Měsíční svit ti sluší

Měsíční svit ti sluší https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6822/bmid_mesicni-svit-ti-slusi-MXt-6822.jpg 4 146 146

Maggie Hollowayová jásala. Po letech odloučení se konečně shledala se svou milovanou nevlastní matkou. A ta ji navíc pozvala, aby s ní strávila dva týdny v půvabném přímořském letovisku. Ovšem sotva tam Maggie zavítá, učiní objev, z něhož jí tuhne krev v žilách. A potom už se nepříjemná překvapení valí jedno za druhým. Prozářené podzimní dny v malebném městečku ... elegantní vily u moře ... příležitost navázat na dávný blízký vztah a najít nové přátele. Kdo by mohl mít Maggie za zlé, že se tak těší na krásný čas dovolené v Newportu? Že by všechno bylo jinak?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Moonlight Becomes You , 1992

čef
12.01.2023 4 z 5

Hlavně je to o stáří v domově důchodců, o umírání přirozeném i nepřirozeném a o rituálech při pohřbívání. Také se to tu hemží různými podvodníky a nečestnými lidmi, ale láska samozřejmě nemůže v tomto typu románu v žádném případě chybět. Jak je u autorky zvykem, posouvá děj pomocí dialogů, což je trochu zdlouhavé a když k tomu připočtete spoustu jmen, není to zrovna pětkové čtení. Dobré ale jistě.

Angelicca
30.07.2021 2 z 5

Toto se mé oblíbené autorce moc nepovedlo, nedočetla jsem. Knížka mě nezaujala a nudila.

laura
04.05.2021 3 z 5

Zajímavý příběh, ale nic extra. Trošku nuda, ačkoli ty zvonky... Každopádně jsem asi čekala víc...

ArwenAragorn
15.04.2020 2 z 5

2,5*
Je to takový slabší průměr. Detektivka mě moc nebavila, ale když už jsem ji začala číst, dočetla jsem ji. Dost jsem se při čtení nudila, ale není to tím, že bych byla zmlsaná z akčních thrillerů, prostě to nebylo ono. Hromada postav, ve kterých jsem se ztrácela a informace o pohřbívání mě nebavily.

jarunka54
04.10.2019 2 z 5

Zase jedna z přečtených, ale vícekrát se k ní vracet nebudu.

zdenaR
22.05.2019 4 z 5

Opět napínavá detektivka, opravdu je lepší přečíst ji na jeden zátah, aby se člověk zbytečně neztrácel.
Čte se velmi dobře.

MarianP
10.12.2018 2 z 5

Veľmi zvláštna kniha, ktorá sa mohla uberať úplne iným smerom ako sa uberala a bola by možno o dosť výraznejšia. Autorkin rukopis sa v každej knihe líši, na môj v kus sa jedná o dielo s prehnaným množstvom postáv. V knihe je zeujímavý len úvod a možno posledné 3 strany. Nejedná sa v žiadnom smere o detektívku. Tento raz MHC sklamala...

cumulus
28.09.2018 5 z 5

Skvělá klasická detektivka, přečetla jsem ji jedním dechem, k závěru nabírá na dramatičnosti a vrcholí nečekaným rozuzlením. Vyhledám další knížky s touto autorkou.
Děkuji za tip čtenářce doubax.

veruzz_
26.06.2018 1 z 5

Moc postav a nuda...

Lilly4
07.06.2018 2 z 5

(SPOILER) Z počátku poutavá detektivka se časem promění v červenou knihovnu. Hlavní postava inteligentní a krásná dívka spí sama v domě, kde se vraždilo, vrah nebyl dopaden, je jasné, že něco v domě hledal a nenašel a s obětí se dobře znal. Dům má špatné zabezpečení a občas se ta "chytrá" Maggie zapomene i zamknout. Vrcholem všeho je, že když konečně přišla na to, co vrah hledal a byla to jasná stopa k jeho usvědčení, nejen že to nejde ohlásit na policii, což by udělal každý soudný člověk, ale jede si to ověřit do pohřebního ústavu uprostřed noci a zcela sama. Pohřbená v rakvi, přežívá proti vší logice a pár dnů po celém incidentu se již zvesela směje.
Čte se to dobře, ale je to ten typ knihy, po jejímž přečtení máte pocit, že vás podvedli a že to byla ztráta času.

kaspice
04.05.2018 5 z 5

Výborná napínavá kniha. Skoro do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne.

magdalena13
15.11.2017 5 z 5

U této knihy se mi líbí prostředí hřbitova. A oceňuju odvahu Maggie. Vraha jsem vytušila.

kara
12.10.2017 5 z 5

Napínavý příběh, který se dobře čte. Přečteno za dva večery.

Nuny
02.09.2017 4 z 5

Knihu doporučuji přečíst v co nejkratším časovém úseku, protože množství hodně podobných jmen Vás bude nutit přemýšlet. Příběh Vám nedovolí náhlednout na pachatele, takže pořád jen spekulujete o vrahovi a nedá Vám to spát. Napínavé.

Majdule
26.02.2017 3 z 5

Clarková nabízí dobrý a napínavý příběh. Sází na krátké kapitoly ohraničené pevně daným časovým úsekem. Do děje nás uvede v nejkritičtějším okamžiku, aby se vrátila na začátek událostí, které ke krizi vedly. Umně stupňuje napětí, nabízí několik podezřelých, ale ani kapitoly, v nichž nahlížíme do mysli vraha, nám blíže neodhalí jeho totožnost. Příběh je vlastně psán jako filmový scénář, střihy na různé postavy stupňují dramatično, ale neumožní přílišné rozkreslení postav, kterým potom chybí hloubka. Dobrá oddechovka.
70 %

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem se rozhodla, že chci mít taky zvoneček přivázaný k ruce, protože pohřbení zaživa mě hned na začátku dost vyděsilo.

konicekbily
22.02.2017 3 z 5

Zašmodrchaná zápletka s dlouho-probíhajícím vyšetřováním napsaná s udržitelným vysokým standardem od mé oblíbené autorky. Ač má lepší kousky, i tato se čte dobře.

Makoves
30.01.2015 5 z 5

Četl jsem zkrácenou verzi a musím uznat, že paní Clarková píše skvěle. Příběh mě zaujal a určitě vyhledám ještě něco dalšího.

Rendolet
02.09.2014 4 z 5

Spisovatelka mi byla doporučena, toto byla moje první knížka od této paní. Mile překvapila.

Michnicka
26.05.2014 4 z 5

Zápletka je velmi důkladně promyšlená a do poslední chvilky jsem nedokázala přijít na to proč, jak a kdo za zím vším je. Musela jsem prostě jen číst, číst a číst ..... abych to zjistila.

detektivní a krimi romány

Mary Higgins Clark