Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula. Hercula Poirota navštěvuje v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší jen dvanáct případů (jak se plete…); takové, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234/big_herkulovske-ukoly-pro-hercula-poiro-gf5-234.jpg 4.2536
Série:

Hercule Poirot 25.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Labours of Hercules, 1947


více info...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Kniha Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

janina66
06.12.2022

Jak už tou povídek bývá. Většina výborná a zbytek méně zajímavých. Vyslechla jsem audio, takže kniha pěkně odsýpala.

Česneksmedem
27.10.2022

Z pohledu detektivek Chrise Cartera nebo Angely Marsons působí tato kniha mile naivně, což je ale zároveň i osvěžující. Obávám se, že v dnešní době by Hercule Poirot nemusel přežít ani svůj první případ.
Plusem této knihy je také číslovka 12. My, co si po obědě nedáváme čaj s mlékem, máme tuto číslovku v oblibě.
Fakt dost dobrý! I ta kniha.


Čmeláček
20.10.2022

Líbily se mi všechny povídky, Hercula Poirota mám rád, je to fakt skvělý detektiv! :) Kniha je vynikající, jako všechny od paní Agathy :))).

zdenaR
26.08.2022

Krátké detektivní příběhy jsem poslouchala jako audioknihu - klasický Hercul Poirot.

Sandik
17.07.2022

Vcelku nenáročné "letní čtení". Povídkový formát činí z příběhů u Agathy Christie jindy neuvěřitelně složitých a nepřehledných příběhy poměrně prosté a založené zpravidla na jednom jediném nápadu. Celek díky tomu začíná v mnohém silně připomínat například detektivní povídky G. K. Chestertona... Celkový dojem 70%

brunette362
13.07.2022

Kniha obsahující kriminální povídky zabalené v jedné velké pointě. Příběhy byly zajímavé, celé se to četlo moc hezky. Líbilo se mi, že se do knihy promítaly tehdejší společenské problémy. Hlavní postava Poirota opět nezklamala. Knihu doporučuji těm, kteří maji rádi starší detektivky a Christie.

VeruMalfoy
25.06.2022

Další úžasná kniha, která se skládá z několika malých krátkých příběhů, o to mě bavila víc. Každý příběh je něčím jedinečný a zajímavý. Pokud vás baví krátké příběhy, tak vám tuto knihu doporučuji. :)

drakamena
24.05.2022

Tak tahle povídková sbírka mi moc nesedla. Některé příběhy byly zajímavé, ale většina mě dost nudila. A někdy bylo zapotřebí skutečně hodně fantazie a mhouření očí, abych si v daném případu představila jeden z Herkulových úkolů.

1