Matčino vyznání

Matčino vyznání https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423826/bmid_matcino-vyznani-rgl-423826.jpg 5 200 86

Olivie a David byli perfektní pár. Pak se jim narodila dcera Zoe a vše vypadalo naprosto dokonale. Teď je ale David mrtvý a Oliviin svět se rozpadl na miliony malých kousků. Zatímco ji pohlcuje zármutek, tchyně truchlí nad ztrátou syna. Obě ženy však skrývají tajemství o muži, kterého milovaly. Tajemství, jež by zasáhlo celou rodinu. V manželství Olivie a Davida nebylo vše tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Prolomí Olivie a Ivy hradbu mlčení? Matka by však měla chránit své dítě, bez ohledu na cenu, kterou za to zaplatí. Nebo snad…?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Mother's Confession: A Heartbreaking Story with a Breathtaking Twist , 2016

LilianaFalcon
22.05.2020 4 z 5

Velmi emotivní příběh. Se spoustou aktuálních témat.
Včetně toho hlavního - popírání. A ono už je vlastně jedno čeho.

alexis818
21.05.2020 4 z 5

velmi dobré čtení,zajímavé a myslím.že i dost aktuální téma.Jednu hvězdičku ubírám jen proto,že to místy bylo zbytečně zdlouhavé.No,na zamyšlení to tedy je a ten konec mě prostě dostal.

Jájinka
03.05.2020 3 z 5

Téma zajímavé, ale zpracování zdlouhavé, kniha mohla být kratší.

leny.wood
26.04.2020 5 z 5

Tahle knížka ve mně vyvolala neskutečně silné pocity. Především pocit nenávisti k zaslepenosti, jaké je někdo schopný. Bože, Ivy, jak já tě nenávidím!

sgjoli
22.04.2020 4 z 5

Matčino vyznání mne zasáhlo víc, než jsem čekala. Přiznám se, že se mi kniha místy hůř četla a musela jsem si ji "dávkovat", abych ji dokázala správně vstřebat. Ne proto, že by byla špatně napsaná. Naopak právě proto, že byla napsaná tak dobře - tak moc sugestivně, že jsem měla při čtení vysloveně úzkostné pocity, pocity strachu a bolesti. Tohle byla docela zátěž na psychiku, aspoň tedy pro mne - při čtení se mi nejednou sevřel žaludek. A ten konec byl velmi nečekaný, za což dávám autorce palec nahoru, protože mne převezla na plné čáře.
A teda musím říct, že teda některé postavy by si za své chování a způsob smýšlení zasloužily profackovat. U některých scén se mi vysloveně otvírala kudla v kapse, jak se říká. Ale těžko se to popisuje, aniž bych tu trousila jeden spoiler za druhým.
Nakonec dávám 4 hvězdy. Důvodem je to, že jsem původně od knihy čekala trochu něco jiného (což je ale můj subjektivní problém a dojem), než jsem dostala. Nicméně 4 hvězdy to jsou solidní a hlavně zasloužené. Autorka píše velmi sugestivně, skvěle pracuje s emocemi a rozhodně umí propracovat své postavy. Tuto knihu určitě mohu doporučit.

bookcase
18.04.2020 5 z 5

Tohle tedy bylo něco. Napsáno dojemně i citlivě, pohledy obou žen hodně zasáhnou, každý z jiného důvodu.

Alzbetta
17.04.2020 5 z 5

Opravdu hodně smutné čtení. Představa,že takový osud má hodně žen i mužů,je ještě smutnější. A ten překvapivý konec....

Tweety92
13.04.2020 5 z 5

Začátek knihy nebyl až tak napínavý, ale nakonec mě kniha vtáhla do děje a já bez dechu hltala každou další stranu. Konec mě dost zaskočil, dokonce mě přiměl k slzám. Doporučuji
Byla to první kniha, kterou jsem od autorky četla. Musím říct, že mě moc překvapila a zkusím i něco dalšího.

klarinka9974
08.04.2020 5 z 5

Další kniha od této autorky. A musím říct, že i teď mě bavila. Sice to bylo občas zdlouhavé a nekonečné, ale pak se to nakonec zase rozjelo a konečně vyplavala pravda na povrch. Jisté odhalení mě hodně zaskočilo a byla jsem překvapená. Celou dobu mě štvala Ivy, bylo jasné, že každé její chování k synovi, mělo jisty dopad na jeho ženu. Ona všechno začala a David to jen dokončoval. Tyto ženy to mají hodně těžké a já s nimi soucítím. Konec byl takový, jaký si Olivie zasloužila.

