Zaklínačka Lota

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25431/zaklinacka-lota-CJd-25431.JPG 4.1233

Zaklínačka Lota 1.

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Triton

Kniha Zaklínačka Lota

Tamten

I když styl Neomillnerové je velmi odlišný od Sapkowského, "svět zaklínačů" přebírá velmi zdařile. Neexistují zde dobré a špatné postavy, ale každý hrdina má stinnou stránku, stejně jako většina nestvůr není až tak nestvůrná, fantasy svět není krásný a čistý, ale bláto a smrad z něj stříkají na každé straně a příběh není podáván kompletně a lineárně, ale je třeba si domýšlet určité věci. Narozdíl od Sapkowského je zde mnohem méně erotiky, ale mnohem více sexu a celkový styl knížky je trochu více "vulgární". Ale taková už Neomillnerová je a komu to vadí, je lepší knížky od ní nečíst.

PanZeSlova

Kniha se snaží akorát přiživit na fenoménu zaklínače od Sapkowského. Samotná zaklínačka Lota má většinu knihy akorát nohy do praku, nedovede poskládat kloudnou větu, pokud v ní nejsou aspoň tři nadávky a to její "drsňáctví" je místy až trapné. Neměl bych s tím vším problém, kdyby to byla "Pirátka Lota", "Loupežnice Lota" nebo "Nějakájiná Lota", ale určitě ne zaklínačka.

rajcatko

Tohle mi dalo zabrat. Nešlo ani tak o obsah, jako o formu, kterou je to napsané. Nesrozumitelné, kostrbaté, nelogické. Kdybych nevěděla, že se mě na tu knihu zeptá osoba, která mi jí doporučila, už bych jí snad odložila a to většinou nedělám. Teď se jen modlím, aby mi nepřihrála další dva díly.

SimiGSXR

Tak tohle mě fakt baví. Zaklínačka je vtipná, drsná, jednoduše super.

haki34

!!SPOILERY možné !!!

"Zaklínač?"
"Hm."
"Dělala to se zaklínačem?" Král se možná bojí smrti, ale pocit pohany je teď silnější.
"Naposled dneska ráno. Co se ti nezdá?"

tak..ani knïhobudka, ani knihovna, ale Levné knihy...a moje první setkání s Petrou Neomillnerovou..a že to byl přímý direkt..teď jsem měla dlouhéé předlouhéé období spíše jiných žánrů, z fantasy mi rukami procházel naposledy pan Pratchett, Zaklínače jsem potkala naposledy před lety na gymplu v Geraltově podání a tohle je holt jiná polívčička..
přesně literatura toho typu, kdy jste zhnusení, úzkostní, zasažení rovnou do tváře..a stejně musíte číst dál, protože chcete vědět, co bude...a fandíte jim, zmetkům ...
na můj vkus (přičítám i nepolíbenosti žánrem a Petrou) moc násilí, zejména znásilňování (Lota v centru dění, a taky Torge a mistr Kurt)...přemíra sexu - no budiž..jen mi moc nešla do hlavy ta kombinace - jakože před chvílí mě někdo znásilnil, ale nejlepší bude vytřepat to z hlavy souloží..nehledě na tělesné následky a další používání postižených otvorů k jiným činnostem ?? mno, asi jsem furt moc hnidopich...
úvod byl celkem v pohodě, kdy se seznamujeme s Lotou a okolnostmi jejího narození...pak ale Škola - jsem si říkala, zda je tolik bitek, hladu, násilí na dětech opravdu nutné..jasné, Zaklínači postupně ztrácí "člověčinu", ale tohle ?? pak přepadení Školy landswartskými..kam se hrabe obyčejná řež na Rankovo umučení a Lottino další znásilnění ?? (ale zaklínačky tohle fakt nesou dobře...) se nedivím, že lidi se v přéíbězích dívají na zaklínače jako na nelidská, necitlivá, profetovaná promiskuitní monstra...v tomto momentě ve mně převládalo zhnusení a zděšení, zda je toho fakt potřeba tolik..tak jsem si dala pauzu...a pokračovala po 2 dnech povídkou "Stříbro je, když..." a až k "Otcovi rodiny" a byla jsem nadšená..vše se tak nějak uklepalo, uklidnilo, "zlidštilo"..nechyběl pověstný humor, přímý tah na branku, meče svištěly, krev tekla, ale bylo i milosrdenství a chuť dělat nejen kšefty, ale i to, co je sice zadara, ale správné....a mně najednou bylo dobře..vše zapadlo ve skládačce na svá místa...a jsem moc ráda, že jsem to s Lotou a kluky táhla zase o dům dál...

