Retro ČS

Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu. Retro ČS čtenáře vrátí do let socialistického konzumu – k věcem každodenní spotřeby, které provázely (anebo v nedostatkové socialistické ekonomice naopak neprovázely) průměrného obyvatele Československa. Pestrý obrazový doprovod umožní každému připomenout si éru čtyř dekád před rokem 1989. Autor s pomocí vlastních zkušeností a na základě dobové reklamy alespoň částečně rekonstruuje regály socialistických samoobsluh. Využívá bohatství osobního archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás. Nebojte se do něj nahlédnout a svět, v němž bylo leccos jinak, si připomeňte, anebo třeba vůbec pro sebe objevte. Ten svět, kde železná opona jednak znamenala občanské nevolnictví, zároveň ale i bezpečí rezervace pro původní domácí výrobu a specifické značky. Ty, které jsme v porevoluční euforii stejně vášnivě odvrhli, jako se k nim po nasycení těmi globálními nadšeně vracíme. Nechejte se unést snímky toho, co jste měli rádi, ať už v ústech, nebo v dětském pokoji, kde ani jedna z hraček nepocházela z Číny. Připomeňte si dobovou reklamu, socialistickou estetiku, probuďte spolu s autorem své vzpomínky a podnikněte výlet do dějin některých oborů ekonomiky čtyř desetiletí po únoru 1948…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175715/retro-cs-175715.jpg 4.488

Retro ČS 1.

Literatura naučná, Historie, Encyklopedie
Vydáno, Jota

Kniha Retro ČS

agatha2

Tento měsíc jsem završila několikaleté RETRO vzpomínání s těmito 3 úžasnými publikacemi. Byly to krásně strávené chvíle a tyto knihy všem vřele doporučuji třeba jako dárek pod stromeček

hippiesak

Pěkná kniha. Její síla je v obrázcích, kdy člověk když vidí tu tyčinku DELI v tom lesklém hliníkovém obale, tak má hned chuť ji rozbalit a prostě "sežrat" :D a ne jak dnes balená v plastové fólii. I doprovodný text je samozřejmě super. Přečetl jsem vše, co se dalo přečíst. Poctivě každou reklamu, každý otisknutý novinový výstřižek. Četl jsem si v knize průběžně cca 3 měsíce po večerech. Bylo to fajn.

Zoja706
15.12.2018

Hezké zavzpominani si.

Marta13
26.03.2018

Hezké vzpomínání na roky minulé ...

ecila13
09.02.2018

Překvapila mě vysoká kvalita socialistických potravin (třeba kávy). Pokud teda zrovna něco z toho v sámošce vůbec měli :-)

Knížka je napsána čtivě - našla jsem v ní spoustu detailů a maličkostí, které mě donutily zavzpomínat.

Jana K
20.12.2017

Opravdu krásná barevná publikace plná dobových lahůdek. Klobouk dolů před panem autorem, to muselo dát opravdu práci sesbírat tolik socialistických perliček.
Nejsem sice pamětníkem, ale s chutí jsem si celou knihu prolistovala a přečetla. Je zaměřená na socialistický, zejména potravinový trh a je to opravdu více než zajímavá sonda do historie. Určitě hned sáhnu i po dalších dílech.

ddkk
15.11.2017

Dobrý nápad, dobré zpracování - pro mne občasné zavzpomínání na dobu ne tak vzdálenou, pro mé děti hluboká, avšak poučná historie. Doporučuji.

popeluška
02.04.2017

Knihu jsem si maximálně užila ...a jsem moc ráda, že ji mám doma v knihovničce a můžu kdykoli do ní nahlédnout. Bezva počin za který autorovi moc děkuji :-)