Lakomec

Koupit

Lakomec je asi nejznámější Moliérovou komedií. Hlavní postavou je lichvář a necitelný lakomec Harpagon, který je pro peníze schopen obětovat vše, i rodinu a děti. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu. Jeho postava je tragikomická a představuje Molièrův důkaz o tom, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vztahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1958/lakomec-YR9-1958.jpg 43226
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno, Artur

ĽAvare, 1668

Kniha Lakomec

inachisio

Dobrá klasika. Příběk byl dobrý, postavy též, styl mluvy... Jen nechápu ten konec, nijak dobrý, ani poučný, nevím. Přesto se mi kniha moc líbila. Pro divadelní hry mám prostě slabost.

Hani77

Naprosto dokonalé dílo :-). Přečteno jedním dechem, obsahuje i jisté napětí ... jedinou velkou výtku mám k seznamu osob na začátku e-knihy: obsahuje spoiler!! Tím, že jsem si přečetla, kdo je kdo, připravila jsem se o jednu velkou pointu!! NEDOPORUČUJI ČÍST DOPŘEDU SEZNAM OSOB!!!

smisek280

Výborná komedie, která je populární již několik století. Řekla bych, že by si ji měl v životě každý alespoň jednou přečíst.

Jaruttkayova

Hra byla sice místy vtipná, hrozně se mi ale táhl děj, vše se stalo až ke konci knihy.

ddd666

Jedna z nejlepších divadelních her, kterou jsem kdy četla. Komická ale poučná.

Emusmal

Příběh o lakomém Harpagonovi, pro něhož jsou peníze a bohatství důležitější než cokoliv jiného, mě velmi překvapil (v kladném slova smyslu). Není to klasická nudná kniha zařazená do povinné četby. Je nadčasová a poučná.

jachymkos

Krátká zábavná knížka, která se dá s Harpagonem dobře zasadit i do dnešní doby. Moc se mi líbil konec.

AdamKrejci1

Postavy v knize jsou velice zábavně napsány a to vytváří spoustu zajímavých a vtipných situací. Konec knihy je dobrý, což je u komedie očekávatelné, ale stejně je škoda, že zápletka a konec, nebyli trošku propracovanější.

Jak je důležité míti Filipa
Jak je důležité míti Filipa
Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew
Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew
Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing
Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing