Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula. Hercula Poirota navštěvuje v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší jen dvanáct případů (jak se plete…); takové, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234/big_herkulovske-ukoly-pro-hercula-poiro-gf5-234.jpg 4.2474

Hercule Poirot 25.

04.12.2021

dvanáct krátkých odpočinkových příběhů

Usire
24.11.2021

Recyklace na několik způsobů. Bohužel jedná se o 12 příběhů, které jen zdánlivě tvoří kompaktní celek. Chybí mi větší propojenost, tímto to na mne působí jako nápady na knihy, které nebyly jen plnohodnotně zpracovány.

m_martina
21.07.2021

Knihy Agathy Christie čtu už od mládí a mám je moc ráda. Líbila se mi i tato, hezky se četla.

Leonora
14.02.2021

(+ SPOILER) Ve srovnání s významnějšími díly je to spíš smetí z pod stolu. Hromada nelogických situací (proč by u všech bohů jezdil Poirot pozdemkou???), opakující se schémata (pes není pes, komorná není komorná, číšník není číšník, vyděrač není vyděrač), opakující se motivy (drogy, drogy a drogy), nezajímavé zápletky vmíchané mezi originální perličky. Třeba ta poslední je nudná k uzoufání. Velmi proměnlivá kvalita. Hodnotím v rozmezí jedné a čtyř hvězdiček.

animovanej medv
03.02.2021

Hercul Poirot už měl zajímavější příběhy. Tohle byla taková příjemná vlastně povídková knížka. Velký problém jsem měla s tím, že občas Poirot vyřešil případ, řekl nám jaké bylo řešení toho případu, ale dost často jsme se nedozvěděli, jak na to přišel. To mi vadilo, proto celkem průměrné hodnocení.

RADOST
30.01.2021

Skvělé propojení řecké mytologie, spisovatelského umu Agathy Christie, důvtipu jejího Hercula Poirota a úžasně namluvených audioknih. Užila jsem si to.

PeterBahn
08.01.2021

Milé spojení a propojení H.P. se starými příběhy. Víc mi sedí, když paní Agatha rozvine svůj příběh do plnohodnotné knihy, ale i tohle se četlo fajn! …a navíc člověk si touto knížkou nenásilně připomene, co to bylo za ty bájné antické příběhy…:-)

Kontryhelka
30.12.2020

Jak jinak než plný počet hvězdiček za moji milovanou Agathu. Její detektivky jsou geniální a nemají konkurenci. Zajímavě napsané a přečtené jedním dechem. I filmová verze není špatná. Ale kniha je kniha.