Lakomec

Koupit

Lakomec je asi nejznámější Moliérovou komedií. Hlavní postavou je lichvář a necitelný lakomec Harpagon, který je pro peníze schopen obětovat vše, i rodinu a děti. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu. Jeho postava je tragikomická a představuje Molièrův důkaz o tom, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vztahy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1958/big_lakomec-YR9-1958.jpg 43538
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur

ĽAvare, 1668

Kniha Lakomec

Kika28

Knížku jsem četla už podruhé a je skvělá. Člověk si řekne povinná četba to bude otrava, ale ne ta knížka je skvělá. Dobře se čte a máte ji přečtenou za chvilku. Postavy jsou skvělé a děj je zajímavý. Knížku jako povinnou četbu můžu rozhodně doporučit.
Hodnocení- 4,5*/5*

Aranel15

Taková milá vzpomínka na základní školu a klasiku v četbě. Kniha je sice již pár staletí na světě, ale její příběh zní stále aktuálně.

UMIKO

Posloucháno jako audiokniha. Ačkoliv byla kniha napsaná před přibližně 3,5 stoletím, touha po penězích byla, je a bude stále aktuálním tématem. Proto je toto humorné dílo hodně nadčasové a určitě stojí za přečtení.

SydBarrett
10. červnaodpad!

(Čteno jako povinná četba)
Jediné štěstí, že to bylo tak krátké a poslech audioknihy zabral něco kolem hodiny a půl, jinak bych to asi opravdu vzdala a spoléhala u testu na přepis děje z internetu. Nebylo to ani vtipné, ani zajímavé a postavy byly - nečekaně - ploché a bezcharakterní.

Hermiona419

Srdcovka, jedna z mých oblíbených divadelních her!!!! Prostě poklad světové literatury :-))))

Lena79

Klidně si dovolím tvrdit, že se jedná o nadčasovou divadelní hru. Při čtení se mi několikrát vybavil hlas Františka Filipovského, který se této role zhostil.

patrik0816

Jednu hvězdičku ubírám za ten konec jako z telenovely. Mnoho dalšího k tomu není třeba psát, protože tohle měl v povinné četbě na střední skoro každý. Myslím, že i na tehdejší poměry tohle bylo příběhově docela levné. Ale jinak perfektní. Poučné i vtipné.

Kory98

Krásná divadelní hra. Už jsem si vůbec nepamatovala zápletku, člověku se spíš vybaví jen scéna Harpagona a jeho milovaných penízků, ale zbytek ne. Pěkně se celý ten spletenec rozpletl :-) Ráda bych tento klenot někdy viděla v divadle. V paměti mi utkvěl "lakomec" Harpagon v podání pana Viktora Preisse nebo Josefa Laufera. Myslím, že pro všechny herce, kteří si tuto hlavní roli mohli zahrát to byla veliká čest a také veliká výzva. Vůbec nelituji, že jsem si e-knihu stáhla a přečetla, i když zde přece jen divadlo je divadlo.