Sekta

Novinář Marek Vráz alias Terence se dozvídá o muži, který za podivných okolností zmizel a nechal po sobě jen neobvyklý vzkaz. Pátrání Terence zavede až do hor v severní Itálii, kde žije komunita důsledně uzavřená před okolním světem. Co se děje za zdmi staleté usedlosti?

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434461/big_sekta-Mcb-434461.jpg 4.1165

Kniha Sekta

preciousek

Trošku pomalejší rozjezd, 1/4 knihy nic moc, ale pak už jsem nemohla přestat číst.... Konec mě trošku překvapil, vlastně to nijak neskončilo
Ale těším se na další knihu

Ulala

Už jsem párkrát přemýšlela nad tím, co vede vzdělané a chytré lidi ke kroku, který omezuje jejich svobodu myšlení, rozhodování a života vůbec. Zatím jsem si to sama pro sebe uspokojivě nevysvětlila. Když jsem se dostala do velmi kritických situací, napadlo mně jít někde do klidu rozjímat anebo se litovat, jak na tom jsem bídně, ale nikdy mně nenapadlo se přidat k někomu, kdo omezí moji svobodu. Tato část série mně zaujala z osobních důvodů a musím říct, že je napsaná velmi čtivě, napínavě a se znalostí věci. Málokomu dávám hvězdiček pět, ale pan Goffa si je zaslouží.

Paulmain

(+ SPOILER) Po delší době jsem se touto knihou vrátil k M. Goffovi. Kniha se četla velice dobře, téma poměrně zajímavé včetně exkurze do problematiky a historie nejznámějších případů světového sektářství. Zasazení děje do Covidové doby mně úplně nesedělo i přes to (nebo právě proto), že Covid v příběhu hraje nakonec docela důležitou roli. Pozitivně hodnotím průběžné krátké problesky do toho nepěkného, co Terence čeká, přidá to knize na dynamičnosti. Naopak rozuzlení a závěr mi příliš neuspokojil. Od první chvíle bylo jasné, že Rút bude jedinou šancí na záchranu, ale její chování a motivace nebyla nijak zdůvodněna a vysvětlena. Vlastně to celé nijak nedopadlo, ale vzhledem k dobré čtivosti a zajímavému tématu lze u této knihy celkem trefně použít známé heslo "i cesta může být cíl".

Jaruš7

Pátrání po utajené sektě musí mít představu, jaké zlo se za tímto svobodomyslným počinem, vejít do společnosti nezávislých, stojí..
Přehled známých zdokumentovaných sekt bylo takříkajíc opàčkem.
Případ vložený do nich byl "bílý kůň" z českých pastvin.

Případy všeliké se děly v devadesátkách.
Tenkrát jsem si chtěla s Jehovisty poklábosit o jejich významu pro zapřisáhlé ateisty, no včasný zákrok manžela mi debatu zatrhnul a další návštěvu i přes mou chtivost dobrat se jehovistického přiznání lidské marností obracet všechny na tuto víru, eliminoval prací na nutných domácích starostech..
Pak mi bylo sděleno, že bych slovní souboj stejně nevyhrála, neboť mi tenkrát slušnost nedovolila používat takové výrazy, co znám již dnes od Brčálové Gerdulky,

Jistá vlažnost mi v závěru jaksi vadila, hold nejsme rabijáti a tak se smíříme s osudem.

Janadvorackova

To je hrozný, jak autorovi vždycky trvá, než předestře "hlavní problém." Naštěstí jsem u audia sázela kytky, takže to uteklo.
Stejně se mi ale zdá, jako bych se čtením skončila v půlce. Novinář se sice vydal po stopách, stopoval a vyčenichal, ale celé mě to jaksi... neuspokojilo.

Příběh se odehrává už v době covidu a i tohle téma je tu zmíněno. Dokonce do příběhu i jaksi zapadá, nejde o nějaké rádoby výkřiky, čehož jsem se bála.

Téma sekt jen tak nastíněno, ani to ale ve výsledku nevadí. Zaujaly mě zmiňované "Děti mraveniště," jejichž vůdce byl fakt kandidát na kazajku... Jen mi cosi chybí. Ale nevzdávám to, další knihy si ráda přečtu.

Formicka93

Martin Goffa opět nezklamal, velká spokojenost.

vladka321

Strhující, napínavé, autentické - co více dodat. Stojí za to přečíst, popřemýšlet a pochopit.

mi-380

Marek/Terence v severní Itálii, v době covidové. Vzpomíná na předchozí setkání s jiným Goffovým hrdinou - Mikym, seznamuje nás s charakteristickými znaky sekt, u těch nejznámějších připomíná jejich vývoj a také většinou tragické konce, a jednu sektu přidává jako bonus, aby bylo proč pátrat. Autorův styl, kdy čtenáře ponoří do vypjaté, skoro až bezvýchodné situace, a pak teprve začne vysvětlovat proč a jak, pro mne tentokrát nebyl tím pravým hrnkem alpského mléka, ale téma považuji za zajímavé a důležité, a také pátrání má přiměřenou gradaci. Čtyři hvězdy nad Bolzanem se jen taktak udržely.
70 % (aktuálně 124 hodnotících s průměrem 82 %).