Barva kouzel

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/452/uzasna-zemeplocha-barva-kouzel-JvN-452.jpg 4.22354

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (1.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

The Colour of Magic (1983)

Kniha Barva kouzel

Allys

Vtipný príbeh o prvom turistovi v Ankh-morporku, jeho chodiacej batožine a sprievodcovi mágovi :-) Tento rok som si knihu čítala znovu a smiala som sa ako prvý krát :-D Páči sa mi aj vysvetlenie fungovania rôznych prírodných a fyzikálnych zákonov na Zeměploche a super bol aj Dvoukvítkov fotoaparát :-)

Gibis

Nedávno jsem zhlédla divadelní představení Maškaráda čili Fantom opery na motivy Terryho Pratchetta a tak jsem usoudila, že je nejvyšší čas seznámit se s touto legendou především knižně. A kde jinde začít než u začátku série. Zkraje to pro mě nebylo úplně jednoduché čtení, některé věty jsem musela přečíst 2x či 3x, ale někdy na páté straně se mi na tváři usadil pobavený úsměv a bavila jsem se až do samého konce :) Jako mnozí přede mnou smekám před nezměrnou fantazií pana Pratchetta a v neposlední řadě také před nepřekonatelným překladatelským uměním pana Kantůrka! A těším se na další dobrodružství ze Zeměplochy :)

lenkaBajza

autorova fantazie je prosté fantastická, geniální. Ale četlo se mi obtížně, nevyznala jsem se v postavách, místech a místy ani v ději. Asi nebudu úplně cílova skupina, ale autorovy jednotlivé myšlenky jsou tak geniální, že v budoucnu po další jeho knize určitě sáhnu!

JaNuBe

Přiznám se, že mi chvíli trvalo, jakožto úplnému nováčkovi, se v prostoru Zeměplochy a jejich postav zorientovat. Jelikož mám ještě k tomu špatnou paměť na jména, trvalo to o to déle. Když jsem si však na postavy zvykla, moc mě to s nima bavilo. Humor a fantasie pana Pratchetta nezná mezí. Jako třešinku přidávám, že jsem se jednou začetla natolik, že jsem málem zapomněla vystoupit z vlaku :) Doporučuji všem, kteří se rádi vydávají do fantazijních světů anebo se chtějí v tomto umu zdokonalit. O zábavu je zde postaráno.

Chesterton

Bohužel či bohudík jsem celkem systematik. Neumím moc v knihách skákat a nerada začínám od třetích dílů. Vyzbrojena komentáři, posbírala jsem veškerou fantazii a trpělivost a vyrazila na první putování Pratchettovým světem.
Abych to shrnula. Věkem zcela nekonvenuji, vztahem k žánru ladím jen zčásti, ale přesto za mě DOBRÝ ☀️ Největší hvězdu za fantazii, druhou obrovskou za humor a absurditu, ale i hloubku a poslední za pohádkový svět. Čaroděj s Dvoukvítkem nemají chybu, na paty jim šlape truhla stonožka, myslící hruškovník a skřítek z foťáku. Obrovským mínusem je chaos, neučesanost, občas nadbytek techniky i postav, ale Terry pobavil a získal si mou důvěru, ještě to s jeho velice
neomezenou fantazií zkusím.

"To mě nemůže ublížit," řekl skřet, "ale stejně mě to ranilo. Hluboce ranilo."

"Když se vám jen pár centimetrů před nosem potácí náhlá smrt, většinou si toho všimnete."

Toriel1

Absolutní klasika postmoderní fantastické tvorby mistra Pratchetta. Opakovaně se k této knížce vracím každý rok.

Magdalena5

druhá fantasy mého života, na jedno přečtení to nedávám

Olava

Velmi dlouho jsem odolávala Terrymu a jeho Zemeploše. Jak neuvěřitelně mile jsem byla překvapená, jakému dílu jsem se to vyhýbala. Fantastický svět plný humoru a tak absurdních situací, že musíte číst dál.