Utajená dcera

„Adoptovali jsme tě.“ Tahle krátká věta obrátila Sabině život naruby. Najednou se svět rozdělil na Před a Po. Sabině je právě 38 let a je těhotná. Zdá se jí nepochopitelné, jak by nějaká matka mohla dát své dítě k adopci. A proč jí o tom rodiče již dávno neřekli? Rozhodne se, že musí za každou cenu najít ženu, která jí dala pryč. To, co zjistí, nakonec nezmění jen Sabinu, ale především dvě ženy, které ji po celá ta léta hluboce milovaly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434468/big_utajena-dcera-rbN-434468.jpg 4.3116

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Daughter, 2015

Kniha Utajená dcera

4xbabča

Krásný a dojemný příběh, ale i překvapení, že v době, kdy se odehrává se ještě dějí nucené adopce. Hlavní postava Sabina se ve svých 38 letech dozví, že je adoptovaná a dokáže přes všechny potíže najít svou skutečnou matku a nakonec i dát obě matky do kontaktu. Moc hezká kniha, která určitě stojí za přečtení.

veronika9761

Velmi me prekvapilo, ze nějaké nucene adopce vubec existovaly. Fuj. Knizka mi přišla moc fajn, pokud odhlidnu od ustredniho tematu. Sabina mi v mnohych pasazich pripominala spis dite, nez zenu po tricitce, nastavajici matku.

Han-nah

Krásný , ale velice smutný příběh. Připomnělo mi to nádhernou knihu, která byla podle skutečných událostí, Dívky od svaté Magdalény. Tyto vynucené adopce, ke kterým dali souhlas rodiče a dívky se ani nesměly vyjádřit opravdu byly ještě na konce minulého století asi ve více státech.
Sabina čeká vytoužené dítě a najednou se dovídá, že je adoptovaná. Asi jako každé dítě, které se jakoukoliv cestou toto doví, chce poznat svou biologickou matku. Najednou vyvstávají otázky "Proč?" a rozebíhá se pátrání. Jedna věta a změní život hned několika rodinám.

AkiB

(+ SPOILER) Knížka se mi vcelku líbila, s čím jsem ale měla trochu problém byl nadbytek slov označených kurzívou. Rozumím, že tím autorka chtěla dát důraz na jednotlivá slova, ale když jich bylo třeba 5 na jedné stránce, tak mě to štvalo a rušilo mě to. Rozhodně je to kniha na zamyšlení, jaké životy bychom vedli, kdyby jsme vyrůstali s někým jiným a někde jinde.

SPOILER
Závěrečné shledání mámy a mamky mi přišlo takové o ničem, čekala jsem, že jejich shledání bude popsané trochu lépe.

Make20

Kniha se mi četla dobře, ale hodnotím ji jako průměr.

tanecnica

Příběh, který opravdu stojí za přečtení. Donutí vás k zamyšlení nad vlastním životem. Co by bylo, kdyby se Vám najednou život otočil naopak, kdybyste zjistili, že vaše základní životní jistoty jsou ve skutečnosti úplně jinak... Těžké čtení, které ale nakonec v této knížce skončí dobře, proto se nechte nalákat...

Jirinamac

Má 4. knížka od K.R. Sabina mě docela štvala, ale člověk neví, jak by se zachoval, kdyby žil v nevědomosti a o svém původu se dozvěděl až v 38 letech. Megan projevila dobrou vůli, ale plán změnila touha manžela, ale i její a tak to nakonec dopadlo jinak.

novina

Četla jsem jedním dechem. Velmi silný příběh. Jako máma si tuhle situaci vůbec nedokážu připustit.