Patříš mi

Psycholožka Susan Chandlerová pozve do svého pořadu autora knihy o ženách, které se ztratily. Netuší, že dává do pohybu lavinu - požádala posluchače o informace o jedné z nezvěstných žen, a upozornila tak vraha na to, že nesmazal dokonale stopy. Ten se proto pustí do definitivní čistky a nevynechá ani doktorku Chandlerovou, která mu bláhově důvěřuje. Známá autorka opět nezklamala očekávání svých čtenářů a nabídla jim příběh plný napětí a nečekaných zvratů: můžeme sledovat jednání dokonale vykreslených postav, nahlédnout do myšlení vyšinutého vraha a držet palce amatérské vyšetřovatelce Susan Chandlerové, která se sama ocitne v ohrožení života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6824/patris-mi-6824.jpg 4.4125
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Alpress

You Belong To Me, 1998

Kniha Patříš mi

Králov77
23.04.2020

Taková knížka na prázdniny nebo do karantény.

Alienn
09.04.2020

Napínavý a čtivý příběh, tato autorka prostě umí.

Kačka2006
29.03.2020

Kniha je o muži, kde jeho nevlastní matka ho okradla o peníze a on se jí chtěl pomstít, ale jelikož jeho matka předčasně zemřela, tak nemohl. Ale jeho chuť po pomstě byla tak veliká, že zabíjel jiné ženy. Jak se to celé vyřešilo se dozvíte v knize. Jelikož moc nejsem na detektivky, tak mě knížka moc nebavila, je spíš pro starší ročník.

AnetaM
17.06.2019

Clarkova píše úžasně, člověk se zacte a nemůže přestat. Co musím ale vyčíst je fakt, ze jsem hned poznala, kdo bude vrah a celkově konec knížky. Přesto příjemné odreagovani:)

laura
13.06.2019

Tuhle knihu jsem poprvé četla před 15 lety. Tenkrát jsem se s Mary Higgins-Clarkovou teprve oťukávala :) Přesto doteď patří mezi její nejlepší knihy a tak jsem se k ní teď vrátila. Pravda, to kouzlo prvního setkání už se neopakovalo, protože od té doby jsem četla spoustu knih, které ve mě zanechaly hlubší stopu, ale přesto. Mary Higgins-Clarková si s čtenářem opravdu dokáže pohrávat přímo bravurně. Ačkoli by se dalo předpokládat, že bych si měla pamatovat, kdo je vrah, tak po 15 letech a spoustě přečtených knih to bylo, jako bych knihu četla poprvé. A ačkoli jsem si vraha tipla správně (autorka vám ho hned v jedné z prvních kapitol předkládá na zlatém podnose větou, která vlastně vyloučí, že by to mohlo být jinak - pokud čtete pozorně), stejně mě vodila za nos tak, že jsem neustále pochybovala, jestli tipuji správně. Ze tří podezřelých jednoho vyloučíte téměř okamžitě (důvod, proč byl podezřelý jsem uhádla) a zbylí dva - dumáte, dohadujete se, pochybujete, tápete, nechcete uvěřit, jste napjatí, hltáte stránky téměř bez dechu a říkáte si: To jako vážně? A pak to přijde... Překvapení se nekonalo, ale jak já jsem si oddechla, že to nebyl ten druhý :)

I když pravda je i ta, že mě mrzel i sám vrah. Všechny postavy si totiž tak nějak oblíbíte. Žádná vlastně nepůsobí odpudivě, nepřejete si, aby vraždila zrovna ona. Ale jeden z nich to být musí. Jednomu z nich "patříte" ;)

Ano, tohle setkání se mi moc líbilo i napodruhé. A počet hvězdiček nechávám stejný, protože tahle kniha si ho zaslouží...

zdenaR
22.05.2019

Pro mě zatím nejlepší kniha od autorky.
Opět jsem vraha neuhádla (což není u mě nic neobvyklého).
Velmi čtivé, napínavé, zhltla jsem ji za jedno dlouhé odpoledne :-)))

Tirisa
26.04.2019

Bohužel jsem asi zrovna nebyla na té správné vlně, ale prostě jsem se nedokázala začíst tak, jak jsem díky zdejším recenzím doufala. Určitě nechci po první knížce na spisovatelku zanevřít...zkusím to při lepší konstelaci hvězd a snad to tentokrát sedne.

harena
18.02.2019

Velice dobrá detektivka, dobře psaná, napínavá. Nejdřív jsem se rozhodovala mezi třemi podezřelými, pak jen mezi dvěma, ale jsem špatný čtenář detektivek, protože to bylo tak napínavé, že asi dvacet stránek před koncem jsem se musela podívat dozadu, kdo je vrah. Pro milovníky napětí moc dobré čtení.