Zaklínačka Lota

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete. ( zdroj: tridistri.cz )...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25431/zaklinacka-lota-CJd-25431.JPG 4.2181

Zaklínačka Lota (1.)

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton

Raldes
16. červnaodpad!

Na začátku je důležité říct, že ač jsem fanoušek Zaklínače, tak k tomuhle sem nepřistupoval s žádným přehnaným očekáváním, ani naopak s odporem typu "kdo to tu znesvěcuje Zaklínače". Má to tedy se Zaklínačem něco společného? Minimálně. Jen "vypůjčené" zaklínačské povolání, které není jedna ku jedné stejné, jako originální předloha. Asi něco, jako když Tolkien přinesl elfy, skřety atd. a ostatní autoři fantasy si je vypůjčily a udělaly k obrazu svému. Čili základ je slušný a mohlo by se jednat o ucházející fantasy. Bohužel ani sebekvalitnější základ zjevně nestačí. Jednoduše.. Je to hrůza, přetrpěl jsem prvních pár kapitol a dál jsem nemohl (a to většinou vše dočítám). V předmluvě se mluví o tom, jak jsou ostatní příběhy knížek nudné, málo uvěřitelné, nerealistické a nedospělé či co.. no a ten dospělí příběh si paní "autorka" asi představuje tak, že na každé stránce chce někdo sex, nebo má sex, nebo tam jsou temní elfové s magii sexu a permanentně tam všichni nadávají.. jo a občas tam neuvěřitelně "drsná" hlavní hrdinka někomu vyndá ven střeva.. Teda alespoň v tomhle duchu se to táhlo tech cca 50 stránek co sem dal. Tak pro představu nastíním hlavní myšlenku prvních tří kapitol. (takže pokud si někdo i přes to co jsem tu napsal chce knížku přečíst tak pozor přichází spoiler!)
Prolog: temní elfové unesou a znásilní prostitutku (se kterou minulou noc strávil zdejší "Geralt" a tak se jí pochopitelně snaží zachránit). Btw narozená holčička je hlavní hrdinka knížky Lota (která byla "inspirovaná" Ciri) a zdejší "Geralt" se stane jejím opatrovníkem.
Kapitola jedna: Zaklínačský učitel znásilňuje jednoho žáka (kterého shodou okolností má v posteli i hlavní hrdinka.. první část kapitoly se totiž točí okolo toho, že to strašně chce, ale "Geralt" ji v tom brání). No a tak naše strašně "drsná" hrdinka docílí toho, že zmíněnému učiteli budou střeva roztahána po půlce zaklínačské školy.
A kapitola dva: nemám tušení.. začíná to tím, když Lota (nyní již plnohodnotná zaklínačka) potká elfa, který pronese trapně absurdní balící hlášku o tom, že jí chce a o tři řádky dál spolu začnou spát... a tehdy sem si řekl, že se to dál rozhodně nezlepší a knížku odložil.

Aildrin

Ze začátku mě kniha celkem bavila, ale to jak autorka nechává neustále hlavní hrdinku brutálně prznit, mě brzo přestalo bavit. Připomíná mi to filmy z osmdesátek, kde v každém příběhu musí být laciná erotická scéna. Petra se svojí zálibou v naturálním sexu by se měla dát spíš na psaní románů z prostředí BDSM, jelikož ne každému čtenáři se bude líbit to, jak Lotu věčně někomu nastavuje nebo rozebírá její milostné vztahy na úkor nějakého smysluplného příběhu, jak v nějakém Stmívání. Někdo by mohl argumentovat tím, že jde o středověk ap., ale podle mě se spíš autorka pokouší vypsat ze svých sexuálních tužeb. Zkusím si přečíst ještě Psí zimu, jestli na tom bude lépe. Každopádně Lota je podle mě spíš čtení pro holky, které v erotice rády popustí uzdu fantasii.

Longin
25.07.2017

Vydržel jsem jenom první kapitoly. Sonda do hlavy dospívající dívky, co jí tečou hormony po stehnech. Fantasy určené pro věčně zasněné děvčata nebo začínající gothičky.

Devil-Ivet
03.05.2017

Povídková knížka o mé oblíbence Lotě. První kapitola nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejvíce se mi líbila Vlasy jak tráva. Ještě pak Zmetek z temnot a Otec rodiny.

Eorin
02.05.2017

Opět nezklamala. Povídková forma mi dokonale vyhovovala, mělo to akci, spád a Lotu takovou, jak ji známe a máme rádi :) Prostě paráda, jsem ráda, že jsem po Psí zimě mohla pokračovat s tímto "prequelem".

estasy
17.03.2017

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat o postavách, jednotlivých povídkách či formě jazyka…
K této knize řeknu pouze jediné – s Lotou bych fakt chtěla někdy zajít na pivko, protože ta holka mě děsně baví! A pokud by k tomu vzala i tu svoji partu zaklínačů v čele s Ingolfem, ještě líp :)

tsai.
15.01.2017

Petra Neomillnerová se postupně stává mojí velkou oblíbenkyní, stejně tak i Lota. I když jsem četla knihu o Geraltovi a Lotě téměř současně a je pravda, že knihy jsou si podobné, je to způsobeno spíše podobností žánrovou/tematickou. Petra má svůj vlastní styl, svůj svět, stejně tak Sapkowski. Rozhodně si nemyslím, že by tam té podobnosti bylo až podezřele mnoho.

Už mám doma koupené zbývající dva díly a moc se těším, až se k nim dostanu.

whiolet
01.12.2016

Musela jsem si zvyknout na mluvu jako "dlaždič" na hodně sexu a pak jsem se do Loty zamilovala, skvělé fantasy

avalonek
24.08.2016

Můj oblíbený Geralt to není,ale abych řekla pravdu,nemůžu si stěžovat.Kniha je hezky napsaná,příběhy jsou poutavé,postavy sympatické.Je to takové syrové,ale to tomu dodává šmrnc.Takže neodolám a zkusím i další díly.