ladyka
07.04.2020 5 z 5

Další variace na temné stránky některých partnerských vztahů, obohacené o pohled tchyně, což tuto knihu odlišuje od jí podobných. Místy mrazivé, děsivé...co dokáží rodiče napáchat svou "láskou". Knížka není bohatá na děj, spíše pomalu odkrývá jednotlivé vrstvy a dovede vás až na bolavou a pro mě šokující a nečekanou dřeň...Trochu mě překvapuje nízký počet ve statistice Přečtených, čekala bych, že si kniha najde více čtenářů.

attila1
06.04.2020 5 z 5

Velmi emotivní kniha, která mě vzala za srdce. Příběh týrané ženy.

lenik284
21.03.2020 5 z 5

I když jsem knihu četla dlouho, né proto, že by se mi nelíbila, ale tak nějak nebyl čas, tak dotčeno a musím dát 5*.Dvě hrdinky Olivia a Ivy,každá vypráví svůj příběh, popravdě nechtěla bych zažít to co si prožívala Olivia,v dnešní době se to velmi rozmohlo a věřím, že ženy neví jak z toho ven, a proto také tak trpí, z čehož je mi fakt smutno. Ivy ta byla jak se říká na přes..... prostě matka zaslepená svou láskou k synáčkovi,kterej byl neskutečný zmetek. Zkrátka smutné a těžké téma.Konec mě fakt dostal. Doporučuji.

josska
20.03.2020 5 z 5

Knize musím dát 5 hvězdiček,silné a smutné čtení,,pravdivé a děje se okolo nás,ani o tom nevíme....a ten konec mě dostal,vubec jsem s tím nepočítala a tak tekly slzy......

Janaves
20.02.2020 5 z 5

Fakt úžasná kniha. Kdyby to šlo, dám hvězdiček deset. Byla jsem překvapená osudem Zoe... Nechci nic z děje prozrazovat, prostě si to přečtěte!

Jana283
16.02.2020 3 z 5

Koupila jsem si to jako oddechové "holčičí čtení",a i když ve finále (spoilery?) jejich "ústa splynou v horoucím polibku", to co bude předcházet, jsem naprosto nečekala. Za mne 3 hvězdy, což znamená dobře napsané, ne úplně hloupé, překvapující.

zdehan
11.02.2020 5 z 5

Silný dojemný příběh přečteno za dva dny kniha nutí číst stále dál.

Heyhey
10.02.2020 5 z 5

Nečekaně silné. Žádná růžovka.

Mandlevest
02.02.2020 5 z 5

Olivia a Ivy, dvě hrdinky této mimořádné knihy od mé oblíbené spisovatelky Kelly Rimmerové, nám střídavě v jednotlivých kapitolách vypráví svůj příběh. O lásce mateřské, která , když se přežene, je stejně zhoubná jako neláska. O lásce partnerské, která není vždy taková , ve kterou věříme, když se rozhodneme sdílet s někým život v dobrém i ve zlém. Mimořádná, emočně náročná kniha, o které budete přemýšlet. Je uvěřitelnější než jiné na toto téma. Je nejlepší z těch, které jsem od Kelly prozatím četla. Nevšední čtenářský zážitek. Pravdivá knížka, od které se neodtrhnete. Jednoznačně doporučuji.

Iva2020
24.01.2020 4 z 5

Rozuzlení příběhu je až na konci, takže vás nutí číst dál a dál...chcete samozřejmě vědět, co se vlastně stalo? Smutné a těžké téma. Příběh nechá na čtenáři, aby si sám přebral, kdo jakou část viny nese na té Tragédii...Nicméně mám trochu pocit jako bych podobný typ "popření reality" (nechci prozrazovat pro budoucí čtenáře) už někde četla.

adriane9
13.01.2020 5 z 5

Brečela jsem.. šíleně a je mi to jedno.
Kolik takovejch Davidů na světě je? Kolika s prominutím sráčům tohle prochází? Kolik matek a otců svoje dítě blbě vychová a ještě cítí hrdost? Mateřská láska je mnohdy slepá, ale neměla by být bezduchá..
Je šílený postupovat touhle knihou, myslet si že horší to bejt nemůže, ale ono může, ten konec to rozhřešení a vše kolem, to vás musí jednoznačně zlomit a je jedno kým jste, stačí mít srdce.