boxas boxas komentáře u knih

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Super! Barbar Cohen, trolové a Zavazadlo především. A Mrakoplaše s Dvoukvítkem jsem brala už jako staré známé.

01.04.2017 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Ne a ne se začíst...tak o zkouším znovu a kupodivu mě to baví mnohem víc než poprvé...

01.04.2017 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Originální, chytré a vtipné. Není co dodat.
Jen je škoda, že Terry Pratchett už další dobrodružství svých postav a postaviček na Zeměploše nepřidá.

27.03.2017 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Tohle mi jednoduše nesedlo.

25.03.2017 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tohle a Rozum a cit můžu číst pořád dokola a pořád mě to bude bavit. Je to jako pohlazení od někoho, kdo vás chápe a má vás rád.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Tohle a Pýchu a předsudek můžu číst pořád dokola a pořád mě to bude bavit. Je to jako pohlazení od někoho, kdo vás chápe a má vás rád.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak nějak napůl. Chvílemi jsem se bavila, chvílemi mě to nudilo. Každopádně lepší než film.

25.03.2017 3 z 5

Enderův stín Enderův stín Orson Scott Card

Zajímavý nápad napsat o tomtéž, ale očima jiné postavy. A přitom nenudit.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Kniha mě překvapila, byla lepší, než jsem čekala. Jednoznačně MNOHEM lepší než film!
Dodatek: K tomuto hodnocení se vracím po několika letech - a hele! Pořád si tu knížku a její děj pamatuji! Což se o mnoha na Databázi vychvalovaných "opusech" říct nedá. Tak soudím, že má asi něco do sebe.

25.03.2017 5 z 5

Originál, který se už mnoho autorů snažilo napodobit, nebo ho přímo vykrást...ale originál je jen jeden.
Těžko říct, co je lepší, mně se líbí i film, myslím ten starý s H. Fordem.

25.03.2017 5 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Stará, ale fakt dobrá! Kdo má rád poklidné vyprávění o drsné severské přírodě, detailní vykreslení jak krajiny, tak lidských charakterů, tato kniha ho nezklame.

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, protože se odehrává v Praze, ale nezaujala mě, nebavilo mě to, tak jsem ji ani nedočetla.

25.03.2017 1 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Ach, ta romanťíííka... Pro mne tedy ne...
Autorka se pouze veze na vlně zájmu o upíry, vlkodlaky a všechny jim podobné, několikrát mě také nechtěně pobavila svojí omezenou slovní zásobou, jakož i až naivní neznalostí reálií USA.
A tak mi nezbývá, než s ní souhlasit v hodnocení sebe sama - je to pisálka, ne spisovatelka.

25.03.2017 1 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Brilantní studie destrukce a sebedestrukce aneb Co se může stát, když jednomu bouchnou saze...
Kniha má velice volné tempo, takže nedoporučuji těm, kdož mají rádi styl: Akce, akce, pár strašáků a zase akce. Těm se líbit nebude. Přesně podle citátu z této knihy: "Krása je v oku pozorovatele."

19.03.2017 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Vzhledem k tomu, že to byla moje první kniha této autorky, tak jsem se na začátku topila v různých dějových linkách, jménech a souvislostech, které mi unikaly. Pak jsem se sice v ději zorientovala, ale detektivní zápletka mi připadala jaksi nevěrohodná a až do konce knihy jsem nepochopila, jakou to celé má mít souvislost s andělíčkářkou a už vůbec ne jakou to má souvislost s Hermannem Göringem. To jako že MOTIVACE? Nebo DĚDICTVÍ minulosti? GENY? Nebo to, že určité množství Švédů je prostě šílených?
A proč tam proboha musí být aspoň jeden Žid, nějaká ta lesba, nějaký ten gay a pár migrantů jakož i politiků navrch?! Už jsem čekala jen na adoptovanou černou holčičku ze Sierra Leone!
Říká se: Mnoho psů, zajícova smrt. To platí i v tomto případě. Autorka rozehrála tolik motivů, že se v nich nakonec sama utopila a z možná slibné detektivky zbyl jen slabý odvar.
A ještě jedna poznámka k audioknize: Zdeněk Junák má velice příjemný hlas a ráda ho poslouchám, a pokud Sylva Talpová neskřehotá jako rádoby malinká holčička, tak to taky ujde, ale KDO proboha vymyslel to "obzvláštnění" nahrávky různými ruchy, skřeky, šumy a dalšími úlety?! V okamžiku, kdy už tam po Xté začalo řvát nějaké děcko bez ohledu na věk a danou situaci, nebo když už zase začal chrčet a chlchlat kávovar, tak jsem měla už fakt chuť vyhodit tu nahrávku i s kávovarem.

19.03.2017 2 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Skvělá, jedinečná, nezapomenutelná! A také jedna z mála těch knih, u nichž jsem opravdu upřímně litovala, že je konec... i když kniha nekončí tak, jak bychom asi my, romanticky založené nátury, chtěli. Autorka si žádný hollywoodsky nasládlý konec nepřála a byla to také její zásadní podmínka pro jakékoliv filmové zpracování. A když tak nad tím uvažuji, musím uznat, že měla pravdu. Slavná závěrečná slova Rhetta Butlera jsou jen logickým vyústěním jeho komplikovaného vztahu ke Scarlett, stejně tak jako je logickým vyústěním úvah Scarlett O Harra její rozhodnutí vrátit se domů na Taru. Je věčná škoda, že se u nás vžil z nějakého nejasného důvodu pro tuto knihu název Jih proti Severu. Originální název Odváto větrem daleko výstižněji vyjadřuje to, o co M. Mitchellové asi šlo. Tedy vrátit se aspoň ve vzpomínkách k časům, které jsou nenávratně pryč. Poznámka na okraj: postavu umíněné, sebestředné, ale nezlomné Scarlett prý autorka "modelovala" podle své babičky.
Je to kniha mého srdce.

16.03.2017 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Poznámka na okraj: postavu Scarlett prý autorka "modelovala" podle své babičky.

16.03.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Pomalý rozjezd, pak docela slušné tempo. Děj je ovšem předvídatelný, takže jsem dočítala už jen s tím, že si potvrdím svoji teorii.

14.03.2017 4 z 5

Samozřejmě že tahle kniha není totéž, jako "pecky" typu Smrti na Nilu, jedná se o drobné příběhy a o trochu jiného Poirota, ale to neznamená, že je to kniha špatná!
Já ji poslouchala v podání Ladislava Freje a to je jednoznačně přidaná hodnota (a bod) navíc.

12.03.2017 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Přiznám se, že pro mě byli do nedávna Apačové jen Vinnetou a jeho sestra Nšoči, a tak mi chvíli trvalo, než jsem se s drsným (skutečným) světem této knihy srovnala. Forrest Carter píše se znalostí věci, nehodnotí, nekomentuje, spíš jen informuje a popisuje, a tak zůstává jen na čtenáři, co si o genocidě Apačů a dalších kmenů amerických indiánů pomyslí.

04.03.2017 5 z 5