Psí zima

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stříbrný meč a ostré bílé zuby? Zaklínačka Lota a její souputník a milenec Urian svým výběrem partnera doma radost neudělali a zejména zaklínačský cech neváhá dát to rázně najevo. Lota je přinucena odejít ze školy, na její straně zůstává jen věrný přítel Torge, o práci však zaklínačka nouzi nemá. V tuhé zimě se objevily bandy kožoměnců, které táhnou blíž k městům a terorizují obyvatele, o Lotiny služby je zájem a ona tříští lebky a přesekává vazy tak, jak je zvyklá. Slabost pro upíry však přinese zaklínačce ještě další komplikace. Na scénu přichází vampýrský zabiják Enno a ten je rozhodnut Lotě i jejím milencům dokázat, že stříbrný meč, ani dobrá rodina jednoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak, než extrémní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5872/big_psi-zima-DcA-5872.jpg 4.3257
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Psí zima

WolfIssen
11.08.2022

Když mi tuto knížku přinesl kamarád do práce k zapůjčení, během dvou pracovních přestávek jsem přečetl asi 30 stran a následně mu ji vrátil se slovy, že si ji hned odpoledne cestou z práce koupím taky :-) Samozřejmě jsem věděl, co dělám, protože jde o skvělé čtení pro fantasy-maniaky a znal jsem oněch prvních 30 stran :-) Po letech jsem ji věnoval kamarádce, která si ji moc přála přečíst.

Witch2017
30.05.2022

Chytlavé, čtivé, studené a občas až trochu přespříliš vyválené v prasárničkách a krvi, jelikož autorka se stejně jako Lota s ničím moc nepáře. Když se větší části vypráví přímou řečí, tak ty stránky sice hezky rychle odsýpají, ale jednotlivé postavy nestíhají nabrat nějakou pořádnou hloubku. Hlavně z toho důvodu se zatím u paní Neomillnerové držím tak jedné knížky za rok a naprosto mi to vyhovuje. :-)


Gordonlord
21.03.2022

První díl mě fakt sejmul tím, jak byl zábavný, napínavý, brutální a šokující. Holt jsem se toho všeho už asi nažral. Přehnaná brutalita a sex už jsou tady nejen nudné, ale spíš otravné a tentokráte spíše než aby vtáhly do děje, tak mne odcizují od hlavních postav.

Zachránil by to dobrý příběh a napětí, ale to tady tentokráte není. Hrdinů je tady jako na deseti orlojích, což je nekonečný problém nejméně každého druhého románu a i zde to hodně zabíjí plynulost a požitek z četby. Stejně jako styl psaní, spočívající pouze v dialozích. V prvním díle se na to dalo zvyknout a překrásně to díky tomu odsejpalo. Tady se jen žvatlá a ještě nevíte, kdo z těch sto padesáti postav zrovna žvatlá. Ne že by na tom záleželo. Děj se vleče jako hlen a minimálně poslední třetina knihy mě už nezajímala ani trochu.

Příběh se točí kolem upírů a lidí co se mění na čokly. Ani jedna zápletka mě nedokázala nadchnout, stejně tak jako ani jedna z nových postav mi nedokázala přirůst k srdci.

Dvě hvězdičky z milosti. Oproti prvnímu dílu velké zklamání.

Zelený_Drak
05.02.2022

Ucelený příběh mi vyhovoval více než sbírka povídek. Na větším rozsahu se lépe ztratí nějaký ten nedostatek nebo příhodná náhoda. "Psí zima" obsahuje dvě zápletky. Jednu vedlejší s kožoměnci (psodlaky), která je ve skutečnosti jen taková kulisa k dění v životě postav a jednu hlavní s vympýry, která se zřejmě protáhne do dalšího dílu. Na autorčině tvorbě se mi líbí, že umí napsat záporáky, kteří "jsou zlí prostě proto" a je to naprosto uvěřitelné. I když mi Enno asi až moc připomíná Dyreho (naštěstí si sérii "Tina Salo" už moc nepamatuju, takže to nemůžu tvrdit s úplnou jistotou). Bavilo mě to dost na to, abych to přečetla za 3 dny a ne dost na to, abych o měsíc později chtěla v komentáři něco obzvlášť vyzvdvihnout. Zklamalo mě, že se v knize víc nepracuje s Lotiným původem. Temní elfové byli tím, na co jsem byla zvědavá nejvíc. Místo toho jsem zjistila, že čtu další sérii o krvesajích. Snad nebyli temní elfové úplně vyškrtnuti a dočkám se v "Žáru krve".

slawa.cap
22.03.2021

O dost lepší, než předchozí-následující díl. Úplně neladí s prequelem, ale to se tak někdy stává, když se dopisuje něco zpětně. Přestože je zápletka temnější, příběh není až tak depresivní jako prequel. Ucelený příběh mi sedl mnohem více, než předchozí povídková forma. Vampíři jsou skoro takový, jak je známe poslední dobou s filmů - poměrně dost přihřátí (no je psala to ženská, tak si z nich raději udělá nóbl, distingované, supermilence, než tajemného hraběte z hradu Bran). Naštěstí jsou mezi nimi hajzlové a jeden z nich kardinální hajzl a to dává příběhu šmrnc. Zaklínači jsou více lidští a v tomto díle mají i nějaké kladné emoce, které jim v předchozím díle chyběly.
Rozhoně si přečtu i poslední díl, ale ani ne tak kvůli tomu že bych byl tak uchvácen, jen chci vědět, jak to všechno dopadne.

Ailee
11.11.2020

Tři slabé hvědičky. Vulgarismy mi nevadí, věčné narážky na sex (ač vůbec ne erotické nebo jinak kladně vnímatelné) mi nevadí, ale styl mi prostě nesedl. Značná část děje se vypráví dialogy, kdy ani kolikrát nevím, kdo mluví, nebo se plká o ničem. Přitom příběh jako takový by nebyl špatný, kdyby byl jinak napsaný. Ale což. Každý hold máme jiný vkus.

Sitth
01.09.2020

Jako, vím, že nemám rád styl českých autorů typu Kotleta a spol. Tedy akce, ještě větší akce, rádoby humor a sex. Ale tady, tady to prostě funguje! Možná to je tím, že jsem četl tuto knihu jako první ze série a až pak zjistil, že to je de facto díl druhý, ale díky tomu, že je to uzavřený příběh, jsem to ani nepoznal...Nemám z toho pocit, že by to bylo přehnané. Kolem téhle knihy jsem dlouho chodil okolo s tím, že to prostě bude vykrádačka Zaklínače a slabý odvárek. Ale ta kniha mě bavila a překvapila! Vynikající změna jsou krátké odstavce, které používá autorka jako malé kapitoly. Dávám 92%! Překvapení české fantasy, tleskám!

Tamten
27.08.2020

Podobné jako Zaklínačka Lota, ale souvislý děj je možná spíše na škodu, jednotlivé povídky předchozí knížce sedly lépe.

1