Sladká jak krev

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po povídkové sbírce Vlastní krev autorka představuje svůj románový počin opět žánru fantasy. Praha je příjemným místem pro celkem početnou skupinu upírů, kteří dodržují tradiční životní styl. Hlavní hrdinka je ovšem trochu zvláštní i na upíra – kupříkladu jí nevadí denní světlo a slunce. Ne všichni jsou ovšem věrni upířím zásadám. Někdo začal zabíjet ve velkém a to pro komunitu nevypadá dobře. Pro případ kritické situace mají upíři pojištěnou i policii a v jejích řadách svého bližního. Ve městě přesto hrozí vypuknout válka mezi umírněnými upíry a těmi druhými. A upírka Tina stojí v předních řadách nevyhnutelného konfliktu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14652/big_tina-salo-sladka-jak-14652.jpg 3.7298
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Sladká jak krev

TeaPeter
26. července

Touto knížkou jsem si udělal malý prázdninový výlet do oblasti literatury, kam se běžně nepodívám. A výlet to byl vydařený. Tina i Timo mi přišli jako zajímavá dvojka (i když jsem si ta jména pořád pletl). Jako začátek série je to rozehrané moc pěkně. Třeba i Kay se pod Tininým vlivem se nějak zajímavě rozvine. Prostě guilty pleasure. Už hledám druhý díl.

daza.dt
12. dubna

Autorku jsem neznala, ale během chřipky před 2 lety jsem narazila na audioknihu a možná to bylo způsobeno horečkou 39 a nebo jen čekáním na další dávku antibiotik - první díl série mi přišel roztomilý a bavil mě. Ono mít upíry v Karlově ulici kudy chodíte do práce je takové roztomilé :) Dlouho jsem sháněla všechny knihy série, ale rozhodně spokojenost. Milé, české, pražské pohádky pro dospělé. A tak i po zdravení, bez horečky v celkem příčetném stavu - 100 % spokojenost.


houston
19. ledna

Knížku v žádném případě nechci shazovat, ale ať se snažím sebevíc, tohle mi přišlo jako něco, co sedí pouhý jeden level nad levelem "fan-fikce". Očividně se to svezlo na vlně vyvolané Stephenií Meyerovou. Ať si kdo chce co chce říká, česká fantastika je dlouhodobě v krizi.

jarda007
02. ledna

Nemam rad zenske hrdinky ani zenske autorky....

TrebaHachi
18.04.2020

Tina je fajn, docela se mi líbí zasazení do současný Prahy. Díl nebo dva se v pohodě dají přečíst za večer a není to nuda :)

Ennie
25.02.2020

Česká upíří detektivka :). Bylo to fajn, i když na mě občas trošku moc přisprostlé… ;)

Janadvorackova
20.01.2020

Audio načteno dobře, sympaticky, tak akorát.
Tina řeší a hledá, saje a souloží. A doma má týpka, kterého moc nemusí.
Nejspíš.
A pak sem tam nějaké ty, které musí -:))), protože studenou nepije.
Většinou.
Může žít ve dne a třeba i řešit vraždy dvou šlapek. Tedy... ty jsou první, šlapky. Postupně se to trochu zvrtne.

Všechny ty úvahy, její vnitřní život, mě bavili.

Chtěla jsem si přečíst něco od Petry Neomi a nejsem nespokojena.
Jen jsem asi už moc stará.
Až moc.
Možná.
Staletí plynou.

MisaSutcliff
16.12.2019

K tomuhle jsem se dostala vlastně náhodou jakožto k audioknize a řekla jsem si proč ne. Moderní upířiny mě víceméně míjí (skončila jsem Draculou), ale jako oddychovka to nebylo špatné. Některé zvraty byly očividné, ale děj příjemně odsýpal. Z postav mě nejvíc bavil asi Simeon, u Tiny nevím, jestli ji mám ráda nebo mi leze krkem a jsem poměrně převapená, že mě zajímá pokračování. Kdyby pro nic jiného, tak chci vědět, jak se vyvine situace s jejím otcem.

1