hana17.1. hana17.1. komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný, dojemný příběh. Od dětské nevinnosti, přes hrůzy holocaustu, které si asi málo kdo dokáže představit zůstává stále silnou ženou. Nějak se nedokážu vypořádat se smutným, ale vlastně úlevným koncem. Téma nešťastné lásky je v knize pojato velmi silně.
Knihu rozhodně doporučuji, zhltnete ji během pár hodin a bude znít ještě dlouho poté.
Styl psaní se mi dost zalíbil, bylo to zase něco jiného a kniha tak byla svěžejší.
Krásná kniha a silný příběh.

13.07.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku mě kniha nebavila, později ale se promění v něco napínavého. Rozuzlení děje překvapí snad každého. Mrazivý konec ve mně zanechává jistou stopu a zůstává ve mně otázka zda jsou to zachráněné nebo zmařené životy. Každopádně se kniha čte dobře a je napínavá.

13.04.2020 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Mně osobně se kniha velmi líbí. Snaha o lepší život dvou kamarádů i přes všechny překážky a mentální poruchu. Dojemný konec u kterého jsem neudržela slzu.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

No jedním slovem Wow! Tohle byla neskutečná jízda, přečteno jedním dechem, skvěle napsáno a nevím jestli se takové označení hodí na hororovou knihu, ale bylo v ní i cosi pěkného, co mě někde hluboko u srdce příjemně zahřálo.
Začátek se pozvolna nevinně rozvíjí a uvede nás do té správné atmosféry a později jak už to u hororů bývá si říkáte: proboha ne, nechoď tam, vy jste se všichni museli zbláznit. Kniha se neskutečně rozjede a oči nestíhají číst. No a ten konec. Skvělý. Vždycky si říkám, že autorka už mě nemůže ničím překvapit, ale s každou její knihou jsem nadšená pokaždé na novou úroveň.

08.11.2022 5 z 5

Jane Eyrová Jane Eyrová Charlotte Brontë

Kniha se mi velmi líbila. Je v ní něžnost, zdvořilost i krutost lidského osudu se kterým se Jane pere jak nejlépe dovede. Někdo zde psal, že má kniha přeslazený konec, mně se však velmi líbil, po všem utrpení a těžkostech přišel velmi pěkný konec. Kniha mne nadchla, občas jsou některé popisy zdlouhavé, ale s knihou jsem více než spokojena. Určitě doporučuji.

11.02.2022 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nejsem fanouškem básní, ale jelikož jsem si k maturitě musela vybrat, zvolila jsem maminku a ani trochu nelituji. Krásné básně, které dojmou.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Vtipná komedie plná úplatků, lží a podfuků. Velmi odlehčené čtení. Zjistíte jak se člověk dokáže vykroutit ze všeho, jen aby on za nic nemohl.

28.02.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Do knihy jsem se zamilovala. Válka z pohledu mladého člověka, který ukazuje její zbytečnost, prožívá veškeré její strasti a pomalu se stane ztracenou generací. Vojáci jsou jeho rodina. Velmi emotivní kniha. Moje první od Remarqua a určitě ne poslední

28.05.2019 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Úžasná knížka, která ve mně zní i dlouho po jejím dočtení. Smyšlenost rozhovorů propojená s fakty a pro mě i nové informace, mě nenechaly klidnou. Všichni známe konec tohoto odvážného činu, ale i tak mě znovu s hrdostí rozbrečel. Jednoznačně bezvadná kniha.

17.08.2020 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Zpočátku jsem se do knihy nemohla dostat, ale potom mě naprosto pohltila. Je zde vyobrazeno i smýšlení nacistů a zoufalost s posledními jiskrami života věznů. Za mě velmi silná kniha, kterou určitě doporučuji.

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Šílený, mrazivý, smutný ale i přesto krásný. Moc hezky napsané, velmi čtivé. Téma holocaustu je nesmírně těžké číst, ale tento příběh v sobě nese i cosi krásného...
Rozhodně doporučuji.

17.04.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tahle kniha byla jízda. Začetla jsem se velmi rychle, vlastně hned první stránky mě do knihy vtáhly, ve vypjatých scénách mi bušilo srdce jak pominuté. Kniha je velmi čtivá, rozhodně doporučuji.

19.10.2021 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

O životní ironii, smůle a zkaženém životě, co dokázala způsobit jedna pohlednice v komunistických očích...
Části o folkloru jsou dost zdlouhavé.

16.10.2022 5 z 5

Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý. Spánek jako základní stavební kámen, bez kterého nic dalšího nemá svoji hodnotu kterou by jinak mohlo mít. Velmi poučná kniha, zajímavé studie, někdy jsem sice určité části četla dvakrát pro lepší pochopení, ale považovala bych tuto knihu za povinnou literaturu pro všechny.

04.04.2022 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Opět výborná kniha a s krásným přebalem (i v něj ukryté malé detaily).
Od knihy se téměř nedá odtrhnout, je velmi čtivá.
Z prvotního pocitu na sebe kapitolu moc nenavazují, ale opak je pravdou, navazují dokonale a ještě více umocní vaše pocity.
Celou dobu jsem si jen říkala, seber děti a uteč... Kniha opravdu dokáže probudit emoce.
Miluju tu knihu a určitě jsem ji nečetla naposledy.

24.03.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Skvělá kniha, kterou by si měl přečíst úplně každý v dětství i dospělosti.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha plná emocí a lásky. Neudržíte suché oči.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krátká a hezká kniha o lásce dvou lidí, kteří by pro sebe zemřeli.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Má to být tragédie a nebýt posledních pár stránek a smrti Ofélie, myslím že by to byla velmi povedená komedie. Hamlet a jeho perverznost jsou příjemným odlehčením knihy. Určitě si ji někdy v klidu přečtu znovu.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zajímavá myšlenka, zvlášť na tehdejší dobu. Za vším je touha po penězích a moci. A hezká ukázka schopnosti lásky.

24.11.2022 4 z 5