Alma-Nacida
07.08.2016

Kniha hodně připomíná Sapkowského, podoba asi není úplně náhodná a za to jsem dala hvězdu dolů, ale jinak opravdu nemám co vytknout a těším se na "Psí zimu". :)

Hoshi
05.06.2016

Zajímavé povídky o zaklínačce Lotě.. Sapkowski to není, i tak to má své vlastní kouzlo. Jak je psáno v předchozích komentářích - trochu drsnější a temnější než příběhy o Geraltovi, ale i tak si Lota najde své čtenáře.

Claudius
21.05.2016

Petra Neomillnerová je skutečná královna české fantasy a tato kniha to dokazuje. Nejedná se o vykrádání Sapkowského, jak by se možná některým mohlo zdát. Je to osobité uchopení zaklínačské tématiky a upřímně, je to ještě drsnější a temnější než příběhy o Geraltovi. Jedna z knih, kterou jsem si na doporučení dokonce zakoupil - rovnou s Psí zimou. Jsem rád, že jsem nevyhodil peníze zbytečně a těším se na další knihy.

jakub4193
19.03.2016

super nejjjj lepší fantasy jakou jsem četl

Kakiko
30.06.2015

Petru jsem našla náhodou na facebooku a po přečtení ukázky z její knížky o Lotě jsem si řekla, že tohle si sakra musím přečíst! A rozhodnutí nelituji.
V první řadě mě zaujal autorčin styl, píše jednoduše skvěle, ačkoliv bych někdy ráda uvítala detailnější popis soubojů, který mi tam trochu chyběl.
Na knize se mi dále líbí to, že je o tom, jaký svět opravdu je, jsou tam různé sexuální orientace, lidé spolu spí, podvádí se, milují. Jednoduše, nejedná se o díle, kterých jsem už četla tolik. A tím myslím dílo, kde je mladá holka a osudový princ na bílém koni.
Poslední povídka, přestože nebyla o Lotě, se mi líbila. Torgeho jsem si oblíbila stejně tak jako Uriana, a povídka věnovaná pouze jemu byla příjemným zpestřením.

OldaB
19.04.2015

Hodně syrové, až naturalistické, ale přitom čtivé. Jen mi přišlo, že některé povídky byly nevyrovnané, jako by je autorka psala v různém časovém období. Škoda, mohl to řešit doslov.

julliette
15.04.2015

Krásná kniha, taková docela akční a hodně romantiky tam bylo. Je zajímavý, že to tu Lotu baví, dělat to s každým kdo si řekne už od raného mládí, no jo, je to celá maminka. Teď chodí i s vampírem, co ji kousl, ten mě zaujal.

Antoaneta
05.03.2015

Páni to bylo pěkné a hodně akční čtení.Zpočátku mně zarazil trochu drsnější a vulgární styl autorky ale pak jsem si zvykla a stránky jen letěly bylo to super.Hned se jdu pustit do další knihy s Lotou.

Dandulka
26.09.2014

Soubor těchto povídek je velmi podobný Písni čarodějky, ale tady se z hlavní hrdinky stane poloupír. Asi by to chtělo přečíst příběh, který na tuto knihu navazuje.

Darsi
25.04.2014

Co říct pěkná kniha...

yerry
16.02.2014

Temná depresívna fantasy zbierka poviedok, prešpikovaná sexom a brutalitou, písaná štýlom pouličného punku, od ženskej autorky, to sa len tak ľahko nevidí. Sadol som jej na literárny lep ako osa na bonbón. Poviedky sú svojou kvalitou vyvážené, až na tú poslednú dlhú poviedku Otec rodiny. Silné obrazy, posolstvá, spôsob podania, no skrátka jeden nášup za druhým.

Najviac mi sadli poviedky: Temná záležitost, Noční lovy, Půl krve a hlavne Zmetek z temnot. Tie ostatné neboli horšie, len trochu iné, a to je dobre, že autorka nenaťahuje všetko na rovnaké kopyto.

DreamR
11.12.2013

Série o zaklínačce Lotě se mi moc líbí. Není to sice zaklínačka jako od Sapkowského ale svým naturálním způsobem ji autorka vykreslila velmi dobře.

Gahanka
25.08.2013

Původně jsem tutu knihu odložila s tím, že mě prostě nebaví, ale po pár letech jsem se vrátila. Je skvělá. Drsnost povídek mi naprosto učarovala a budu s Lotou pokračovat dál :)

Hřibče
10.06.2013

Vynikající. I když povídky zásadně nečtu, tak u této knihy jsem udělala výjimku. Má úžasný spád a zbožňuji autorčin reálný, až syrový, pohled na hrdiny. :)

lanusinka
05.11.2012

Moje nejoblíbenější postava od Neomillnerové, Lota je prostě typ holky do nepohody, co se s ničím moc nepáře... A Torge je miláček...

Selket
30.10.2012

Skvělé a skvěle drsné. Občas si člověk říká, z čeho všeho se ta Lota oklepe. Jen poslední povídka mi stylem do série moc neseděla. Byla na Neomillnerovou jaksi...klasická.

Lucije
30.11.2011

Tato knížka mě naprosto nadchla, autorka vytvořila úžasný fanstasy svět, kde kontrastuje drsný svět zaklínačů ze zaklínačské školy se světem "obyčejných"lidí. Zaklínači jsou cvičeni pro boj s nestvůrami. Moto knihy je: "A bude hůř“, je to drsná fantasy, plná akce, sexu a vnitřních bojů hlavních hrdů.