Zaklínačka Lota přehled

Zaklínačka Lota
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25431/bmid_zaklinacka-lota-CJd-25431.JPG 4 300 300

Zaklínačka Lota série

1. díl >

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zaklínačka Lota. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (50)

petrulka
07.04.2024 5 z 5

Před nějakým časem jsem přečetla Zaklínače od Sapkowskiho. Říkám si proč ne, vida přebal :-D Nebudu tvrdit, že se počáteční šok nekonal. Podobnost najdeme ve všelijakých potvorách, které je třeba likvidovat, ve tvrdém výcviku dětí, v lektvarech atd. Tahle kniha je mnohem přímočařejší. Žádné politikaření, romantické vztahy, pletichy. Rovnou tvrdě na věc. Slušnou, vzletnou mluvu nečekejte, násilí (i to sexuální) na dětech je běžné, zrovna tak intimnosti každého s každým, rovněž od útlého dětství. Nicméně si autorka odepřela detaily, takže čtení těchto pasáží není nikterak pobuřující, či nechutné. Poté, co jsem si zvykla na styl jednání postav, to bylo parádní čtení. Lota je skvělá, pokračuji Psí zimou a moc se těším.

Mirka2778
09.02.2024 3 z 5

Četlo se to dobře.
Můj šálek kávy to není.
Některé povídky jsou lepší, některé nezajímavé.
Jako celek kniha nedrží. Jediné co mi vyplynulo, že zaklínači jsou dobří k zabíjení a do postele. A pokud za to dostanou zaplaceno, tím líp pro ně.
V zaklínačském světě jsem byla poprvé a tak nevím jestli mi víc nesedí toto prostředí, nebo styl jak ho pojala autorka. Takže jedno ani druhé aktivně vyhledávat nebudu.


Radesan
23.01.2023 4 z 5

Skvělý počin a musím říct, že jsem se bavil. Někde sice byly slabší momenty, ale vykreslení atmosféry středověku je prostě parádní.... středověk byl zkrátka krutý a líbí se mi jak je paní Neomillnerová schopná popsat pocity postav a to, jak je daná doba postupně semele. Co se sexuálních scén týče......kdyby jich bylo méně, nevadí ale kdo jsem, abych posuzoval libido jiných? :D ....mně se popis těchto scén v knize líbí, opravdu ano, mají to nepopsatelné ...."něco".

Co mne trochu mátlo je občas velmi svižný střih mezi událostmi a občas mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval jak se postavy dostali sem či onam....ale jinak.....skvělá práce.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zaklínačka Lota v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených423x
ve Čtenářské výzvě37x
v Doporučených27x
v Knihotéce195x
v Chystám se číst128x
v Chci si koupit34x
v dalších seznamech12x