Zaklínačka Lota

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25431/zaklinacka-lota-CJd-25431.JPG 4.2219

Zaklínačka Lota 1.

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Triton

Kniha Zaklínačka Lota

haki34

!!SPOILERY možné !!!

"Zaklínač?"
"Hm."
"Dělala to se zaklínačem?" Král se možná bojí smrti, ale pocit pohany je teď silnější.
"Naposled dneska ráno. Co se ti nezdá?"

tak..ani knïhobudka, ani knihovna, ale Levné knihy...a moje první setkání s Petrou Neomillnerovou..a že to byl přímý direkt..teď jsem měla dlouhéé předlouhéé období spíše jiných žánrů, z fantasy mi rukami procházel naposledy pan Pratchett, Zaklínače jsem potkala naposledy před lety na gymplu v Geraltově podání a tohle je holt jiná polívčička..
přesně literatura toho typu, kdy jste zhnusení, úzkostní, zasažení rovnou do tváře..a stejně musíte číst dál, protože chcete vědět, co bude...a fandíte jim, zmetkům ...
na můj vkus (přičítám i nepolíbenosti žánrem a Petrou) moc násilí, zejména znásilňování (Lota v centru dění, a taky Torge a mistr Kurt)...přemíra sexu - no budiž..jen mi moc nešla do hlavy ta kombinace - jakože před chvílí mě někdo znásilnil, ale nejlepší bude vytřepat to z hlavy souloží..nehledě na tělesné následky a další používání postižených otvorů k jiným činnostem ?? mno, asi jsem furt moc hnidopich...
úvod byl celkem v pohodě, kdy se seznamujeme s Lotou a okolnostmi jejího narození...pak ale Škola - jsem si říkala, zda je tolik bitek, hladu, násilí na dětech opravdu nutné..jasné, Zaklínači postupně ztrácí "člověčinu", ale tohle ?? pak přepadení Školy landswartskými..kam se hrabe obyčejná řež na Rankovo umučení a Lottino další znásilnění ?? (ale zaklínačky tohle fakt nesou dobře...) se nedivím, že lidi se v přéíbězích dívají na zaklínače jako na nelidská, necitlivá, profetovaná promiskuitní monstra...v tomto momentě ve mně převládalo zhnusení a zděšení, zda je toho fakt potřeba tolik..tak jsem si dala pauzu...a pokračovala po 2 dnech povídkou "Stříbro je, když..." a až k "Otcovi rodiny" a byla jsem nadšená..vše se tak nějak uklepalo, uklidnilo, "zlidštilo"..nechyběl pověstný humor, přímý tah na branku, meče svištěly, krev tekla, ale bylo i milosrdenství a chuť dělat nejen kšefty, ale i to, co je sice zadara, ale správné....a mně najednou bylo dobře..vše zapadlo ve skládačce na svá místa...a jsem moc ráda, že jsem to s Lotou a kluky táhla zase o dům dál...

asi zkusím ještě další Lotiny příběhy..;) Howgh !!!

tanuki

Vypadá to, že zaklínači jsou pěkná sebranka a život mají poměrně obtížný už od útlého dětství, protože jejich Škola je svého druhu internátní ústav, kde malé zaklínáčky nikdo nešetří a za sebemenší prohřešek dostávají pořádný výprask. Tím pádem jeden k druhému dost lnou a jejich přátelství jsou pevná, nerozlučná a zároveň drsná a neomalená. Mezi chlapci a dívkami také značně fyzická. :o) Lota a její největší dva kamarádi nejsou výjimkou. Mají k sobě blízko, a i když ve svém pestrém životě navážou spoustu všelijakých, většinou krátkdodobých, vztahů, tak na sebe nedají dopustit, pomáhají si a ochraňují se.
Kniha obsahuje několik volně navazujících Lotiných dobrodružstí, u kterých absolvuje spoustu soubojů a utrží nepočítaně zranění. Bojuje s příšerami, zrůdami, zplozenci temnot, upíry, ale také s lidskou závistí, chamtivostí, zradami i léčkami. Stejně jak drsná byla zaklínačská výchova, tak je i drsná jejich mluva a životní styl. Born to be wild. :o)

lassse
03.07.2019

Knížka neurazí ani nenadchne. K Sapkowskému to má sice hodně daleko, ale číst se to dá. Bohužel kvalita jednotlivých povídek je dost rozházená. Ze začátku mě to moc nebavilo, pak mě to chytlo aby to pak ke konci opět kleslo (pěkný dvojsmysl, že :). Navíc mi v poslední povídce chyběla ta Lota.

Dubin3k
23.06.2019

Prvních dvě povídky povídek mi děj pršel hodně zmatený, a přišlo mi, že mezi odstavci autorka hodně skáče v ději ještě před dokončením myšlenky, tak už jsem si začal říkat, že knížka asi nebude nic moc, ale časem se to lepšilo přišlo mi že, všechno začíná lépe navazovat a začalo se mi i lépe číst. Přes to že se jedná o zaklínačku Lotu, tak musím hodně jako fanoušek zaklínače Geralta srovnávat s ním. Některé části povídek mi přišli hodně podobné s Geraltem a i v povaze je jistá podobnost mezi Ciri a Lotou, ale je to jen drobnost, kterou jde bez problému přehlédnout. Teď už k příběhu, Lota je ze začátku až moc citlivá a nemyslí na budoucnost potažmo zimu, ve které zaklínači prostě musí žít z toho co vydělali přes zbytek roku. Docela mě zarazilo, když přišla k nějaké odměně a rozhodla se, že část výdělku jen tak daruje, to mi k zaklínačce prostě nějak nesedělo, naštěstí ji po krátké době potkali jisté události, které ji v tomhle změnili a trochu i dospěla, tak se začala chovat více jako zaklínačka. Nejlepší byla asi poslední povídka, protože trend rostoucí kvality s počtem stran se pořád držel, takže poslední povídka byla na vrcholu, a i příběh byl takový pěkně návazný, vyrovnaný, a i postavy, které k zaklínačům moc nepatři děj dobře obohatili.
Co jsem si četl ostatní komentáře, tak jsem si všiml, že se dost lidem nelíbí, že se pořád jebe, mě to tak vůbec nepřišlo sice jebalo se dost, ale nebylo to nějak detailně popisováno a jednoduše je to jedna z věcí která k zaklínačům patří. Celkově bych knížku ohodnotil docela dobře, sice měla pomalejší začátek, ale čím déle jsem četl tím lepší to bylo, takže pro fanoušky zaklínače zajímavé čtení, které stojí za to alespoň zkusit.

LiLLu
24.05.2019

Ze začátku to byla parada, rikala jsem si joo to je presne ono co hledam..ale ono ejhle. Když začal příbeh Loty a prisla do dospelosti uz me to nadseni preslo. Nevim proc autorka schazuje svoje hlavni postavy? Nedokazala jsem se prenest pres jeji skocim do postele s kde kym abych byla za totalni drsnaku...jako proc? Naprosto zbytecné, protoze se to netvarilo ani jako cervena knihovna, když tam potrebovala tolik sexu?
Knizku jsem nedocetla a fakt lituju penez za takovej brak! levná teda nebyla! od teto autorky uz nic cist nebudu...totalni zklamani

davidurban1973
09.05.2019

Perfektní fantasy povídková sbírka, pekne napsané a sympatické postavy, které se v drsném světě chovají drsne a nehrají si na uhlazene kladasy.
Autorka se nebojí používat sprostá slova a sex. Pro mladší čtenáře to muže být přes míru, pro nás starší je to konečně příběh, který stojí za přečtení.
Těším se na další knížky této autorky.

Gabri-88
08.05.2019

Pri pouhe myslence na tuhle knizku se musim usmivat! Pri cteni jsem se rozhodne nenudila, kniha se cetla rychle. Vulgarismy mi nevadi, a prehnane soulozeni me nijak neurazelo. Kniha slouzila jako odreagovani mezi kriminalkama, takze hlavni ukol: pobavit, rozhodne splnila. Podruhe uz si ji asi neprectu

Radka17
08.04.2019

Kniha je napsána poutavě a zajímavě. Příběh Loty, Torgeho a Arvida je prostě hezky napsán a potěší jistě každého čtenáře české fantasy. Hezká oddechovka, kterou jsem přečetla na jeden nádech. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že se příběh zaklínačky Loty nakonec nijak nerozsekl. Dle mého zůstal neuzavřený. Poslední povídka je věnována Torgemu, což mi trochu překvapilo, jelikož jsem čekala na to, že se právě příběh Loty nějak dovyvine. Přemíru sexuálních scének v knize toleruji a nijak mi nevadí, ale opět jsou zde tyto pasáže na úkor řádného silného příběhu, který mi tu chyběl. Takže pokud to mám brát jako kusové povídky se společnou tématikou, tak jsem spokojena. Ale kdybych měla brát knihu, jako komplexní příběh zaklínačky Loty, pak mi tu chybí pravá zápletka. Oddechovka super,ale nic světoborného nečekejte. :)