Pustina

Švédský venkov, to nejsou jen nekonečné lesy, jezera s křišťálovou vodou a malebné červené domy na smaragdových pasekách. Daleko od civilizace bují lidská závist a chudoba, dívky nabízejí sex na zapadlých parkovištích a na chátrajících samotách se daří drogám. Liv Björnlundová si svůj osud nevybrala, určila jí ho Pustina, vesnice na samém konci silnice. Dcera ze statku, který poznamenala rodinná tragédie, pracuje na benzinové pumpě, kam ji každý den vozí otřískaným volvem její despotický otec Vidar. Liv si připadá jako v kleci. Až do chvíle, kdy je v opuštěné studni v lesích nalezen Vidar mrtvý. Do smrti hněvivého starého muže se zaplete dvojice dealerů a zlodějíčků, kteří věděli o jeho skrývaném bohatství. Ale všechno může být složitější. Vždyť nešťastníků, jimž vražda nabízí vstupenku do lepšího života, je Pustina plná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445735/big_pustina-QiK-445735.jpg 3.8280
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Ödesmark, 2020

Kniha Pustina

alnahu

Autorka sice skvěle vykreslila mrazivé,depresivní prostředí švédského venkova a jeho obyvatel,ale mě příběh nesedl.

Racík

Temný příběh, který se dobře čte, ale mně nějak nesedl. Přišlo mi to nějak moc průhledné, ale nejspíš to nebude chyba knihy, nýbrž moje. Rozhodně ale musím autorku pochválit za opravdu temné vylíčení pustiny a životní beznaděje. Nenechte se třemi hvězdičkami odradit a přečtěte si.
Obálka je skvělá a ke knize se dokonale hodí -:).

konicekbily

Moc pěkný styl autorky, mně vyhovující severská krajina u polárního kruhu, špatná či napjatá rodinná a sousedská prostředí, pomalu rozvíjející se strach, obavy, deprese, napětí či stres u hlavní hrdinky. A u vedlejšího hrdiny také. Domnívám se, že zápletka byla vedlejší, aby vyniklo rozuzlení. Možná "pohledů zpět" bylo příliš! Ale mám celkově dobrý dojem a budu autorku číst.

Abia

Hezky popsané místo na konci světa se svými malými lidmi, se starými křivdami a tajemstvími. Další ukázka toho, že lidé se divnými stávají, když se jim něco divného děje.

Dajine

Přečteno. Nic víc.

SimonaP

Knížka mě vůbec nebavila. Ani vykreslení údajné pustiny. Jedna velká nuda. A rozuzlení nic moc.

lisell

Bohužel musím říct, že Pustina je po dlouhé době knížka, která mě moc nebavila. Děj byl táhlý a za mě se skoro celou dobu nic pořádného nedělo. Čekáte, že s další kapitolou už konečně přijde nějaká akce..nic..rozuzlení mne překvapilo a mrzí mě, že některé otázky zůstanou otevřené. Co se mi naopak na autorce moc líbí, je její způsob, jak poutavě dokáže popsat místo, o kterém vypráví.

veriszv

Pustina je místo, kde rozhodně nechcete žít!
Autorčina Stříbrná cesta pro mě byla celkem zklamání, proto jsem s Pustinou váhala. Jsem ale ráda, že jsem ji nakonec zkusila. Pustina byla za mě o mnoho lepší, i když to možná bylo i tím, že jsem, narozdíl od Stříbrné cesty, neměla téměř žádná očekávání.
Nečekejte vyloženě thriller, za mě to je spíš příběh o zlomených lidech a tragicky smutných životech odehrávající se na švédském venkově. Rozhodně to není nic veselého. Obklopí vás atmosféra severských lesů, která je tu vystižena naprosto dokonale, a jen tak vás ta její tíživost nepustí. Navíc to bylo napínavé se skvěle vykreslenými, i když nesympatickými, postavami.
Takže Pustina za mě jo!