Matčino vyznání

Olivie a David byli perfektní pár. Pak se jim narodila dcera Zoe a vše vypadalo naprosto dokonale. Teď je ale David mrtvý a Oliviin svět se rozpadl na miliony malých kousků. Zatímco ji pohlcuje zármutek, tchyně truchlí nad ztrátou syna. Obě ženy však skrývají tajemství o muži, kterého milovaly. Tajemství, jež by zasáhlo celou rodinu. V manželství Olivie a Davida nebylo vše tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Prolomí Olivie a Ivy hradbu mlčení? Matka by však měla chránit své dítě, bez ohledu na cenu, kterou za to zaplatí. Nebo snad…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423826/big_matcino-vyznani-rgl-423826.jpg 4.5126

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Mother's Confession: A Heartbreaking Story with a Breathtaking Twist, 2016

Kniha Matčino vyznání

ruzovka

Velice poutavý děj s překvapivým koncem, smutné téma, o kterém je ale potřeba mluvit a bojovat proti němu. Četla jsem doslova jedním dechem a zase cítím smutek po dočtení, že se už nebudu s Olivii setkávat .

jana0724

Tento silný příběh mě strhl a nedokázala jsem ⁸od knihy odejít,dokud jsem ji nedočetla.Určitě si přečtu dalsi knihy od této spisovatelky.

Han-nah

Další kniha této autorky a opět nezklamala. Tentokrát čtenáře pomalými krůčky dostává k opravdu těžkému tématu a to je domácí násilí. Na hlavních postavách Ivy - matka, David - syn a Olivie - manželka velice emočně popisuje jejich myšlenky, dětství, životy, ale i činy. Ivy, jako každá matka, miluje svého syna. Je to ale láska opičí a sobecká. Vše vyřizuje jen v jeho prospěch a vychová sebestředného tyrana. Ten, navenek úžasný, podnikavý , mladý muž nachází svou oběť v Olivii. Tak , jako pavouk pavučinu, tito lidé dovedou partnera dostat přesně tam, jak jim to vyhovuje. Vyvolají v týrané osobě pocit, že si to zaslouží a že si za to může sama. Autorka až mrazivě vystihla a popisuje Oliviin život . I jí,jako týrané ženě, byla nabízena pomoc. Týrané oběti vlastně lžou a přesvědčují samy sebe, že to tak má být a je to jejich vina.Až po tragické nehodě Davida vyplouvají na povrch tajemství, která mě v závěru knihy opravdu dostaly. S pomocí lékařů, rodiny a přátel a hlavně vůle vše překonat a začít nový život vrátí Olivii do reeality a začne znovu žít.

Damaj

Nesmírně smutný příběh o domácím násilí, bolesti a ztrátě z pohledu dvou žen, matky, která vidí svého dokonalého syna a chudáka manželky, která je tím stejným mužem brutálně týraná. Když už se zdálo, že se Olivia přes nejhorší dostala, přišel šok, co se vlastně tehdy událo. Opravdu mistrně napsaná knížky, čtenář do posledního okamžiku netušil....

Micha-Él

Kelly mě o svých spisovatelských kvalitách přesvědčila už románem Až budu bez tebe. Matčino vyznání se od předchozího liší tématem, ale nikoliv intenzitou příběhu a emocí. Obojí dokáže autorka vylíčit tak sugestivně, že se člověk s postavami opravdu sžije.

Jirinamac

O domácím násilím se vždycky špatně čte, ale tady, když už se zdá, že se všechno začne obracet na dobrou cestu, tak následuje neočekávaný a bolestný šok. Má 2. knížka od K.R. a určitě není poslední.

JJJ007
19.12.2021

Opravdu silný příběh. Je strašné, že takové věci se mezi lidmi dějí a okolí je v pohodě. Šílený. Vím, jak strašná je netečnost lidi.
Doporučuji tuto knihu.

berila
22.11.2021

Úžasný román, nemohu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Nebudu se více rozepisovat, abych nic neprozradila z perfektního děje. Doporučuji k přečtení.