Vůně noci

Mladá lékařka Vanda je špičkou v oboru neurochirurgie, její soukromí však za zářivou kariérou pokulhává. Na začátku příběhu se střetne s těžkou životní ztrátou - za tragických okolností přichází o svou sestru. Vandino dvojče Vilmu s celou její rodinou chladnokrevně zastřelil neznámý vrah, který po sobě nezanechal jedinou stopu. Major Hons se svým týmem pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a v hledáčku kriminalistů se postupně objevuje víc podezřelých. Není ovšem vůbec jisté, zda se zaměřují na správné osoby: stále totiž nedokážou připadnout na pachatelův motiv. A vrah mezitím nezahálí - spřádá další smrtící plány... Navzdory těžkým okolnostem se o mladou lékařku, která nedávno ukončila neperspektivní vztah, začínají zajímat hned dva muži. Současná konstelace však lásce příliš nepřeje. Vanda má úplně jiné starosti: řízením osudu se ocitne v situaci, kdy musí čelit dilematu, nebude-li lepší vzít světskou spravedlnost do vlastních rukou. Zachová si hrdinka lidskou i lékařskou čest, anebo se rozhodne pomstít milovanou rodinu i za cenu, že ztratí vlastní budoucnost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375003/vune-noci-CZ2-375003.jpg 4.313
Detektivky, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, MaHa

zdehan

Kniha byla moc pěkná tak jak to spisovatelka umí napínavá až do konce.

Dalexa

Za mně to byla naprosto skvělá česká detektivka. Děj byl přehledný, bylo v něm napětí, romantika, špetka humoru, přesně tak jak to mám ráda. Moc dobře se mi četla.

veronika0382

Vůně noci se moc dobře četla, jen škoda, že jsem na ní neměla tolik času. Jinak bych jí přelouskala za dva dny a mohla si jí lépe vychutnat. Díky mnoha povinnostem mi to trvalo déle, ale to knize samozřejmě nijak neubírá na kvalitě. Druhá polovina ubíhá jako vítr, o hromady zápletek není nouze a akčních scén jakbysmet.

Danago

Mladá lékařka Vanda je špičkou v oboru neurochirurgie. Na začátku příběhu Vandino dvojče Vilmu s celou její rodinou chladnokrevně zastřelil neznámý vrah, který po sobě nezanechal jedinou stopu.
Probíhá vyšetřování, ale policii chybí jakákoli vodítka a hlavně motiv pachatele.
A vrah mezitím spřádá další smrtící plány...

Vanda je najednou shodou okolností v situaci kdy má možnost vzít spravedlnost do vlastních rukou. Rozhodne se pomstít rodinu i za cenu, že ztratí vlastní budoucnost?

Přesto, že tentokrát knížka není označována jako erotický thriler , autorka se nezapře a erotické scény v knize opět jsou. Tentokrát jsou do příběhu vloženy více přirozeně a nejsou jen úžasné a skvělé. V této knize jsou tyto scény i v takové podobě, kdy hrdinkám nejsou příjemné. A to podle mě dodává knize daleko více na věrohodnosti.
Příběh je napínavý, jsou zde citlivě popsány mezilidské vztahy , truchlení po mrtvé sestře, pomoc matce , která utrpěla stejnou ztrátu.
Příběh je velice čtivý, hodně lidský, ale i bolestný a dost věrohodný.

RoseDadas

Kniha začíná napínavým prologem, který vás mrští do již rozehrané partie a vy nestačíte zírat. Další kapitoly nás zavedou do událostí před prologem a vše plyne již chronologicky, ale vy se nebudete moci dočkat, až se pročtete do té prologové části. Román je skvěle vygradovaný a napínavý, nechybí ani erotické momenty a mezilidské vztahy.

Při čtení mi běhal mráz po zádech. Popsaní vraždy je natolik realistické, až se vám z toho dělá zle při pomyšlení, že by se to mohlo doopravdy stát. Napětí vyvolávají i pasáže vyprávěné přímo z pohledu vraha. Moci nahlížet do myšlenek člověka, který vraždil je děsivé.

Více zde: https://recenzarium.webnode.cz/l/vune-noci-marketa-harasimova/