Doomiiniikaa Doomiiniikaa komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Autorčino psaní je čitelné a děj odbíhá velmi rychle, za což mohou i krátké kapitoly prokládané dobovými listy. Autorka umí nastínit problémy tehdejší doby a proplést příběhy, tak že je to krásně čtivé a i se dozvíte historické zajímavosti. Určitě doporučuji a chystám se na další knihy.

14.09.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Asi jsem měla větší očekávání a to mě trochu zklamalo. Rozhodně se dobře četla, děj krásně plynul. Ale … musím říct, že se mi fae do našeho světa nehodí .. nebo to autorka minimálně málo popsala, celý děj se přeci jen odehrává ve vězení, což je dle mého názoru škoda, mohla trochu více propracovat okolní svět .. je možné, že to bude v dalších dílech
Veliké, ale opravdu veliké zklamání je Brexley .. neustále musíme číst, jak je krásná a jakou úžasnou postavu má.. to, že je úžasná bojovnice čteme tedy jen na začátku, díkybohu, ale stejně se jí v průběhu pobytu ve vězení vrátí ego .. také je nesnesitelná ta její hloupost, chlapi nad ní očividně slintají všichni, ale jako náhodou si nevšimne, že i Caden a následně Warwick .. a to, že myslí neustále jen rozkrokem (i v těch nejbizardnějších situacích) je jen velká tečka mé kritiky.
Je škoda, že více prostoru nedala autorka ostatním postavám, které působily vpohodě.
I přes mé negativní názory musím říct, že na tom něco je. A možná se i odhodlám k dalšímu dílu.

07.02.2023 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Příběh byl sice předvídatelný, ale i tak jsem si ho užila. Sympatické postavy, které se nechovali nijak přiblble a měli celkem racionální myšlení i chování, což u spousty milostných příběhů nebývá. Kniha se četla lehce a za dva dny jsem měla dočteno.

19.05.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

CoHo mám ráda,ale tato kniha mi k ní až tak nesedla. Děj má lehce detektivní prvky a autorka opět přišla s originálním způsobem psaní (což na každém jejím díle oceňuji - novou a novou originalitu), kde se odehrává přítomnost a příběh Lowen s autobiografii Verity. Ale příběh má spoustu nejasností a nedokonalostí, které bych byla schopná přehlédnout,kdyby mi autorka na konci dala odpovědi, což se nestalo a po dočtení příběhu vlastně nevím, kde je pravda.. a ikdyž vím, že byl zřejmě záměr, tak mi to vadí.
Jinak zajímavostí pro mě je, že nakonec žádná postava není kladná a každá si na sobě nese zápornou část.

26.02.2023 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Tuto knihu jsem začala číst bez jakéhokoliv očekávání a teda .. opravdu příjemně mě překvapila. Přečtou jsem ji měla za večer a všechny příběhy byly v tak malém počtu stránek přesvědčivé a výstižné.

Jediné mínus měla kniha v tom, že při každém příběhu opakovali pravidla cestování a předešlé příběhy, což mi přišlo zbytečné.

23.06.2022 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihu jsem začínala číst s očekáváním, že už předem vím, kam se děj bude odehrávat. Nakonec jsem,ale byla mile překvapena, protože ikdyž byl konec jasně předvídatelný, tak každou novou kapitolou jsem byla překvapená,jak je autorka nápaditá a děj byl nakonec velice originální. Kniha se četla lehce a děj krásně plynul aniž bych se začínala u četby nudit. Dokonce máme možnost se dozvědět zajímavosti o době viktoriánské. Musím knihu hodnotit velice kladně, protože dle mého splňovala dokonale všechny kritéria, které od románů vyžaduji.

05.05.2022 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Velmi čtivá kniha, rozhodně plánuji číst i další knihy od autorky :)

04.09.2016 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Užasná kniha, která vyplnila nejasnosti z prvního dílu !

23.07.2016 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Opět jsem nadšená z naprosto skvělé oddechovky. Tak příjemně se to čte, že úplně ztrácíte pojem o čase a najednou máte dočteno a chcete víc. !!

14.01.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Je to příjemná oddechovka. Jediné,co bylo až moc byl Adam, až moc dokonalý a až moc zamilovaný, až moc neuvěřitelný ... jinak krásné čtení na dovolenou

16.06.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Začátek (prvních asi 50 stran) nuda,ale to zřejmě i pro Feyre a postupně se začne nabalovat jeden akční příběh za druhým, až si říkáte jestli jich není až moc,ale na konci vám dojde, že to všechno dává smysl. A když mluvím o konci tak jednou velké WAU a jedno smutné wau .. musím hned na další díl... dokonce jsem si už oblíbila i Freyu. Všechny charaktery jsou krásně popsané a zrovna tak prostředí a pocity, vysloveně vás ten příběh vtáhne do děje.
Jen malý poznatek, kterého jsem si všimla už v sérii Skleněný trůn.. po přečtení každého dalšího dílu vám ten předešlý přijde jako pohádka, protože autorka umí posouvat hranice a vždy udělat zápletky ještě propracovanější a zrovna tak vše okolo.

