Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234/bmid_herkulovske-ukoly-pro-hercula-poiro-gf5-234.jpg 4 584 77

Hercule Poirot série

Dvanáct kratších detektivních příběhů Hercula Poirota na motivy úkolů bájného antického Herkula. Hercula Poirota navštěvuje v jeho bytě oxfordský profesor Burton. Baví se spolu o Poirotově křestním jménu a dostanou se rovněž k antice – herkulovským úkolům. Belgický detektiv se druhý den pustí do studia materiálů na téma Herkules a rozhodne se, že už vyřeší jen dvanáct případů (jak se plete…); takové, které se nějakým způsobem budou podobat herkulovským úkolům.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

Labours of Hercules , 1947

petgona
12.02.2019 3 z 5

Milujem knihy od A. Christie, a preto som sa citila ochudobnena, ked kazdy pribeh bol len kratka poviedka.

Allena24
27.01.2019 5 z 5

Tuto sbírku jsem si připomněla audioknihou. (Při nemoci je to úžasná terapie). Autorku velmi obdivuji.

Knižní střípky
04.12.2018 5 z 5

Tato sbírka povídek je jednou z mých nejoblíbenějších knih z pera královny detektivního žánru. Četla jsem ji již x-krát.
Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

dagmar5477
20.09.2018 5 z 5

Celkem čtivé povídky.

konicekbily
19.09.2018 4 z 5

Souborem povídek občas autorka chtěla udělat radost svým čtenářům. Udělala i mně!

Ran
03.09.2018 5 z 5

Kniha má velmi hezké příběhy na motivy 12 úkolů pro Herkula, které se mi četly výborně.

edith79
09.05.2018 5 z 5

Zase za pět hvězdiček. Zajímavý nápad nechat Hercula Poirota vykonávat úkoly na které si troufl jeho slavný jmenovec, i když trochu jinou formou. Některá rozuzlení jsem tušila, jiná mě zase dokonale překvapila. Moc povedené.

Jessica007
11.04.2018 5 z 5

Knížka obsahuje dvanáct kratších detektivních příběhů s Herculem Poirotem. Jde o příběhy na motivy bájného antického Hercula. Příběhy se mi líbily, hodně se mi líbil třeba příběh o únosu pekingského palácového psíka.

JezinkaJ
06.03.2018 5 z 5

Vtipný nápad propojení Hercula a Hercula důmyslné paní Agathy. Ráda se dozvídám a to se tady určitě děje a k tomu všechny záhadné úkoly. Kniha se mi mimořádně líbila. Určitě doporučuji k přečtení.

85098211
08.10.2017 5 z 5

Audioknihy Agathy Christie poslouchám opravdu už hodně dlouhou dobu, ihned si nahrávky kupuji, proto byly "Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota" i poslední z vydaných nahrávek, kterou jsem si mohla poslechnout (jelikož se tenkrát v roce 2015 jednalo o novinku). Doposud jsem byla s kvalitou interpretací audioknih - nejen této autorky - dost spokojená, snad v žádném případě jsem nebyla doslova zklamaná. Ale to, co v této nahrávce ukázal Ladislav Frej, je geniální, skvělé, neopakovatelné a jedinečné - snad ani jeden ze superlativů nedokáže vyjádřit moje nadšení z jeho projevu! Svým výkonem totiž několikanásobně předčil všechno, co jsem slyšela doposud. Budu se těšit na další audioknihy načtené tímto interpretem!
Pokud jde o kvalitu knihy jako takové, myslím, že když se na scéně objeví Hercule Poirot, netřeba dalších (zbytečných) slov :-).

Rade
10.07.2017 4 z 5

Jednoduché jednohubky a úžasný Hercule Poirot k tomu... Krátké příběhy, kde si toho nemusíte pro pochopení pointy moc pamatovat, ideální četba na dovolenou.

„Hercule Poirot neodpovídal. Vždycky velice nerad připouštěl, že by někdo mohl vědět něco lépe než Hercule Poirot.“

sarka45
21.06.2017 5 z 5

Klasická Agatha Christie, zajímavá, nápaditá, vzhledem k počtu případů pestrá, moc dobře jsem se bavila.

Magdalena5
09.06.2017 5 z 5

Přečteno v souboru Hercule Poirot: Povídky. V zimním semestru jsem se synem probírala Petiškovy Staré řecké báje a pověsti a narazili jsme na Herakla, pročítali jeho úkoly a já otevřela Agathu a srovnávala jednotlivé Heraklovy úkoly a Poirotovy paralely a k tomu poslouchala pana Freje z audioknihy. Když už, tak už.

hetzerjoke
13.03.2017 3 z 5

Knížka, která na vás není náročná. Žádné dlouhé kapitoly, nepřeberno postav nebo složitější případy, které vám zavaří mozek. Naopak. Oddychové počteníčko, u kterého jsem se příjemně bavil. A podobnost s heroickými činy Herkulovými mě jen potěšila, neboť úkoly jako takové znám a vždy jsem se těšil, jaká souvislost se v případě objeví...

boxas
12.03.2017 5 z 5

Samozřejmě že tahle kniha není totéž, jako "pecky" typu Smrti na Nilu, jedná se o drobné příběhy a o trochu jiného Poirota, ale to neznamená, že je to kniha špatná!
Já ji poslouchala v podání Ladislava Freje a to je jednoznačně přidaná hodnota (a bod) navíc.

wiix
28.02.2017 3 z 5

Pre mňa trochu slabšie, tie jednotlivé viac-menej oddelené príbehy mi nesedeli, za to myšlienka riešenia prípadov podľa Herkulesových bojov vola super.

pavla.ctenarka
09.02.2017 3 z 5

Je to zkrátka jiná Agatha než jsem zvyklá, ale povídky byly fajn - oddechové. Znovu bych si je pravděpodobně nepřečetla. Vadilo mi, že nebyly tak záludné a bylo poměrně snadné odhalit zločince nebo zápletku ve srovnání s jinými detektivkami. Na Agathu takový průměr, ale je to zkrátka jiný formát textu, takže tak k tomu přistupuji. Nejvíce se mi pravděpodobně líbil Erymantský kanec a Stymfalští ptáci.

Vesmich
21.01.2017 4 z 5

(SPOILER) Dlouhý zimní večer, unavené tělo, vyprázděná mysl a přesto si člověk říká, že by u krbu/topení nerad seděl sám. Koho ale pozvat, aby to bylo zcela bez nároku na protislužbu a pozornost? Někoho nezištného, ale obohacujícího, okouzlujícího a současně nevtíravého... A dopadne to pokaždé stejně - Hercule Poirot! Stále mi vrtá v hlavě pan Herold ve Stymfalských ptácích, což byl ten chlapík, který měl za to, že ty dvě vyděračské harpyje jsou milé ženy. Ten dobrý muž RÁNO vstal, potom se NĚKOLIK HODIN věnoval studiu němčiny, napsal několik dopisů a ještě mu zbylo dost času se jít PŘED OBĚDEM projít! Ohromující!

thomascz84
16.01.2017 2 z 5

Mám rád knihy od Agathy Christie, ale tato kniha mě vůbec nezaujala. Zápletky mi přišly dost nezajímavé.

Verrrunka
01.01.2017 3 z 5

Můj první Hercule Poirot a na nějakou dobu asi i poslední. Styl vypravování bych asi ještě nějak zvládla, ale moc se mi nelíbili jednotlivé příběhy, zápletky se mi podařilo celkem rychle prokouknout a dost často jsem pochybovala o Herculových morálních zásadách.