Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota přehled

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234/bmid_herkulovske-ukoly-pro-hercula-poiro-gf5-234.jpg 4 591 591

Hercule Poirot série

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula. Hercula Poirota navštěvuje v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší jen dvanáct případů (jak se plete…); takové, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

Labours of Hercules , 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
28.04.2024 4 z 5

Přiznám se, že jsem nějak netušila, co přesně od tohoto díla mohu očekávat. A nakonec se z toho vyklubal soubor 12 povídek, které mne dost bavily. Některé povídky zaujaly více, některé méně, proto nehodnotím plným počtem. Ale i přesto je mé nadšení velké.
Co se mi líbilo, byl fakt, že i na malém prostoru umí autorka vykreslit zajímavý příběh, vymyslet zajímavou zápletku a uspokojivé vysvětlení. Dobře tu je vidět to, jak byla v době vydání již autorka skvěle vypsaná a na malém prostoru povídek toho uměla předat hodně. Plnohodnotné detektivní případy se vším všudy tak, jak to u ní máme rádi.
Za sebe rozhodně doporučuju. Tohle je určitě jedna z těch výrazných a hlavně povedených knih od autorky.

Netae
05.04.2024 4 z 5

Měla jsem audioknihu, čte ji pan Frej a úžasně si s textem vyhrál. Povídky jsou dobré, je v nich spousta jemného humoru, prostě příjemné čtení / poslech.

klaraj093
20.02.2024 4 z 5

Za mě byly tyhle povídky příjemné zpestření tvorby Agathy. Všechny se mi líbily. Měli skvělou zápletku. Četlo se to se to hezky a rychle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota v seznamech

v Právě čtených5x