Psí zima

Stříbrný meč a ostré bílé zuby? Zaklínačka Lota a její souputník a milenec Urian svým výběrem partnera doma radost neudělali a zejména zaklínačský cech neváhá dát to rázně najevo. Lota je přinucena odejít ze školy, na její straně zůstává jen věrný přítel Torge, o práci však zaklínačka nouzi nemá. V tuhé zimě se objevily bandy kožoměnců, které táhnou blíž k městům a terorizují obyvatele, o Lotiny služby je zájem a ona tříští lebky a přesekává vazy tak, jak je zvyklá. Slabost pro upíry však přinese zaklínačce ještě další komplikace. Na scénu přichází vampýrský zabiják Enno a ten je rozhodnut Lotě i jejím milencům dokázat, že stříbrný meč, ani dobrá rodina jednoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak, než extrémní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5872/psi-zima-DcA-5872.jpg 4.3218

Zaklínačka Lota 2.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Kniha Psí zima

Sitth

Jako, vím, že nemám rád styl českých autorů typu Kotleta a spol. Tedy akce, ještě větší akce, rádoby humor a sex. Ale tady, tady to prostě funguje! Možná to je tím, že jsem četl tuto knihu jako první ze série a až pak zjistil, že to je de facto díl druhý, ale díky tomu, že je to uzavřený příběh, jsem to ani nepoznal...Nemám z toho pocit, že by to bylo přehnané. Kolem téhle knihy jsem dlouho chodil okolo s tím, že to prostě bude vykrádačka Zaklínače a slabý odvárek. Ale ta kniha mě bavila a překvapila! Vynikající změna jsou krátké odstavce, které používá autorka jako malé kapitoly. Dávám 92%! Překvapení české fantasy, tleskám!

Tamten

Podobné jako Zaklínačka Lota, ale souvislý děj je možná spíše na škodu, jednotlivé povídky předchozí knížce sedly lépe.

Eremites
21.08.2019

Tak dlouho jsem si sumírovala komentář, až to Metla (viz. níže) dokonale popsala za mně :-) K jejímu komentáři asi není moc co dodat, shrnula to moc pěkně a výstižně.

Takže snad jen, že jsem tento (druhý) díl četla až po třetím dílu, který byl pro mě ovšem prvním - ehmm...uznávám, trochu chaos. Chtěla jsem tím říct, že mi konečně některé situace a okolnosti ze třetího dílu Loty dávají smysl a zapadly do správných chybějících mezer. Proto i hodnocení je o fousek vyšší.
Lotu si nejde neoblíbit. Celá série je skvělá, svižná, místy poněkud drsná oddechovka pro dospělé :-)

Metla
11.06.2019

Lota – cynická, vzpurná, drsná, nepoddajná, omlácená a zjizvená životem… a samozřejmě tak trochu děvka se zálibou v S/M praktikách, bez toho by se knihy Petry Neomillnerové neobešly ;-). Lota je zaklínačka, znáte je: dlouhověcí mutanti, co se živí lovem a zabíjením potvor, mají divné oči, stříbrné meče a medailony, proti polským kolegům jsou nadrženější a disponují ještě peprnějším slovníkem. Nejsem puritánka, ovšem vulgarismů je v „Psí zimě“ zbytečně mnoho. Vhodně umístěné sprosté slovo dodá textu šmrnc, jejich nadužívání má opačný efekt.
Většinu knihy tvoří bezprostřední a přirozené dialogy, což jí dává rychlý spád. Především rozhovory mezi zaklínačskými mistry a jejich nezvedenými podřízenými jsou příjemně odlehčené – například sukničkáře Torgeho si čtenář musí chtě-nechtě oblíbit.
Důraz je kladen na vystupující postavy, nikoliv na děj, jehož zápletka se točí kolem rebelie kožoměnců – chudáků, co se vlivem kouzla transformují v psovité šelmy. Příběh také obsahuje kapku emo příchuti: Lota se zamiluje do vampýra Uriáše. Vampýři jsou aristokrati každým coulem, zaklínači jsou banda hrubých hulvátů. Ač (překvapivě) obě skupiny spadají převážně do škatulky "těch hodných", ochránců slabých a nevinných, nemají se vzájemně v oblibě (tedy s výjimkou Loty a Uriáše). Naštěstí se nekoná žádná plyšově sentimentální romantika: první polovina románu se nese v poměrně pochmurném duchu beznaděje, druhá půlka naladí optimističtější tón (na můj vkus až příliš).
Lota a její společníci jsou akční, vtipní, zábavní, příjemně jsem si v jejich násilnickém světě zarelaxovala. Nic víc, nic míň. 70%

Gabri-88
08.05.2019

Rozhodne uz me druhy dil serie nenadchl a nepobavil tolik jako prvni dil. Asi uz ta sprostota prestala byt zabavna, protoze se to jakoby furt opakuje a cloveka uz tolik neprekvapi

Radovan_R
17.12.2018

Oproti prvnímu dílu, který mě až tak moc nenadchl, byla kniha mnohem lepší a stálo za to si ji přečíst. Propojení zaklínačů a vampýrů má docela šmrnc, až si člověk říká, že nějakého potkat by bylo zajímavé. Sexu je tu pořád dost (a lepší to asi nebude), ale je to snesitelnější.
A číst tuhle knihu v zimě - to místy až běhá mráz po zádech.
Se Sapkowskim bych ale toto dílo nesrovnával, Geralt a Lota jsou každý jiná kategorie. U mě osobně tedy vede Geralt.

Dave_Jame
16.10.2018

Mé druhé setkání s tvorbou paní Neomillnerové mi jen potvrdila můj prvotní dojem. Dojem prvoplánové nadrženosti, povrchnosti a lacinosti, která se místy až nevkusně vnucuje.
A přesto, když se vám podaří odsunout tuto část díla do pozadí, a překousnete těch pár okamžiků, které překročí vaši osobní hranici vkusu, naleznete ve zbylém textu střípky něčeho vskutku zajímavého.

Jestli má Psí Zima nějakou silnou stránku, tak je to z mého osobního pohledu jednoznačně základ jedné ze dvou stěžejních dějových linek. Vzpoura lůzy, která se dobrovolně vzdá své lidskosti. Pohled do mysli těch co tak učinily, i těch, kteří jejich rozhodnutím trpí. Byly to přesně tyto chvíle, které mě donutily číst dál. A neopomenu pochválit ani druhou dějovou linií, která má též své světlejší chvíle.

Zajímalo by mě, jak by kniha vypadala, kdyby se autorka vykašlala na to, používat pohlavní styk místo interpunkce ve větách, a na místo toho dovolila svým postavám se trochu charakterově rozvinout, proto že i přes častý popis křivek lidských těl, valná většina z nich působí značně ploše.
Zda si kniha zaslouží z mého pohledu své hodnocení si nejsem zcela jist, ale kvalita zápletky a čtivost celého díla si nezaslouží, abych od něj lidi odrazoval.

Vikos
26.09.2018

BOMBASTIC - jen mi tam trochu vadilo promiskuitní chování a Torgeho nadrženost

Druhé město
Druhé město