Pouhý stín

Dokonalý život, který se vteřinu po vteřině mění v peklo na zemi. Na začátku je banální historka. Mladou ženu vracející se z večírku k zaparkovanému autu pronásleduje podivný vysoký muž ukrytý pod černou kapucí. Na opuštěné noční ulici působí jen jako zlověstný stín. Stínu se ovšem jen tak nezbavíš, nezaženeš ho, nezahubíš. Jde tam, kam jdeš ty, sleduje tě. Stejně jako tvoje minulost. A tu má každý. Bezskrupulózní vrcholná manažerka, která v dětství spáchala něco nenapravitelného, arogantní a cynický policejní vyšetřovatel, přesvědčivě skrývající zraněné city, mladý nesmělý policajt, který nemá štěstí v lásce, žena umírající na rakovinu, dívka živořící v léčebně pro duševně choré… Ti všichni, a mnozí další, se potkávají v umně spletené historii jednoho sofistikovaného zločinu, kterou budete číst na jeden zátah. Fascinující příběh o tom, jak se i na první pohled dokonalý život může změnit v noční můru, na kterou je každý člověk nakonec sám. Kdo ji nezažije, ten v ni neuvěří, kdo ji žije, toho přivádí k šílenství. Ale i noční můra má nakonec tvář. Nebo je to jen stín? Každý, kdo si přečte tuto knihu, pochopí, že není jen Nesbӧ nebo Kepler. Jméno autorky si zapamatujme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/401570/pouhy-stin-yh2-401570.jpg 4.169
Literatura světová, Thrillery
Vydáno · Jota

Juste une ombre · 2012

Kniha Pouhý stín

TomHr

Do poloviny jsem čekal, kdy konečně hlavní postavu někdo zabije. Ale místo toho se do nekonečna střídaly nelogické citové výlevy, neorganicky kořeněné uměle zasazenými vulgaritami. Tak jsem přeskočil na konec, který moc nenadchnul; podle očekávání pachatelem není žádná z postav, která se nabízí na prvním a druhém místě.
Královna francouzského thrilleru? Tak to potěš koště.

martousek

Kniha je téměř všude avizovaná jako thriller, na obálce je srovnání s Jo Nesbem a dvojicí Lars Kepler. Po prvních stránkách však přijdete na to, že se jedná o skvěle propracovaný psychologický thriller, který mě osobně hodně nadchl.

loskatos

Výjimečně jsem si nečetl předem žádné hodnocení této knížky, tak jsem vůbec nevěděl, do čeho jdu. Od autorky jsem předtím také nic nečetl.
Knížka je napínavá, postavy nesympatické, konec netypický. Celkově 2,5 *

Zdenas5

Zlákalo mě vysoké hodnocení knihy i některé komentáře, ale příběh mě nechytil. Hlavní hrdinka byla sobecká kariéristka jdoucí přes mrtvoly, těžko jsem pak byla schopna uvěřit tomu, že se tak úplně rozložila. Poznat, kdo za vším stojí, nebylo tentokrát moc těžké. Závěr mě zklamal úplně, nečekala jsem happyend, ale takovýto konec také ne.

zuzana2599

Dokonalý psychothriller ! Děsivý a fascinující ! Jen opravdu stěží jsem knihu odkládala a s velkým napětím jsem sledovala život Cloé, který se mění v peklo. Teď již věřím, že Karin Giébelová je královnou francouzského thrilleru. Chci číst další její knihu !

malkina11

Nedočteno...a to se mi stává jen velmi zřídka.

Ufonka123

Pro mě je kniha průměr. Vůbec mi nesedla hlavní představitelka, ani jak byla kniha ukončena.

Danago

Moc mi neseděl styl jakým je kniha napsaná. Připadal mi hodně strohý a nedokázala jsem si k hlavní postavě ani k žádné jiné vytvořit vztah. Možná to byl účel, ale mě toto vadí.
Celkově je zde dost věcí nevěrohodných a přehnaných a zase něco naopak dobře vysvětleno a vykresleno.
Konec je , ale opravdu dost drsný a překvapivý. Myslím, že právně závěr získává knížce plusové body.

thrillery pro ženy

Autor knihy