Až budu bez tebe

Příběh o lásce, která láme srdce, a pak je zahojí. – Před rokem jsem potkal ženu svého života. Ani jeden z nás nevěřil na lásku na první pohled, a přesto se nám to přihodilo. Jmenovala se Lila a byla krásná, rázná, tvrdohlavá a úžasná způsobem, jaký slova nedovedou vyjádřit. Naučila mě, jak znovu žít. Moje Lila mi dala tolik, a přesto přede mnou měla tajemství, které mě nakonec zlomilo. Jmenuju se Callum Roberts a tohle je náš příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337641/big_az-budu-bez-tebe-l3H-337641.jpg 4155

Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Without You, 2014

Kniha Až budu bez tebe

Jirinamac
03.11.2021

Začátek mě moc nebavil a přišlo mi to dost zdlouhavé, ale asi mi chybí romantické emoce. Konec života je vždycky bolestivý, tady to bylo chytře vymyšlené a dobře napsané. Za mne tak 3,5*, ale je to má 1. knížka od autorky a její další knížky určitě ještě vyzkouším, tak za 4*

Ronnie68
23.07.2021

Krásný příběh zprvu zamilovaný a ke konci dost smutný ...

ladyka
14.07.2021

Čtivá love story, další variace na téma osudové lásky, které nám již vylíčili i jiné knihy/filmy. Přesto mi "neoriginalita" nevadila a odpouštím i drobné nesoulady či občasné účelově působící momenty a urychlený závěr. Za mě tedy slabších 5 hvězd a od autorky si někdy ráda přečtu další (pro mě třetí) knihu.

Vendulik
09.06.2021

Kniha mě moc neoslovila. Hodně jsem se u ji nudila a v polovině jsem ji odložila.

leny.wood
31.05.2021

Mohlo by se zdát, že je příběh zbytečně rozvleklý, ale opak je pravdou. Postupné sbližování dvou lidí středního věku není kýčovité, čte se lehce a svižně. Navíc se čtenář seznámí s nemocí, o níž se mnoho neví. Kelly Rimmerová prostě umí.

Ann98
27.04.2021

Smutná, velmi smutná, ale hezky napsaná. Ono to možná vzhledem k tématu vyzní blbě, ale samotný děj je velmi poutavý, milý, nenáročný a oddychový (přesně takový, jaký jsem teď potřebovala). Začátek příběhu byl hodně pomalý, trošku mě unavovaly dlouhé kapitoly z pohledu Calluma naopak se mi líbily krátké kapitoly Lily psané deníkovou formou. Obě hlavní postavy byly tak neuvěřitelně rozdílné, až mě překvapovalo, jak jim to sakra mohlo spolu fungovat. Časem mi došlo, že právě kvůli své rozdílnosti se krásně doplňují a zapadají do sebe jako skládačka. Největší problém jsem měla přelouskat tu část knihy, než vyplavalo na povrch Lily tajemství. Pak už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Jak jsem předpokládala, konec byl velmi smutný a já spotřebovala pěkných pár kapesníčků. Určitě se časem vrhnu na nějaká další autorčina díla.

Knihomolka134
04.04.2021

Sladká romantika s jasným koncem hned od pravních stránek. Až nápadně mi ten příběh připomínal film Listopadová romance (podobný děj, vývoj, až na odlišný závěr a téma nemoci - mimochodem opět jsem se dozvěděla něco, co mi rozšířilo obzory ohledně Huntingtonovy choroby). Závěr této knihy byl však lepší a obecně se mi líbil vývoj, kterým postavy procházely, zejména vývoj a náhled na život Calluma (před setkáním s Lily, v průběhu jejich vztahu a potom). Možná by se mohla kniha jmenovat jinak než "Až budu bez tebe", možná by nezněla tak pateticky a nebyla by zavádějící v tom, že vlastně není o budoucnosti bez milované osoby. Každopádně romantika až za hrob a silný emoční příběh, byť jasný od začátku, se autorce nedá upřít. Některé nedobře vykreslené situace, dialogy a myšlenky mi trochu vadily. V situaci jako je umírání mi zmínka o varlatech přišla dost nepatřičná, bezděky jsem se nad ní ale musela zasmát: "Ale ty nádherné modré oči přetékaly prosbou. Kdyby po mně chtěla, abych si ukousal varlata, asi bych to nějak udělal, takže jsem ji opravdu vynesl ven."
Silná kniha s poučením, že život má být žit a užíván, nejsme tu navěky a měli bychom naplno prožít každý moment, který nám život přichystá.

melien
07.02.2021

Krásný a přesto tak smutný příběh, který mě pohltil od první strany... Je třeba využít každého dne naplno.