15.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Hned po prvních pár stránkách mě kniha přestala bavit, tím jak šlo o extrémní klišé.. po pár měsících jsem se dokopala k tomu, abych ji dočetla, ale stále si stojím za tím, že je to hodně velké klišé,nic vás nepřekvapí .. není žádná pořádná zápletka.. ale,co musím na knize vychválit je ta chuť, po dočtení, jet do Dánska a Kodaň poznat osobně.

03.11.2022 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

(SPOILER) Musím říct, že svět, kde žijí Grišové mě opravdu uchvátil. Užila jsem si ho mnohem vic v tomto prostředí než třeba v Ravce.
Příběh je založen na šesti postavách, se kterými se osud nemazlil a každý si prožil dobré i špatné období. Právě během plavby lodí je čtenář obeznámen s každým jednotlivým příběhem. Což dává celkový dojem, že cesta lodí opravdu trvala dlouho - dobré využití času.
Během příběhu není ani jedna postava nijak méně ci více zmiňovaná, nebo alespoň mně to tak připadá, což dává čtenáři možnost si vybrat hlavní postavu sám. Ano dalo by se říci, že hlavní postavou je Kaz, ale proč? Protože dal celou bandu dohromady? Osobně je pro mě hlavní postavou Mora, díky, které se tak nějak celý děj hýbe.
Je hezké, že kniha se vrací k hlavním i vedlejším postavám z původní série Griša.
Poslední kapitola byla dost předvídatelná už od chvíle, kdy nebyl dokončen příběh setkání Kaze a Pekky ve vězení, každopádně to nelze brát nijak negativně a bylo to i zajímavé zpestření.
Bohužel kniha má jedno velké negativum a to je Nina a Matias. Jejich příběh je celý dost naivní - sblížení se, Matiasovo moc jednoduché vzdání se víry, zkrocení Bruma Matiasem (Bruma, který má být se všech nejlepší a nakonec ho dostanou takovou prkotinou), Nina a parem ...

26.10.2022 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Skvělá kniha, krásná oddechovka

18.11.2020 5 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Rozhodně zajímavý příběh, ale dal by se více propracovat :) ubrala politické problemy, které se řešily a přidala více toho adrenalinu.

23.07.2019 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kniha velmi čtivá,jako všechny od autorky .. :)

13.11.2017 3 z 5

První První Kiera Cass

Tato serie me vazne prekvapila, ze zacatku jsem od ni moc necekala ale kdyz jsem se zacetla uz jsem se nemohla odtrhnou, kdyy to slo dala bych vic jak 5 hvezdicek :)

12.08.2016 5 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Právě jsem jí dočetla, a líbí se mi jak se tam píše o ruzných způsobech lásky, ne jen o vztahu mezi holkou a klukem.. Povedená kniha :)

31.07.2016 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Po první kapitole jsem si připadala, že příběh nebude úplně pro mě, ale dala jsem mu šanci. Od samého začátku příběhu až do konce je jeden zvrat za druhým. Děj jako takový je od začátku předvídatelný, ale některé zvraty jsou nečekané.
Celkově si myslím, že autorka má lepší knihy.

03.04.2023 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Začnu od konce, který je rozhodně nečekaný,ale možná je pro mě i tak trochu zklamáním .. válka ani neproběhla a najednou je všechno vpohodě (nikde není ani vysvětlené, že když Jude Cardana zabila, jak je možné, že přežil .. jen věštba za to asi nemůže žejo)
Cardana jsem si v druhém a třetím díle celkem oblíbila,ale nakonec jsem od něj čekala ještě trochu větší charakterový vývoj.
Jude je smrtelnice a přemůže prakticky každého skvělého vílího bojovníka?? Jako jo je zraněná,ale ... jinak mi vcelku nevadila, ale musím říct, že jsem měla jiné oblíbence. A vlastně všechny vedlejší postavy mě zaujaly. Co mě mrzí je rychlá smrt Lockeho, který byl důležitou součástí a lusknutím prstů je pryč, ale když se nad tím tak zamýšlím, autorka obecně píše svižný příběh, který má rychlý spád.
Přesto, že celou knihu jsem musela přečíst během jednoho dne, protože mě extrémně vtáhla do děje, musím říct, že konec ve mně vyvolal smíšené pocity.

19.03.2023 4 z 5