asi zkusím ještě další Lotiny příběhy..;) Howgh !!!

tanuki

Vypadá to, že zaklínači jsou pěkná sebranka a život mají poměrně obtížný už od útlého dětství, protože jejich Škola je svého druhu internátní ústav, kde malé zaklínáčky nikdo nešetří a za sebemenší prohřešek dostávají pořádný výprask. Tím pádem jeden k druhému dost lnou a jejich přátelství jsou pevná, nerozlučná a zároveň drsná a neomalená. Mezi chlapci a dívkami také značně fyzická. :o) Lota a její nejlepší dva kamarádi nejsou výjimkou. Mají k sobě blízko, a i když ve svém pestrém životě navážou spoustu všelijakých, většinou krátkdodobých, vztahů, tak na sebe nedají dopustit, pomáhají si a ochraňují se.
Kniha obsahuje několik volně navazujících Lotiných dobrodružstí, u kterých absolvuje spoustu soubojů a utrží nepočítaně zranění. Bojuje s příšerami, zrůdami, zplozenci temnot, upíry, ale také s lidskou závistí, chamtivostí, zradami i léčkami. Stejně jak drsná byla zaklínačská výchova, tak je i drsná jejich mluva a životní styl. Born to be wild. :o)

lassse
03.07.2019

Knížka neurazí ani nenadchne. K Sapkowskému to má sice hodně daleko, ale číst se to dá. Bohužel kvalita jednotlivých povídek je dost rozházená. Ze začátku mě to moc nebavilo, pak mě to chytlo aby to pak ke konci opět kleslo (pěkný dvojsmysl, že :). Navíc mi v poslední povídce chyběla ta Lota.

Dubin3k
23.06.2019

Prvních dvě povídky povídek mi děj pršel hodně zmatený, a přišlo mi, že mezi odstavci autorka hodně skáče v ději ještě před dokončením myšlenky, tak už jsem si začal říkat, že knížka asi nebude nic moc, ale časem se to lepšilo přišlo mi že, všechno začíná lépe navazovat a začalo se mi i lépe číst. Přes to že se jedná o zaklínačku Lotu, tak musím hodně jako fanoušek zaklínače Geralta srovnávat s ním. Některé části povídek mi přišli hodně podobné s Geraltem a i v povaze je jistá podobnost mezi Ciri a Lotou, ale je to jen drobnost, kterou jde bez problému přehlédnout. Teď už k příběhu, Lota je ze začátku až moc citlivá a nemyslí na budoucnost potažmo zimu, ve které zaklínači prostě musí žít z toho co vydělali přes zbytek roku. Docela mě zarazilo, když přišla k nějaké odměně a rozhodla se, že část výdělku jen tak daruje, to mi k zaklínačce prostě nějak nesedělo, naštěstí ji po krátké době potkali jisté události, které ji v tomhle změnili a trochu i dospěla, tak se začala chovat více jako zaklínačka. Nejlepší byla asi poslední povídka, protože trend rostoucí kvality s počtem stran se pořád držel, takže poslední povídka byla na vrcholu, a i příběh byl takový pěkně návazný, vyrovnaný, a i postavy, které k zaklínačům moc nepatři děj dobře obohatili.
Co jsem si četl ostatní komentáře, tak jsem si všiml, že se dost lidem nelíbí, že se pořád jebe, mě to tak vůbec nepřišlo sice jebalo se dost, ale nebylo to nějak detailně popisováno a jednoduše je to jedna z věcí která k zaklínačům patří. Celkově bych knížku ohodnotil docela dobře, sice měla pomalejší začátek, ale čím déle jsem četl tím lepší to bylo, takže pro fanoušky zaklínače zajímavé čtení, které stojí za to alespoň zkusit.

Holomráz
Holomráz