Cizí slovo láska

Vtipný a zároveň dojímavý příběh mimořádně inteligentní šestnáctileté Josie Hlavní hrdinka neřeší žádné závažné problémy – i když trochu světového míru by si ke svačině určitě dala. Má úžasnou rodinu, miluje své rodiče, zbožňuje své sestry a na milost vzala i švagra (musel však na tom tvrdě pracovat). Teď je na obzoru druhý švagr. Josiina zatím neprovdaná sestra Kate se nezadržitelně žene k oltáři a z nastávajícího člena rodiny Geoffa se budoucí švagrové zvedá žaludek. Co takhle udělat vetřelci ze života peklo? Naštvaná Josie by to možná zvládla, ale rozptylují ji upištěné spolužačky, zlatí hoši všude kolem a zejména to, že každý, zdá se, mluví úplně jiným jazykem. Jak se dá v takovém světě vůbec vyznat láska a jak dát zakusit nenávist?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201814/cizi-slovo-laska-MNJ-201814.jpg 3.850
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Love and other Foreign Words (2014)

Kniha Cizí slovo láska

simviki

Knížka mi, díky tomu, jak svorně drží sestry pospolu a harmonii celé rodiny, připomněla moje milované Malé ženy. Malé ženy- v nové době, kdy už nemusí řešit starosti s penězi, ale problémy s láskou a přátelstvím, stejně jako sourozenecké vztahy jsou prostě nadčasové. Pokud je to navíc vyprávěné s vtipem, vznikne z toho milá knížka, která pobaví a potěší.

lenochod6
27.02.2018

Tahle kniha mě hodně překvapila :) Není černobílá, zápletka je skvělá, postavy jsou úžasné, ale chovají se přirozeně. Není to jak ve většině romantických knihách, kde jsou ti dobří a zlí, ale prostě každý má své klady a zápory a autorka to krásně a čtivou formou popisuje, jak se dané postavy vyvíjejí.
Rozhodně doporučuji.

Hania932
23.12.2017

Pro mě bylo asi nejhorší se do knihy začíst. Ze začátku se mi kniha nelíbila, ale já nemám ve zvyku rozečtené knížky odkládat. Tak jsem se do čtení nutila a nakonec se mi knížka zalíbila. Velmi se mi líbilo myšlení Josie. Ale co mi tam chybělo bylo takové seznámení s postavami. Myslím tím vzhledově. Celkově se mi kniha líbila. Ale zklamal mě docela konec hnihy. Naštvalo mě že spisovatelka ten konec "uřízla". Konec byl moc rychlí ( Se Stuem a Josie).
Dobré a docela zábavné čtení. :)

kendllajf
12.06.2017

Opravdu povedená kniha. líbilo se mi myšlení hlavní hrdinky a její nezvyklé otázky, nad kterými jsem sama přemýšlela. Dobře velmi napsaná kniha.

Doomiiniikaa
31.07.2016

Právě jsem jí dočetla, a líbí se mi jak se tam píše o ruzných způsobech lásky, ne jen o vztahu mezi holkou a klukem.. Povedená kniha :)

Luciechr
04.07.2016

Mě tato kniha teda moc zaujala a řadím ji mezi nejoblíbenější

Beky
11.06.2016

Za mne hodně povedená kniha ... :)
Je jasné, že neosloví každého čtenáře, ale líbí se mi autorkou podaný náhled na lásku a na rodinné vztahy, jak to občas bývá.

InFinito
01.03.2016

Skvělá YA!
Jako první mě knížka zaujala názvem. 'Cizí slovo láska' knihu - dle mě - dobře vystihuje.
Josie byla sympatická hlavní hrdinka, která nebulí nad každou maličkostí. Byla mi blízká svým přemýšlením a chováním.
A vlastně všechny postavy mi přišly skvělé, zajímavé. Samozřejmě mě občas štvaly, ale to je v pohodě.
Nenudila jsem se, smála jsem se, styl psaní mi sedl a různé situace jsem společně s Josie prožívala.
Jsem ráda, že je knížka součástí mé knihovny.

P.S.: Je to jedna z mála knih, kde hlavní postava skončí s tím, s kým chci. Další plus!