Retro ČS 3

Retro ČS 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350237/bmid_retro-cs-3-Tqh-350237.jpg 4 28 11

Retro ČS série

< 3. díl

V dalším pokračování knihy Retro ČS si čtenář konečně užije i trochu zaslouženého odpočinku, dokonce i neplánovaného. Expedice do časů socialismu startuje během uhelných prázdnin zkraje roku 1979, ale autor se jak textem, tak i již tradičně bohatým obrazovým doprovodem zaměřuje na trávení volného času a zejména cestování před tímto datem i po něm. Třetím dílem se uzavírá úspěšný knižní cyklus, kterým Michal Petrov navázal na svůj televizní a později i rozhlasový projekt. Jako pamětník závěrečné fáze československého socialismu nabízí čtenářům vedle obecné informační hodnoty, za něž s prvním i druhým dílem získal ocenění odborníků, i řadu osobních postřehů. Téma a jeho zpracování mu přinesly úspěch i u široké čtenářské obce – první dva díly trilogie Retro ČS se staly knižními bestsellery ve své kategorii. Probuďte i s tím třetím své zasuté vzpomínky. Vydejte se na CESTU.... celý text

Čand@
07.05.2023 4 z 5

Trochu viac sa mi páčili prvé dva diely. Snáď preto, že som v nich našla omnoho viac vlastných spomienok než v tomto poslednom. Asi že si naši rodičia ako obyčajní robotníci nemohli dovoliť s nami jazdiť na Jadran, nemali sme chatu, auto, motorku, dokonca ani fotoaparát. A napriek tomu boli naše dovolenky a prázdniny krásne. Pochodili sme hory, lesy v okolí, čľapkali sme sa vo Váhu, čo nám tečie za dedinou, na výlety sme jazdili na bicykloch a vzácnosť pre nás deti bolo, keď nás mama vzala vlakom do 20 km vzdialeného mesta na nákup nového ošatenia a potom na zmrzlinu. A keď k nám do dediny prišli kolotoče či cirkus, čo viac sme si len mohli priať? Báječná a sladká detská nevedomosť :)

i.stefany
21.05.2021 4 z 5

I třetí díl Retra se mi velmi líbil. Tentokráte se zaměřuje na trávení volného času, dovolených a cestování. Kniha je opět plná dobových obrázků a popisů, při nichž se mi vybavovaly vzpomínky na letní tábory ROH, podnikové zájezdy do Rumunska, dovolené pod stanem v NDR, nákupy benzinu za talony a nutná celní prohlášení při návratu domů. Když se rodičům podařilo vyjet za známými do západního Německa, jak sháněli výjezdní doložky, devizový příslib a nutný zvací dopis... Tenkrát jsme jako děti byly pyšné, že jedeme na dovolenou do ciziny a ne jen k českému rybníku. To už si dnes ani neumíme představit.

Jirinamac
09.07.2020 4 z 5

Vlastním 1. a 2. knížku Retra ČS, ale 3. díl už jsem měla pouze z knihovny. Trošku mně přišlo, že už ty vzpomínky byly dost vyčerpané v předchozích dílech. Ale i tak se mi knížka líbila.

cori
08.07.2020 3 z 5

Kniha začíná vzpomínkou na uhelné prázdniny v roce 1979, aby se pak věnovala dětským hrám na hřištích, kolům, kazeťákům, dětským táborům, rekreacím s ROH, kempování, zimním sportům, fenoménu chatařství, cestování autobusy, vlaky, letadly, dovoleným u moře v Jugošce, Bulharsku a Rumunsku, auťákům a foťákům. Nejvíc se mi líbil úvod a kapitoly věnované dětem.

Dandulka
22.03.2020 5 z 5

Sice je to menší obrázková encyklopedie, ale já mám vzpomínky na staré časy moc moc moc ráda. Jen nesnáším slovíčko Retro.

Knižní střípky
28.09.2019 5 z 5

Tento měsíc jsem završila několikaleté RETRO vzpomínání s těmito 3 úžasnými publikacemi. Byly to krásně strávené chvíle a tyto knihy všem vřele doporučuji třeba jako dárek pod stromeček

denisa7430
26.09.2019 5 z 5

Kniha má ambici probudit ve čtenáři vzpomínky a nechat mu hlavou plynout útržky příběhů jeho vlastního života. Tuto ambici rozhodně plní do posledního puntíku.

Martina99
26.04.2018 5 z 5

Stejně dobré, jako predchozí díly. Opravdu líbí se mi fotografie a články.

Damato
06.03.2018 5 z 5

Náramné čtení a prohlížení, nejvíc jsem se zasmála u úžasu svých dospělých dětí nad otázkami...a to už za vás bylo? Protože to přece bylo kdysi, dávno tomu, když byla jejich maminka malá- to byl pro ně skoro pravěk

Lenka4
16.01.2018 5 z 5

Jestlipak budou mít i další generace svého Michala Petrova, nad jehož knihami si budou moci uvědomit (s úsměvem, nostalgií, či s povděkem), že se svět kolem nich sice nenápadně, ale neustále a poměrně rychle proměňuje?

amladar
28.11.2017 5 z 5

Příjemné vzpomínání. Ale nevracet, nevracet!!

retro

Michal Petrov