Srovnáno se zemí

Bart Dawes stojí v cestě pokroku. Prodloužení dálnice pohltí prádelnu, kde pracuje, i dům, v němž bydlel dvacet let, v němž se miloval s manželkou a hrál si se synem. Než mu však město stačí tohle všechno vzít, stanoví si jediný úkol. A bude to msta, jakou dokáže napsat jen život – a Stephen King

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/880/big_srovnano-se-zemi-zMq-880.jpg 3.7501

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Roadwork, 1981

Kniha Srovnáno se zemí

lucia0482
24. listopadu

Všetko začalo výborne a od prvých stránok sa dá očakávať, čo príde. Hlavný hrdina bojujúci so svojími démonmi a mestom mi bol v konečnom dôsledku sympatický, na rozdiel od jeho ženy. Koniec bol však trochu sklamaním, dalo sa to roztočiť vo veľkom. Napriek tomu to bolo dobré čítanie a skôr by to bola dobrá poviedka, kratšia, s rýchlejším sledom udalostí.

Limonadovyjoe

Velmi slabý Bachman/King.
Bartu Dawesovi se rozpadá život. Stavba nové silnice vedoucí přes městečko kde žije, která zajisté spojí a přiblíží tisíce rodin, rozcupuje poklidný Bartuv život na cucky. Srovná se zemí budovu prádelny kde celý život pracoval, zaviní odstěhování přátel a sousedů, vezme mu dům se všemi vzpomínkami. Může vzít peníze a začít s manželkou jinde nebo..... Může vzít pomstu do vlastních rukou...
Čtenář od prvních stran ví, co asi přijde. I já čekala na pořádnou Kingovskou vřavu, kdy osamocený člověk, kterému je už všechno jedno srovná se zemí minimálně celé Maine.
Problém je, že po vší té vatě mě závěrečných deset stránek vůbec neuspokojilo.
Mohla by z toho být dobrá povídka, na samotnou knihu o 300 stranách je to ale málo.

zandu

Příběh člověka, který bojuje do konce, i když ví, že ten boj nemůže vyhrát.
Opět útlá knížka, kterou jsem četla sakra dlouho. Ale opět musím konstatovat, že odložit jsem ji nechtěla. Jen u Kinga/Bachmana mám prostě tendence během četby přečíst i jinou knihu či knihy, což normálně nedělám, že bych četla dvě knihy zároveň.

vencamf

Jednoduchý, komorní příběh, který pomalým tempem spěje k očekávanému konci, přesto si udržuje čtenářovu pozornost. Je z toho cítit, s jakou lehkostí kdysi King psal. Mít to minimálně o 50 stran méně, dal bych plnou palbu.

vorenus

Kinga mám rád, ale tohle byl fakt hodně slabej Bachman. Námět by bohaté vystačil na sto stran. Zbytečný natahování, když už je každému čtenáři jasné, jak to dopadne.

Lolila

Príbeh je priamočiary, jednoduchý a záver predvídateľný. Ale len King dokáže z obyčajného príbehu urobiť niečo viac:-) Prerod človeka, ktorý pracuje, býva x-rokov vo svojom dome, má rodinu...na človeka, ktorý všetko stratil (aj keď z časti aj svojím pričinením) a mení sa na "psychopata". Začne žiť len pre pomstu....

Terror

Kinga jsem se rozhodl číst od začátku, tak jak knihy vyšly v originále. Srovnáno se zemí je první, do které jsem se nemohl začíst. Kašlu na to, že Bachman. Dlouhý pochod je super a na Running Mana se těším už podruhé. Nemůžu si pomoct, ale tohle mistr napsal buď totálně nalitej nebo po konzumaci alobalem skrytého potěšení. Nejde ani tak o to, jak moc je z textu cítit beznaděj, deprese a zjevná touha se odprásknout. Hlavní problém tkví v samotném stylu, podání a gradaci příběhu. Když si Bart na začátku koupil pušku na dinosaury, tak nějak jsem čekal, že minimálně v půlce začne masakr, který bude pocákán krví a prošpikován útoky ze zálohy. To bych Bartovi fandil. Ať si tu zasranou dálnici postavěj jinde, tady vládnu já! Ale ono ne... Ono šup sem, šup tam s náhodnou stopařkou. Ono "sožeťoježarůžovýhošloníka" na silvestrovské party. Ani toho právnickýho hajzla nesejmul!

Nechápejte mě špatně, tohle není blbá kniha. V porovnání s jinými veledíly je to pořád slušné čtení. Jenom toho Kinga je tam málo a Bachman se taky moc nevycajchnoval.

n.ezn.amy

Bartu Dawesovi se zhroutí svět, nová dálnice ho připraví o práci v prádelně, kde celý život pracoval a současně má přijít i o dům, ve kterém celý život žije. Je sám, opuštěný, bez ženy a syna a proto mu je vše jedno a jediné východisko je pomsta všem. Alter ego Stephena Kinga mě baví, protože z větší části jsou jeho příběhy reálné, hodně depresivní s předvídatelným koncem, kdy celou dobu doufáte, že to skončí jinak, ale .....