Když jsem tě ztratila

Když se Leo a Molly vezmou, jsou bez sebe štěstím a zamilovaností. Léta manželství uplývají. Leo je válečný dopisovatel a při jedné misi se přihodí nečekaná tragédie; je vážně zraněn a ztratí paměť. Molly se o něj oddaně stará, pomáhá mu vzpomenout si na jejich lásku a brzy se do sebe začnou znovu zamilovávat. Jenže Molly něco tají. Jak se s manželem nanovo sbližují, bojí se, aby se mu paměť nevrátila úplně. Vzpomněl by si totiž, že s jejich manželstvím to už před zraněním bylo nahnuté. Co když ho Molly bude muset ztratit i podruhé?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347482/big_kdyz-jsem-te-ztratila-rZy-359503.jpg 4.1179

Vydáno: , Ikar (ČR)

When I Lost You, 2016

Kniha Když jsem tě ztratila

Péťa Z.

Knížku jsem dostala jako dárek. Ale jo, docela mě to bavilo. Je to už pár let, co jsem to četla, ale dost se mi ještě vybavuje. Tak ji nejspíš ještě někdy otevřu. ;-)

Jirinamac

Má 3. knížka od autorky a asi jsem čekala víc. Vztah dvou lidí, kteří jsou úplně odlišní, vzájemně se přitahují, ale zároveň nechtějí být do něčeho tlačení. Ona touží po rodinném životě a on stejnou představu nemá, navíc nechce být závislý na bohatství jejich rodičů. On je dobrodruh, který svou práci miluje a až nehoda ho postupně přinutí měnit svůj názor na společný život.

Zlatinka.Emilly
26.08.2021

Ztráta paměti ... to by se dalo využít, ne? Molly vsadila na to, že výpadek paměti se dá zvrátit a tak se ptám. Je láska silnější než nějaké zásady? Přenese se Leo a Molly nad všechna nedorozumění?

Ann98
24.07.2021

(+ SPOILER) Povedený příběh o vztahu dvou lidí. O tom dostat od života druhou šanci. Líbila se mi autorčina myšlenka se ztrátou paměti a možnosti prožít některé věci znovu. Nicméně si nemyslím, že ve skutečnosti by se člověk změnil tak jako Leo a začal si uvědomovat své chyby. Z čista jasna se vzal něčeho, co miloval tolik, že kvůli tomu byl dříve ochoten zahodil celé roky manželství? Ne! To mi prostě nepřijde reálné a trošku mě to mrzí. Na druhou stranu, plno manželství má stejné problémy jako Molly s Leem, odcizení. A kéž by plno manželství skončilo také happy endem jako u těchto dvou.
Kniha je čivá, příběh působí velmi reálně, ale přitom je psán velmi citlivě. O emoce rozhodně není nouze. Za mě spokojenost 4,5*

whiolet
20.06.2021

Kniha vypráví o tom, co se může stát, když v životě dostanete druhou šanci... Vrátíte se ke svým starým rozhodnutím nebo život dokážete uchopit jinak?
Myslela jsem, že kniha bude větší romance, ba co víc, že si nejspíše i pobrečím, což se tedy nestalo, Kniha má spíše horkosladkou dějovou linku, to mi tedy nevadilo, ale hlubší poselství ve mně nezanechala.

Simmminek
25.05.2021

Takové hezké čtení o životě. Jednoduché téma o dvou lidech, kteří se i přes velké rozdíly mezi sebou, zamilují. Líbil se mi styl vyprávění, kdy autorka postupně prozrazovala minulost a tím se čtenáři vybarvuje celý příběh. Hlavní postavy jsem si velmi oblíbila a držela jim v jejich životní cestě po celou dobu palce. Dávám jednu hvězdičku mínus, protože mi tam chybělo nějaké napětí, zvrat něco co by mě nenechalo knížku odložit na delší dobu.

georginaa
18.05.2021

Co vlastně napsat...příběh je jakoby taková zpověď dvou, kteří se musí přes různé rozdíly naučit spolu žít. Ona vyrůstala v bohatství a on v chudobě. Jsou do sebe zamilovaní, jenže on nedokáže přenést tu nejistotu a bohatství Molly a ona zase nechce aby jezdil do nebezpečných zón, aby nepřišel o život. Jenže on to stále nechápe a myslí si, že ho Molly chce přinutit, aby nedělal tu práci, kterou tolik miluje. Vztahy se prostě zaplétají, dokud se nestane něco hrozného.
Myslím si, že asi každý začíná se zamilovaností a pak přijdou překážky ve vztahu a vlastně záleží, jak se s tím člověk naučí vyrovnávat a přizpůsobovat, ve vztazích musí být prostě velká tolerance a hlavně si vše vyříkávat.

1Booklover
15.03.2021

(+ SPOILER) Naprosto nádherná kniha, do které jsem se začetla od prvního slova a nemohla jsem se od ní až do konce odtrhnout. Bavila mě od začátku do konce, úžasná kniha.

Příběh je o zezačátku pohádkovém manželství zhýčkané Molly a tvrdě pracujícího Lea. Postupně však v manželství začíná ubývat lásky, štěstí, spokojenosti, porozumění a co je jedním z hlavních témat knihy KOMUNIKACE.
Leo miluje svou nebezpečnou práci, která ho i málem připraví o život. A Molly se o něho bojí a chce s ním mít klidné s spokojené manželství.
Střídají se zde kapitoly Lea z let před nehodou a Molly, která vypráví příběh z pohledu současnosti. V polovině knihy se role vymění, díky čemuž já čtenář dokáži nahlédnout do situace obou partnerů. Postavy mi byly od začátku sympatické a v průběhu knihy se mi měnili názory na to, kdo z manželů má větší pravdu. Nakonec jsem však došla k závěru, že mají svůj podíl viny a pravdy oba dva.
Závěr byl nádherný a dojemný a myslím, že člověk, který je třeba ve vztahu, tak si z knihy může hodně odnést do svého partnerství.

Jediným důvodem, proč jsem nedala plný počet hvězdiček bylo to, že mi občas přišlo, že Molly až zbytečně často omílá to, že s Leem mají určitý problém a že jejich manželství už "nemá smysl." Jinak nemám co vytknout.