Retro ČS 2

Pdtitul: Jak jsme si to (u)žili za reálného socialismu. Retro ČS nese pořadové číslo 2 a jednoznačně se tím hlásí k návaznosti na stejnojmennou publikaci, která autorovi vyšla na podzim 2013. Zatímco „jednička“ se věnovala tzv. měkkému konzumu, tedy zboží rychlé spotřeby, „dvojka“ patří konzumu „tvrdému“ – odívání, obouvání, bydlení, elektronice. Bohatý obrazový materiál je opět doplněn textem, v němž autor k základním faktům a statistikám přidává osobní zkušenost a popis jednotlivých oblastí konzumu v kontextu předlistopadové reality. Prohrabejte spolu s autorem po letech znovu svou školní aktovku, oblečte své vysněné džíny z Tuzexu, pořiďte první nahrávku na vytoužený kazetový magnetofon. A pokud jste nic z toho nezažili, nahlédněte alespoň do života svých rodičů či prarodičů. Kniha Michala Petrova výborně doplní rodinná alba fotografií, protože se opírá o bohatství autorova osobního obrazového archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245504/retro-cs-2-G59-245504.jpg 4.434

Retro ČS (2.)

Literatura naučná, Historie, Encyklopedie
Vydáno:, Jota

Kniha Retro ČS 2

Evina.Cetba

Milé. Člověk si rád zavzpomíná na známé běžné předměty denní potřeby, dobu a životní okolnosti, které dnes už žijí jen ve vzpomínkách. Hned se mi vybavilo mé mládí, rodina, bytová i jiná móda apod. Prostě to co bylo spjato s hezkou částí mého tehdejšího osobního života.

Damato
10.02.2017

Druhé pokračování jsem přečetla a prohlédla úplně stejně rychle a se stejným zápalem jako první díl a byla jsem naprosto uspokojena ( to je teda výraz- ale momentálně mě jiný, výstižný, nenapadl :-) , moc hezké a jsem ráda, že mi Jéžišek tyto knihy přinesl. Tenhle dárek se mu fakt povedl...

bookcase
21.07.2016

Tohle povedené ohlédnutí do minulosti jsem si opravdu vychutnala.

cérka
07.03.2016

První díl mě bavil více, nicméně jsem si skvěle zavzpomínala.

Tatrman
23.01.2016

Super kniha! Ve spojení se stejnojmenným seriálem čétéčka by to mohl být skvělý studijní materiál pro dnešní generaci "mobilních " školou povinných dětí, kterým tato doba už bohužel (či spíš bohudík?!) nic neříká.

maryzka
18.01.2016

Tak jsem si připomněla zas mládí i když tam byli fotografie,kde mi ,, Husákovi děti jsme už některé věci už nezažili. Svezli jsme se na vlně 80.let a to už některé věci pomalu zmizeli,už se nedali koupit. Snad jsme je viděli pouze u jiné generace. Jo a mimochodem hodně dlouho alespoň vydrželi. Jinak první díl je lepší, průmysl mě nebavil. Ale na druhou stranu si pamatují, že moji rodiče jídelnu sháněli dva roky než byla podle jejich představ. Jo zkrátka nostalgie.

amladar
07.01.2016

Opět skvělé připomenutí doby minulé! Těším se na další a snad i dříve než za dva roky.

Jirinamac
02.01.2016

Krásné vzpomínky, někdy to byla hrůza, ale přežili jsme to v pohodě, když jsme nic jiného neznali. Z nutnosti jsme byly i šikulky, šití mě bavilo, ale dneska, když se vše koupí, tak mě to ani nechybí. První díl mě tématicky přišel zajímavější