Barva kouzel

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452/uzasna-zemeplocha-barva-kouzel-JvN-452.jpg 4.22621

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress

The Colour of Magic, 1983

Kniha Barva kouzel

Anushka1

Řekla jsem si, že své první setkání s Úžasnou Zeměplochou začnu pěkně popořádku od první knihy. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale poté už stránky rychle ubíhaly. Nechávám si jednu hvězdu v záloze, protože mi bylo řečeno, že existují lepší díly Zeměplochy.

adam5955

Zacatek trosku skripe. Nekolikrat jsem odlozil. Ale tak slavna kniha me tahla k sobe. A jsem tomu rad. Od cca 30. strany to jede. Fantazie strika vesmirem, predstavivost se snazi vybavit si osmou barvu a google se zavaril nad prekldam jednotlivych vyrazu v Dvoukvitkove reci. Navic me bavila setrvacnost knihy, kdy se pomalu rozjizdela, prakticky na jednom miste a upadala do prumeru. Ale postupne nabirala obratky a rozprostirala se od stredu az za okraj...me fantazie. A nutno podekovat, kdyby hned ze startu jela takovym tempem, sedim nekde v koute polstrovaneho pokoje oblecen jen do bile vesty. Fakt krasne... pridana hodnota: cetl jsem to dvoumesicni dceri, ktera se smala od prvni slabiky po posledni tecku. Proste je to psano tak, ze kazdy si v tom najde sve, at tomu rozumi vice ci mene :)

Hobo

Vždycky jsem se u Zeměplochy bavil, ale u této tak nějak dvojnásobně. Krajní zábava a krajní fantasy. Dvoukvítko a jeho Zavazadlo ve spojení s Mrakoplašem rozvíjí neuvěřitelné příhody. A pojí štěnic...

kadel1949

Já jsem knihu dočetl ve velké pohodě a moc jsem se u ní bavil.Ale nějak se mi zdá,že dost čtenářů nepochopilo,že jde o HUMOR a trochu PARODII na až moc vážně branou fantasy.Tahle kniha a myslím,že celá série je něco jako když zpívají Těžcí Pokondři své upravené texty různých "dojáků".Kdyby to každý pochopil,třeba by se mu to četlo líp.Nevím,jak dát hvězdičky,tak píšu"všech pět".

ckamusa

Ke knize jsem se dostala poté, co jsem se rozhodla přečíst si alespoň jednu knihu o Zeměploše a chtěla jsem začít od začátku. Děj je zajímavý, místy mi vadí to přílišné přeskakování z jedné scény do druhé i do jiných vesmirů a současnosti. Docela mě to při čtení rušilo a vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby v knize tyto pasáže vůbec nebyly. Kniha vypráví příběh o Mrakoplašovi a Dvoukvítkovi a jejich společném dobrodružství.

grizlinka

Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst a myslím, že není čeho litovat. Jako fantasy literatura je perfektní :)

Taj-ka

Rozhodně nejsem typický cílový čtenář a na Kantůrkův styl (ačkoli plně uznávám jeho výjmečný talent) jsem si musela zvykat. Oceňuji vtipnost a barvitost, ale trochu víc logické dějové linky by asi čtení udělalo míň vyčerpávající. Uvidíme jak budu mluvit po dalších kouscích (prý jich mám před sebou ještě čtyřicet).

Ronnie68

Takovýhle typ fantasy knihy jsem četla poprvé, a to jsem se ke knize dostala díky doporučení od kamaráda .... kniha se mi četla docela dobře ... příběh, který má spád a nenudí ...

Kostičas
Kostičas