dufkys dufkys komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pribeh, který se mi doslova vryl do kůže. Celou dobu jsem měla zatajený dech a doufala, že cácorka sebere odvahu. Za mě jednoznačně kniha roku. Smekám před paní Mornštajnovou.

23.04.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

ve strašlivosti příběhu se skrývala nadhera knihy. poprvé mě při čtení opravdu mrazilo…

03.01.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Naprostá pecka. Rychlý spád, mrazivé popisy a sympatické postavy.

28.03.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tuhle dvojici proste miluju! Robin a Strike se vrhají na další případ, a ani tentokrát vás nezklamou. Trosku jsem se děsila délky knihy, ale nebylo to nic tak hrozného. Co bych možná vytkla je množství postav, ve kterém je těžší se zorientovat. Ale určitě to stojí za to

20.03.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Konec mě zklamal, ale jinak opravdu fajnové čtení.

24.05.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Při čtení ve mně misty opravdu mrazilo. Geniální dílo.

18.04.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Moje druhá od CH, a mnohem lepší, než jsem čekala. Po dočtení mě zalil nádherný pocit klidu a lásky, za což děkuji právě autorce.

04.08.2023 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nápad originální, ctive napsané. Další pecka do sbírky :)

26.07.2023 5 z 5

Jakožto fanoušek Případů 1. Oddělení jsem po tomto díle musela sáhnout, a rozhodne nejsem zklamaná. Forma rozhovorů mi ani trošku nevadila, naopak. Narozdíl od knihy „Vrah je v každém z nás” od Lucie Bechynkové mi ale trosku chyběla rozsáhlejší i více zákulisní fotodokumentace.

17.02.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nenáročné čtení připomínající A. Christie. Z počátku bylo těžší se zorientovat, to ale po několika stránkách přešlo.

25.02.2023 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha na jeden večer, která určitě stojí za přečtení

05.04.2024 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další ze série, kterou proste miluju. Ani tentokrát nezklamala.

26.07.2023 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Drama, které se čte víceméně samo. Klasika, kterou určitě stojí za to aspoň jednou za život precist. Jediné, co bych vytkla a kvůli čemu nedávám 5*, je na můj vkus příliš uspěchaný závěr.

15.03.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Z mého úhlu pohledu originálně podaný případ, při kterém mrazilo.

12.05.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Četla jsem v rámci hodin angličtiny na SŠ a nemohu si knihu vynachválit. Čím více nad knihou přemýšlím, tím víc mám chuť ji cist zase znovu.

12.05.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

První část mě fakt bavila, druhá byla slabší. Nemám ráda knihy, kdy se toho najednou semele moc a je to neuvěřitelné - to se tady, bohužel, stalo.

10.12.2023 3 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Za mě velké ne. Ploché postavy a zápletka taková, že mi bylo vlastně jedno, jak co dopadne. Naproti tomu znam osobu, která byla z knihy doslova unešená - já to ale nejsem.

13.11.2023 1 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět nezklamala.

03.09.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kez by byly některé pribehy rozepsané víc do hloubky. Ale jinak úžasné čtení.

05.06.2023 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Narozdíl od Doriana Graye mě pribeh Strašidla vtáhl a bavil od začátku do konce. Jedna z nejlepších knih v maturitní četbě.

30.05.2023 5 z 5