Barva kouzel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452/uzasna-zemeplocha-barva-kouzel-JvN-452.jpg 4.22610
Série

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

The Colour of Magic, 1983

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Zeměplocha - v anglickém originále Discworld, český vydavatel na začátku 90. let tuto sérii označil jako Úžasná Zeměplocha, tohoto označení se drží dosud, nicméně není podloženo originálem a jinde se používá jen málo. (chaera)


První kniha v sérii Barva kouzel, stejně jako později Pyramidy, byly rozděleny do úseků zvaných „knihy“. Podle Pratchettových vlastních slov si on sám „nikdy nezvykl na psaní po kapitolách“ a ve svých knihách pro mládež je použil, protože „jeho nakladatel křičel tak dlouho, dokud je tam nedal“. (chaera)


Když Terry Pratchett z pohledu ankh-morporského žebráka a zlodějíčka Hugo Slepce popisoval Dvoukvítka, uvedl, že má čtyři oči, čímž měl samozřejmě na mysli, že nosí na nose brýle. Kirby to však špatně pochopil a na obálce jej skutečně nakreslil jako čtyřokého. (Azizi)


Podle knihy vznikl stejnojmenný film, do kin uvedený v roce 2008 (Kmotr99)


Knihou se inspirovala textová počítačová hra The Colour of Magic. (Kmotr99)