celá série mě bavila (nejvíc Dítě v mlze), nikdy jsem dosud nepřečetla tolik knih za jeden měsíc. Díky Mikovi i Tonymu, díky Praze, uvěřitelnosti, humoru, hláškám ze života, prostředí, psychologii postav, logičnosti vývoje, a především autorovým spisovatelským a vypravěčským schopnostem, před kterými hluboce smekám.
Myslím, že pokračování už nebude. Zdá se mi, že autor měl dopředu rozmyšleno 10 knih, vidím mezi nimi větší i menší spojistosti, kdy celá série přes konkrétní uzavřené případy dohromady tvoří jednotný celek. Miko si toho tolik prožil a, co je hlavní, rozloučil se se ctí.
Autorovi nejen za to patří jedno velké DĚKUJU.