Restaurant na konci vesmíru

Druhá část slavné trilogie v pěti dílech. V Restaurantu na konci vesmíru všichni čtyři protagonisté dostanou hlad, a tak se vydají na cestu časem do nejluxusnější restaurace, jaká kdy existovala či bude existovat, přičemž se opět něco přiučíme o historii a místopisu naší Galaxie, a také o gramatice pro cestovatele v čase.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/3997/stoparuv-pruvodce-galaxii-restaurant-na-konci-vesmiru-3997.jpg 4.41251

Stopařův průvodce Galaxií (2.)

The Restaurant at the End of the Universe (1980)

Literatura světová, Humor, Sci-fi
Vydáno:, Argo

Kniha Restaurant na konci vesmíru

kralika

Je mi líto, anglický absurdní humor Monty Pythonovského střihu miluji, ale tady si to užívám jen tu a tam. Pravda, když, tak to stojí za to, a budu si to pamatovat ještě dlouho...

"Největší problém, nebo spíš jeden z největších problémů - je jich totiž víc - zkrátka jeden z mnoha největších problémů, pokud jde o vládnutí, je, koho se na to podaří sehnat. Přesně řečeno komu se podaří donutit lidi, aby si to od něho nechali líbit.
Abychom to shrnuli: je známo, že lidé, kteří nejvíc chtějí vládnout se na to ipso facto nejmíň hodí. Abychom shrnuli předchozí shrnutí: tomu, kdo si dokáže zařídit, aby se stal prezidentem, by se v žádném případě nemělo dovolit, aby se jím stal. Abychom shrnuli shrnutí předchozího shrnutí: s lidma je to holt těžký."

Eldaren

Zábavné pokračování šílené jízdy. Za mě se kvalita stále drží vysoko. Těším se, co prijde příště.

Jury

Prvni pulka me dost chytla pak uz to bylo slabsi ale bavilo vic jak 1 dil... Sem zvedavy co bude ve 3 dile :)

petra1394

Jednička je prostě jednička. V tomhle díle mi chyběly rozhovory Arthura a Forda, které byly až na samém konci, jinak se vše točilo kolem Zafoda a Arthur v prvních devíti desetinách knihy prohodil asi tak 5 slov. Nicméně konec to zachránil :)

py-radicz

Zprvu jsem byl docela zklaman, neb jsem nemel na knihu moc cas, takze jsem ji braval do ruk zridka a musel jsem se do ni nutit. Minimalne vsak od druhe pule to byla docela zabava.

VesmirnaOndatra

V rámci rereadingu po 10 rokoch sa začína vynárať istá znepokojivá otázka, ktorá by sa dala formulovať asi takto:

Ako sa mi za tých 10 rokov mohlo trikrát podariť zamilovať sa do mužov, ktorí nemali radi humor Douglasa Adamsa?? Trikrát.

Sú proste otázky, na ktoré ani 42 nie je uspokojivá odpoveď.

Faila

K tomuhle dílu jsem se musela docela nutit, ačkoliv pokaždé, když jsem začala číst, hltala jsem stránky jedním dechem a nedokázala se odtrhnout. Originální je to pořád dost, i když mi to nepřišlo tak vtipné jako první díl. Možná je to na mě už moc šílené a na hlavu padlé. Ale takových věcí je v životě málo a občas jsou potřeba. Před dalším dílem si dám každopádně delší pauzu.

rutto45
27.12.2018

O niečo slabšie ako jednotka, ale ešte sa to dalo.