Stopařův průvodce Galaxií

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3996/big_stoparuv-pruvodce-galaxii-yF9-3996.png 4.43749
Série:

Stopařův průvodce Galaxií 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Sci-fi

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, 1979


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Od 6.2.2018 knížka letí vesmírem v palubní schránce Tesly Roadster. Vynesla ji raketa Falcon Heavy. Douglas Adams by byl pyšný. "Don't Panic" (elpiska)


Stopařův průvodce Galaxií byla původně rozhlasová hra (chaera)


V roce 1981 vznil šestidílný televizní seriál The Hitchhiker´s Guide to the Galaxy. (chaera)


Kniha byla v roce 2005 zfilmována s Martinem Freemanem v hlavní roli. (chaera)


České zajímavé VIDEO k RUČNÍKOVÉMU DNI (2015): https://www.youtube.com/watch?v=dTHRhDpCpPg (sebastian7479)


Ručníkový den (anglicky Towel Day) je svátek, při kterém každoročně 25. května fanoušci Douglase Adamse a jeho díla s sebou všude nosí viditelně ručník. Tato recese je odkazem na Adamsovo stěžejní dílo Stopařův průvodce po Galaxii, ve kterém je ručník označen za nejpotřebnější věc, kterou u sebe může mezihvězdný stopař mít.
Poprvé se svátek uskutečnil dva týdny po Adamsově smrti v roce 2001, posléze ze z něj stala pravidelná akce. Svou tradici má ručníkový den i v Česku; pravidelně se pořádají srazy v Praze a Brně. (Metal Messiah)