V náruči nepřítele

Laura má za sebou otřesný zážitek - jako čtyřletou ji unesli a další dva roky věznili a zneužívali. Následky těch hrůzostrašných let se projevují v podobě zvláštní psychické poruchy: Laura se čas od času chová jako jiná osobnost a své chování si nepamatuje. Jednoho dne se ocitne v podezření, že zabila svého profesora, kterému údajně psala milostné dopisy. Laura vinu popírá, proti ní však svědčí množství důkazů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101876/v-naruci-nepritele-101876.jpg 4.4147
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Alpress, Alpress

All around the town, 1992

Kniha V náruči nepřítele

YA-girl

Za mě průměr, mám dojem, že jsem od autorky už četla lepší a napínavější knihy. Román zpracovával zajímavé, i když pro mě už ne originální téma ohledně Lauřiny psychické poruchy způsobené traumatem v dětství. A ačkoliv o dějové zvraty není nouze, cosi tomu chybělo - víc napětí, víc emocí. Myslím, že to bylo způsobené hlavně tím, že příběh byl vyprávěn v er-formě z pohledu mnoha osob, na můj vkus zde bylo málo přímých řečí a taky zde hodně rychle plynul čas; nebylo tedy kdy si ke komukoliv vytvořit nějaký vztah a všechno to víc prožívat.

Termina
23.01.2019

Co na to říct... doplňuji si poznámky ke knihám celkem delší dobu od přečtení a při rozkliknutí této knihy se mi hned vybavil děj a to je přece dobrá recenze ne ?

EvikU.
09.12.2018

Kniha se četla dobře. Zajímavé čtení o psychologii člověka. Závěr knihy mne překvapil. Jako vraha jsem tipovola někoho jiného. Doporučuji.

veveronka
24.06.2018

Tak toto bylo ztráta času,myslela jsem,že se probudí mnohem dříve,ale většina knihy leží v posteli a nemůže ostatním dát vědět,že už se probrala z komatu.

Zlatovláska
08.06.2018

Autorka patří velmi dlouhou dobu mezi mé oblíbené spisovatele a byť tuto knihu vydala již dávno, dostala se mi do rukou až nyní.
Obsah mě "chytil" od samého začátku; opět velmi poutavě, napínavě, napsaný příběh... Čtenáře čekají i zajímavá překvapení.
Kniha se mi líbila, hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem, kteří ocení skvěle napsaná díla. :-)

Alien.
04.04.2018

Vymyšlené to bylo dobře, ale nijak extra mě to nechytlo.

TaLu
22.02.2018

Od první do poslední stránky kniha plná napětí, zvratů a různých dějových linek, které se protínají a udržují čtenáře v nepřetržité pozornosti. S velikou chutí jsem hledala chvilky ( v čekárně u lékaře a ano, i u jídla), ve kterých si přečtu další kousek příběhu. Myslím, že tato kniha patří k těm nejlepším, které paní spisovatelka vytvořila. Z děje se mi nechce nic prozrazovat, abych nepřipravila někoho o zážitek. Zaujalo nakouknutí do práce psychiatrů pracujících s Mnohočetnou poruchou osobnosti. Samotný děj vystupňují i krátké kapitoly. Jen se, prosím, nedívejte na konec, uvědomila jsem si u této knihy, jak je důležité, abych tento svůj zlozvyk úplně odbourala. Snad jen poslední věta byla nějak navíc, ale to mé oblíbené autorce ráda odpustím.
Doporučuji.

maličkán
14.01.2018

Tak jako všechny knihy, které jsem četla od autorky, vynikající. Dobrý námět, napětí od začátku do konce, skvělý příběh. Doporučuji.

Bič
Bič