Vůně noci

Mladá lékařka Vanda je špičkou v oboru neurochirurgie, její soukromí však za zářivou kariérou pokulhává. Na začátku příběhu se střetne s těžkou životní ztrátou - za tragických okolností přichází o svou sestru. Vandino dvojče Vilmu s celou její rodinou chladnokrevně zastřelil neznámý vrah, který po sobě nezanechal jedinou stopu. Major Hons se svým týmem pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a v hledáčku kriminalistů se postupně objevuje víc podezřelých. Není ovšem vůbec jisté, zda se zaměřují na správné osoby: stále totiž nedokážou připadnout na pachatelův motiv. A vrah mezitím nezahálí - spřádá další smrtící plány... Navzdory těžkým okolnostem se o mladou lékařku, která nedávno ukončila neperspektivní vztah, začínají zajímat hned dva muži. Současná konstelace však lásce příliš nepřeje. Vanda má úplně jiné starosti: řízením osudu se ocitne v situaci, kdy musí čelit dilematu, nebude-li lepší vzít světskou spravedlnost do vlastních rukou. Zachová si hrdinka lidskou i lékařskou čest, anebo se rozhodne pomstít milovanou rodinu i za cenu, že ztratí vlastní budoucnost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375003/vune-noci-CZ2-375003.jpg 41
Žánr:
Detektivky, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, MaHa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

RoseDadas
16. dubna

Kniha začíná napínavým prologem, který vás mrští do již rozehrané partie a vy nestačíte zírat. Další kapitoly nás zavedou do událostí před prologem a vše plyne již chronologicky, ale vy se nebudete moci dočkat, až se pročtete do té prologové části. Román je skvěle vygradovaný a napínavý, nechybí ani erotické momenty a mezilidské vztahy.

Při čtení mi běhal mráz po zádech. Popsaní vraždy je natolik realistické, až se vám z toho dělá zle při pomyšlení, že by se to mohlo doopravdy stát. Napětí vyvolávají i pasáže vyprávěné přímo z pohledu vraha. Moci nahlížet do myšlenek člověka, který vraždil je děsivé.

Více zde: https://recenzarium.webnode.cz/l/vune-noci-marketa-harasimova/