Stopařův průvodce Galaxií

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/big_stoparuv-pruvodce-galaxii-qT0-3996.jpg 4.44009

Stopařův průvodce Galaxií 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, 1979

Kniha Stopařův průvodce Galaxií

DreamerX9
včera

Kniha mě bavila od samého začátku a skutečně jsem si ji užila! Hlavně co se týče propracovanosti, smyslu pro humor a jedinečných postav i hlášek. Tahle kniha prostě vi jak se prokousat mezi ty nejjediněčnější. :))

MilanKop
04. prosince

Výborná směs všeho možného, která opravdu pobaví. Výborný příběh a dokonalé postavy. Pokud se chce člověk zasmát, tak rozhodně doporučuji.

lukaskmn1
28. listopadu

Prozatím rozhodně nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Zkusil jsem ji v originále a nakonec jsem si ji přečetl dvakrát. Příběh je naprosto dokonalý a postavy výborně propracované (viz Marwin)... Rozhodně bych knihu doporučil ostatním a zařadil ji do povinné četby.

martin9666
28. listopadu

Nesmírně zábavná kniha. Neobyčejně náhodné vtipy, unikátní příběh a zvrácené postavy. Audioverze v podání Vojty Dyka ještě umocňuje komediální chvilky a postavy ožívají, řekl bych i lépe než ve filmové verzi. Otevřený a vlastně žádný konec směřují čtenáře k dalšímu dílu série, a tak směle pokračuji dál.

capricorn__
11. listopadu

Bohužel mě kniha příliš neoslovila. Začátek byl velmi slibný, ale pak jsem ztratil zájem. Styl pro humor autora hodnotím tak 50 na 50, někdy mě opravdu pobavil, jindy mi přišel na sílu. Nápad je zajímavý, ostatně kvůli tomu jsem začal sérii číst - líbilo se mi pojetí "sarkastického Sci-Fi", které si dělá srandu z lidí. Největší počet hvězdiček nakonec ale strhávám za strohost. Myslím si, že by se mi kniha líbila více, kdybych věděl více o hlavních postavách a kdyby mi autor poskytl i nějaké detailnější informace o prostředí, ve kterém se postavy nachází. Dialogy jsou někdy... takové neúplné, o ničem. Připadalo mi, jako kdybych četl komiks bez obrázků. Uvidím, jestli si přečtu další díly ze série.

Lipshine
06. listopaduodpad!

Kniha odložena po pár stránkách. A během čtení těch pár stran jsem si celou dobu opakovala, co to má sakra znamenat. Totální slátanina, vtipné to nebylo ani za mák a to ani s přihlédnutím k tomu, že to má být vlastně parodie. Absurdní parodie, bez hlavy a paty, u které jsem se ale bohužel nezasmála ani jednou.

BrooksWasHere

Nestarnúca klasika, ktorá ma nikdy neomrzí...
Stále si spomínam na vynikajúce vtipy, ktoré mi prídu zábavné a inteligentné aj dlhý čas po prečítaní tejto legendárnej sci-fi knihy.
100%

katerina3502

Otázka života, vesmíru a vůbec... sci-fi obvykle nečtu, ale tato kniha mě opravdu bavila, stejně jako film. Originální námět, skvělý humor, prostě oddechové čtení.