dufkys dufkys komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Všudypřítomná bolest objevující se zejména tehdy, když jsem to jako čtenář nejméně čekala. Doporučuji vsema deseti a lituji, ze si ji už nikdy nebudu moci přečíst poprvé.

02.05.2024 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha na jeden večer, která určitě stojí za přečtení

05.04.2024 4 z 5

Columbine - Nejznámější školní masakr Columbine - Nejznámější školní masakr Dave Cullen

Nevím, co dodat. Detailní popisy nejen samotné tragédie, ale hlavně doby před a po ní. Čtení zejména některých pasáží mne fyzicky bolelo.

03.04.2024 4 z 5

Dívka v modrých šatech v podvečerním světle Dívka v modrých šatech v podvečerním světle Alena Schröder

Není spatna, ale očekávala jsem mnohem více

21.03.2024 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Čekala jsem na nějaké vyústění, které ale přišlo velmi brzy. Samotné přeházení kapitol mi nevadilo, ale děj byl víceméně vyzrazen na samém začátku.

04.01.2024 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Jakékoliv, jen ne idealni rodinné vztahy s pádem komunismu na pozadí mě do sebe vtáhly. Bolestivé čtení, kdy jsem při každé další stránce doufala, že vše nabere správný směr.

02.01.2024 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

První část mě fakt bavila, druhá byla slabší. Nemám ráda knihy, kdy se toho najednou semele moc a je to neuvěřitelné - to se tady, bohužel, stalo.

10.12.2023 3 z 5

Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Vyprávění pana Štočka opravdu skvělé, ale celek jako takový mi moc nesedl. První díl byl za mě lepsi

01.12.2023 3 z 5

Úžasný, úžasný, úžasný! Pan Moravec spolu s panem Dvořákem se zasloužili o knihu, kterou budu doporučovat všude, kudy chodím. Čtivá forma rozhovoru spolu s humornými odpovědmi mě nejen pobavila, ale i něco naučila.

16.11.2023 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Za mě velké ne. Ploché postavy a zápletka taková, že mi bylo vlastně jedno, jak co dopadne. Naproti tomu znam osobu, která byla z knihy doslova unešená - já to ale nejsem.

13.11.2023 1 z 5

Sehnat knihu v angličtině byl nadlidský úkol, ale vyplatil se! Zajímavý, provokativní název vás nutí si to proste přečíst.

05.11.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Ačkoliv mi téma mozku a neurochirurgie není blízké, knihu jsem si fakt užila! Pan Moravec se perfektně ptá, doktor Beneš lidsky odpovídá

17.10.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Nevím proč, ale předchozí díly mi přišly lepší. Ale určitě se jedna o fajn detektivku.

14.10.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Objev roku. Četla jsem se zatajeným dechem a pochopením. Tolik otevřených témat, která se vzájemně prolínají.

08.10.2023 5 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Vlastně nevím, co ke knize říci. Ploché postavy, které si mě ničím nezískaly a děj plný nelogických pasáží. Za mě ne-e.

01.10.2023 2 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Dojemny pribeh, který pohladil po duši. Rozhodne doporucuji

24.09.2023 5 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Rozhovory pro mě byly mnohem zajímavější než pribehy, ackoliv nebyly zcela do hloubky. Vrah je v každém z nás Lucce seděl víc, než více drobných dilku v jednom celku

19.09.2023 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět nezklamala.

03.09.2023 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Pribeh Teda jsem znala již drive, v tomto ohledu pro mě kniha překvapující nebyla. Ale ty zákulisní informace spolu s útržky dopisů a fotodokumentací byly něco, co tuhle knihu činí zajímavější, než různé podcasty na stejné téma.

03.09.2023 4 z 5

Podivuhodný život Augusta Marche Podivuhodný život Augusta Marche Aaron Jackson

Na první pohled až dětský pribeh, který ale skrývá víc, než jsem čekala. Zklamání, radosti, láska i lsti. Boží!

03.09.2023 4 z 5